Kezdőoldal » Ünnepek » Valentin nap » Nálunk elmarad az idei Valenti...

Nálunk elmarad az idei Valentin nap, mert a férjem nővére jön hozzánk. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés
A közelben (fél óra autóútra) van dolga, ezért úgy gondolta, meglátogat minket az új lakásunkban és marad a hétvégéig.Reggeltől estig dolgozunk, borzasztó alkalmatlan ilyenkor a vendégfogadás, ráadásul elmarad emiatt a Valentin nap, ami még sosem fordult elő. Milyen tippet adnátok, hogy ezt átvészeljem? Előre is köszönöm.
2019. febr. 13. 10:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Eleve bunkóság csak úgy bejelentkezni, hogy megyek. Azt kellett volna mondania, hogy a közelben vagyok, ráértek? Aztán ti eldöntitek, hogy tudtok-e időt szakítani rá vagy nem, és ha igen mennyit. Ez még egy hotelben se működik, hogy mától három napra kérek egy szobát, mert gyakori, hogy hónapokkal előre le vannak foglalva.
2019. febr. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjed mit mondott a nővérének? Nem szólt neki, hogy nem alkalmas?

Valóban bunkóság csak úgy bejelenteni, hogy ott marad x napig. Ha így történt.

De a Valentin nap nem hatna meg. Meg szoktuk egymást lepni, de nincs kifejezetten Valentin napi program. Szoktunk mindig jó közös programokat csinálni. Nem kell ahhoz semmilyen nap.

2019. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Eleve egy értelmetlen kamuünnepnek tartom a Valentin napot és nem ünnepeljük, de bármilyen másik napon is bunkóségnak tartom, ha valaki csak úgy bejelenti, hogy meglátogat és meg se kérdezi, hogy alkalmas-e. Akkor is, ha testvér vagy szülő, nálam a rokonokra ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint bárki másra. Egy ilyen bunkónak pedig simán megmondanám, hogy hozzám aztán nem jön aznap, mert nem alkalmas, aztán ha mégis megjelenik, egész egyszerűen nem engedem be, hátha tanul belőle. Megmondhatod a drága férjednek, hogy álljon a sarkára és mondja le a látogatást, ha már ennyire traumatikus számodra kihagyni egy kamuünnepet, nincs ebben semmi bonyolult.
2019. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy veszem észre, kétféle család van: a mediterrán típusú, ahol bárki bármikor beeshet pár napig ott csövezni, és a távolságtartóbb típusú, ahol illik előre megbeszélni. Mi is az utóbbiak vagyunk és az előbbi idegesít, de ismerek az előbbi típusba tartozókat, ők meg minket tartanak bunkónak. Férjednek mi a véleménye? Neki kellene beszélni a nővérével.
2019. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szerinte ez rendben van így. Szerintem nincs. A végeredmény, hogy a tesója jön és nincs Valentin nap.
2019. febr. 13. 13:27
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem értem, hogy MIÉRT marad el a Valentin-nap nálatok?

Az én naptáramban holnap Bálint-nap lesz, Valentint nem ismerek. Nem vagyok híve az évente egyszer hangoztatott szeretet-megnyilvánulásnak és az amerikai ömlengésnek, de ha te szeretnéd, kérdező, akkor tarts Valentin-napot a saját otthonodban a férjeddel!

Az ajándékot odaadhatod a sógornő jelenlétében is, az egyebeket meg halasztod, ha egy szobában alusztok...

2019. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
De mi marad el???? Nem tudja odaadni a neked vett virágot, csokit? Lemondtatok emiatt valamilyen programot?
2019. febr. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
#6 az egy dolog, hogy te nem vagy híve, mi se szeretjük, de a kérdezőnek fontos.
2019. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat. Valóban, nekünk fontos ez az ünnep (ahogy a többi is). Nem szoktunk nagy feneket keríteni neki külsőségek terén, csak egy kis édességet adunk egymásnak és elmegyünk vacsorázni. De ez a kis gesztus fontos volt eddig, hogy ezt az estét együtt töltsük. Úgy tűnik, inkább csak nekem volt fontos, mert az ideit a sógornőmmel töltjük. Emiatt nem tudunk elmenni étterembe és ajándékozni sem, mivel nem a lényeg a kettesben töltött idő lett volna. Ennek az elmaradásán kívül talán az bánt igazán, hogy a férjemnek ez most valamiért nem számított.
2019. febr. 13. 15:07
 10/14 anonim ***** válasza:
29%

Mi sosem tartjuk a valentin napot mert egy nagy átverés az egész. Nem is értem miért vagy elkeseredve. Egy normális kapcsolatban mindkét fél akár napi szinten jelzi, elmondja, kimutatja a szeretetét, szerelmét. Miért kell ehhez 1 nap? A többi napon nem foglalkozik veled?

Az én férjem valentin napkor nem hajlandó semmit adni. De az év összes többi napján kapok apró ajándékokat, meglep virággal, és elvisz vacsorázni is. Az év összes napján kimutatjuk a szerelmünket.

2019. febr. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!