Kezdőoldal » Ünnepek » Születésnap » 18. születésnapra mit szokás...

18. születésnapra mit szokás adni lánynak? Nagy hűhó kell?

Figyelt kérdés
2014. jún. 7. 15:29
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Attól fugg ki neked, és mit érzel iránta.
2014. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A lányom.
2014. jún. 7. 15:42
 3/14 anonim válasza:
Elore gratulálok neki, maga tudja mire vágyik?
2014. jún. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem igazán szereti a nagy felhajtást, azt is mindig feszélyezte, ha a családot meghívtuk a szülinapokra. Jóformán csak elviselte őket, után felment a szobájába és ennyi.

Mostanában azt hajtogatja, hogy vesz magának egy kocsit. Lehet, hogy ez csak célozgatás, nem engedjük neki.

Nem tudom, hogy a 18. szülinapra ki mit szokott adni, de nem egy helyről hallottam, hogy ők 15-20 éves kocsit adtak a gyereknek.

2014. jún. 7. 15:48
 5/14 anonim válasza:
Sajnos nálunk is kocsi a meno.
2014. jún. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Gondolom már várja a szülinapját. Mindenképpen ütős legyen, emlékezzen a napra, persze pozitív értelemben, hiszen nagykorú lesz. Buli, lánc medállal, külföldi nyaralás - nem tudom, hogy mennyire álltok jól vagy rosszul.


Én emlékszem a 18.-ra, akkor volt a szóbeli szakmunkásvizsgám :)

2014. jún. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem soha a felhajtást, szóval meg is őrültem volna, ha valami olyasmit kapok szülinapomra, ami azzal jár. :D

Nekem nyáron van a születésnapom, egy családi nyaralást kaptam. Nagyon jó volt. Tökéletes. :)

2014. jún. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a sznoboknál kell adni nagy ajándékot 18 évesen. Igaz, papíron nagykorú lesz, de a valóságban még gyerek. Akkor kellene nagyobb ajándék, ha már önálló életbe kezd és eltartja saját magát.
2014. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Ha komolyan szóba kerül egy kocsi, akkor vagy Amerikában éltek, vagy rengeteg pénzetek van és nulla realitásérzéketek.


Szerintem jó lenne egy baráti buli, amire sok - de nem TÚL sok - embert meghívhat. Tehát ne csak a 3 legjobb barátja legyen ott, de ne is hívja meg az egész iskolát, hanem mondjuk az a 10-30 fő, akik tényleg jelenthetnek valamit.


Családi fronton szerintem az a jó, ha azokkal csinál valamit, akikkel kijön, akik fontosabbak. És ne legyen túlpörgetve. Én sem örültem volna és ma sem örülnék, ha össze lenne csődítve az egész család, akiknek a nagy részével alig beszélünk és amúgy sem értjük, akarjuk érteni egymást igazán. Legyen ott a szűk család plusz esetleg akikkel még nagy haverság van és legyen valami olyan történés, ami nem túl sok, de azért érzi a törődést. Esetleg olyan dolgot csináltok, ami egyébként is összetart titeket és neki kedves. És ez lehet egy banális állatkert-látogatás vagy kirándulás vagy akármi is, ha ő azt szereti.


Ajándék: lehet valami átlagnál drágább, de ne legyen irreális. Egy autó irreális, egy saját lakás irreális.... Én pl gitározom és mai napig vágyom egy olyan gitárra, ami tényleg minőségi, csak ennek a 100 és 300ezer közötti árát nem tudom megfizetni. Ez is rengeteg pénz és nem feltétlen reális, de HA van pénz a családban és ez belefér az összegbe, netalántán úgy van szoktatva a kis hölgy, hogy drága ajándékokat kap, akkor egy jellegű dolog jó lehet.

De amúgy én annak is örülnék, ha erre el lenne különítve egy összeg és oda beraknának ekkor egy nagyobb adag pénzt, ami majd nőhet, vagy csak kapnék hozzá valamilyen tartozékot - tényleg pénz függvényében. (egyébként sok ilyen költséges vágyhoz vannak olyan kiegészítők, amik olcsóbbak, de külföldről kell őket beszerezni, utána kell járni stb., azok is tök jók lehetnek)


Ugyancsak jó lehetne:

Valamelyik szülővel vonatos jövőmenős barangolás Európában 2-3 hét erejéig. Ez is egy drága ajándék, de legalább nem csak hozzávágsz egy valag pénzt, hanem valami személyeset jelenthet ez neki. A saját családomban pl örök sztori, amikor apuka, apuka tesója, nagyapa és az unoka beültek egy skodába és elautóztak Hollandiába meg vissza. Mert tényleg kaland volt és tényleg együtt voltak.


Ha nincs komoly tipped ilyen alkalomra, akkor egyébként is jól jöhet egy ilyen kapcsolatépítő program. Ajánlom, hogy ne menjetek sokan, inkább csak ketten, mert kettesben lehet igazán jókat beszélgetni.

2014. jún. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
54%
Ékszert,Pénzt,Elmentek egy szép helyre:Étterem,Kedvenc helyeire...
2014. jún. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!