Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » Mit szólnátok hozzá, hogyan...

Mit szólnátok hozzá, hogyan reagálnátok arra, ha a baráti körben a születésnapotok évről évre "el lenne felejtve"?

Figyelt kérdés

Az van, hogy már évek óta, semmit nem kapok a barátnőimtől születésnapomra. Félreértés ne essék, nem az ajándékok érdekelnek, meg nem az a célom, hogy minél több és szebb, drágább ajándékot kapjak, egy tábla csokinak is tudok szívből örülni annyira, mintha nyernék a lottón :D

Viszont évről évre én mindig adok valamit nekik szülinapra (nem vagyok nagyon eleresztve, tényleg van, hogy én is csak egy tábla csokit tudok adni, van hogy nagyobb dolgot, változó) ők viszont nem tudnám megmondani mikor adnak nekem utoljára valamit.

Persze facebookon, telefonon felköszöntenek, csak ajándékot nem adnak.

Gondoltam már arra is, hogy mivel január elején van a szülinapom (nagyon az elején, direkt nem írom ki, hogy mikor) közel minden jelentősebb össznépi ünnephez, ilyenkor nem nagyon szoktunk találkozni, maximum január közepén legközelebb, és utólag már nem adnak, úgy vannak vele, hogy már elmúlt, minek adjanak. De ez meg azért furcsa, mert én is volt, hogy csak jócskán utólag adtam oda nekik az ajándékot, mert akkor találkoztunk leghamarabb a szülinap után.

Csak én fújom ezt fel, vagy nektek is rosszul esne? Szóvá tennétek ezt, vagy célozgatnátok rá, vagy ti mit csinálnátok? És tényleg nem az a bajom, hogy nem kapok semmit, csak olyan jelentéktelennek érzem magam, hogy egy doboz csokit nem tudnak hozzám vágni, én meg mindig készülök nekik valamivel.


23/L



2014. jan. 16. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálam is így volt. Én mindig felköszöntöttem a barátaimat, ahogy írod sokszor csak egy finom csokival. Én is szerettem volna átélni azt az örömöt mint amit ők éreznek amikor ajándékot kaptak tőlem. Én nekem is fájt, hogy annyit sem mondtak, hogy búúú. (pedig nekem nem január 1-6 között van a szülinapom hanem nyáron. Így meguntam, és többé senkit nem köszöntöttem fel. Jobban mondva a facebookon egy boldog szülinapot szöveg és ennyi. Van akinek még ennyit sem.. Én már nem erőltetem, így én sem adok, ők sem adnak, de legalább már nem fáj.
2014. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az összes barátnőmnek nyáron van a szülinapja, és olyankor meg gyakrabban találkozunk, mondjuk szülinapot követő 1-2 napon belül is akár. És ha mondjuk az összes többi barátnőm ad az éppen ünnepeltnek csak én nem, akkor az olyan furán jön ki, én tűnnék bunkónak. Ilyenkor az nem jut eszükbe, hogy ők meg nem adtak nekem, és mivel ők egymásnak rajtam kívül mindig adnak, így tényleg én tűnnék ki, hogy ugyan én miért nem adok...
2014. jan. 16. 17:25
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor adj nekik egy képeslapot, és cső.. Vagy ha szóvá teszik, hogy miért nem köszöntötted fel, hisz szülinapja van, akkor csak annyit kell mondani, hogy nekem is volt szülinapom, és senki nem köszöntött fel, így részemről lezártam ezt a köszöngetést.
2014. jan. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tuti nem tennék szóvá egyébként, ha meg mégis, természetesen mondanám, hogy én sem lettem felköszöntve évek óta.

Azért szoktam adni még ezek után is, mert azt remélem, hogy egyszer csak eszükbe jutok, és akkor kapok én is valamit. Ha meg mostantól nem adnék, akkor én lennék az a társaságból aki nem is ad senkinek, meg nem is kap senkitől, miközben ők mindig adnak egymásnak, és ez tök rosszul esik. Ezért is szoktam adni nekik, hátha megérem, hogy én kapok tőlük valamit...

2014. jan. 16. 17:38
 5/13 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem értelek téged.. Ha továbbra is felköszöntöd őket, akkor minek sírsz?? A barátaid akkor fognak felköszönteni, amikor tőlem fogsz kapni ajándékot. Vagyis SOHA nem fognak felköszönteni. Naiv vagy. Ha eddig nem tették, ezentúl sem fogják..

De te nyugodtan vegyél ajándékokat nekik ezentúl is, csak a te pénzed bánja..

2014. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én tényleg nem értelek téged.. Ha továbbra is felköszöntöd őket, akkor minek sírsz?? A barátaid akkor fognak felköszönteni, amikor tőlem fogsz kapni ajándékot. Vagyis SOHA nem fognak felköszönteni. Naiv vagy. Ha eddig nem tették, ezentúl sem fogják..

De te nyugodtan vegyél ajándékokat nekik ezentúl is, csak a te pénzed bánja.. (nem is értem miért írtad ki a kérdést, ha semmit nem akarsz változtatni ezen)

2014. jan. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igazad van :) Akkor azt hiszem, nem kapnak semmit ebben az évben... Nem sokára itt a névnapom, ha akkor sem köszöntenek fel, egy életre "elfelejthetnek" ilyen téren.
2014. jan. 16. 17:47
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, ez az én baráti körömben elképzelhetetlen lenne! Ez a köszöntgetés csak akkor jó, ha kölcsönös. Én a te helyedben elgondolkoznék rajta, hogy ezek tényleg a barátaid???
2014. jan. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Grielean válasza:

Ne haragudj, de nekem egy mondat jutott eszembe, miközben ezt olvastam: "Ők vajon tényleg a barátaid?"

Nekem úgy tűnik, számodra ők fontosak, de a leírásod alapján ez nem kölcsönös. Szerintem azt az egy tábla csokit sem éri meg rájuk vesztegetni...

2014. jan. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A lehető legtávolabb áll tőlem a Jehova tanúi vallás, de most a kérdést olvasva felmerült benne, hogy talán lehet valami igazság abban, amit ők az ünneplésről és ajándékozásról tartanak. Tényleg arról kell szólnia egy barátságnak, hogy kapsz-e ajándékot a szülinapodon? Inkább azon gondolkozz el, hogy ha bajban lennél, ezek az emberek segítenének-e rajtad, támogatnának-e! Ha igen, akkor nem értem, miért lényeg az ajándékozás. Ha pedig nem, akkor meg egyáltalán nem kéne velük barátkoznod.
2014. jan. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!