Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Szerintetek jó ötlet kiskutyát...

Szerintetek jó ötlet kiskutyát ajándékozni 18. szülinapra? (lent)

Figyelt kérdés
A barátnőm a héten 18 lesz,és 8 éves kora óta szeretne kutyust.Arra gondoltam,hogy holnap körbejárjuk a menhelyeket,és kihozunk egy kutyust.Mindenképpen örökbefogadásra gondoltam.Van annyi pénzem,hogy elvigyük dokihoz(chip,ivartalanítás stb..),és ezen felül marad még 25000 Ft kajára,játékra,nyakkörvre meg ami kell.Beszéltem a szüleivel Ők megengedik.A barátaim szerint viszont ne adjak élő állatot.De az örökbefogadással a kuty is jól jár,a barátnőm meg vigyázna rá,és szeretné....Jó otlet vagy nem?

2013. márc. 21. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó ötlet, főleg hogy a szüleivel előre megbeszélted.

Azt még ki kéne puhatolózni a barátnődnél, hogy menhelyről is szeretne-e kutyust, vagy ő csak esetleg fajtatisztára vágyik, vagy kiskutyára, vagy van valami olyan fajta kutya amit nagyon szeretne. Vagy ezeket már tudod, hogy nincs konkrét kutyafajta, és mindegy hogy kicsi vagy felnőtt?

Mert akkor ha nem vágyik semmi konkrétra, csak arra hogy kutyája legyen, jó a menhely. Azért írtam ezeket, hogy nehogy csalódást okozz a barátnődnek, mert vannak akik nem szeretnének menhelyről kutyust. Én örülnék neki :)

2013. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és az még főleg jó, hogy dokihoz is felajánlod hogy elviszed és kifizeted a költségeket, a kaja, játék, stb meg pláne szuper :)
2013. márc. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Szerintem szuper ötlet. főleg, hogy a barátnőd ilyen régóta vágyik egy kutyusra, ráadásul a szülei is rábólintottak. A barátnőd is örülni fog, meg a kiskutya is.
2013. márc. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindegy milyen fajta,lehet nagytestű(kertesházba menne),talán annyi a lényeg,hogy fiatal kutyust szeretne...A menhellyel nincs baja,mert nagyon sajnálja az ott élő állatokat,gyakran adományozott is élelmet a családjával nekik.Eddig a szülei nem engedték,de ha rajta múlna már hazahozta volna az összes menhelyi kutyót. :)
2013. márc. 21. 16:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon aranyos gondolat tőled, de én a helyedben még átgondolnám. Ideális esetben a leendő gazdi megy megnézni a "potenciális" kiskutyákat, és amelyikkel szimpatizálnak, azzal igyekszik megismerkedni, esetleg elviszi párszor sétálni, hogy lássa, milyen kutya-gazdi párost alkotnak. Ha ajándékba visztek neki egy kutyust, lehet, hogy nem találjátok meg a megfelelő társat a barátnődnek, márpedig egy kutya 10-15 évig vele lesz.


Mi lenne, ha mondjuk bekötött szemmel elvinnétek a barátnődet a menhelyre, hogy ő választhassa ki a kutyust, akit társának akar? :)

2013. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Természetesen együtt megyünk,és Ő választja ki a kutyust,de a bekötött szem nem is rossz ötlet! :) ;)
2013. márc. 21. 17:34
 7/7 anonim válasza:
T Ö K É L E T E S ! ! !
2013. ápr. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!