Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Hova érdemes utazni Egyiptomba?

Hova érdemes utazni Egyiptomba?

Figyelt kérdés
Petra és a piramisok között gondolkodunk. Sajnos csak az egyik lenne lehetséges. Akik jártak már ott, melyiknél maradtatok nagyobb élménnyel, melyik tetszett jobban? Melyiket ajánljátok?:)

2023. jan. 27. 16:11
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
EgyiptombaN vannak piramisok, de nincs Petra. Az Jordániában található.
2023. jan. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Elnézést nem pontosítottam. Egyiptomba utaznánk egy hotelbe és aztán az egyik fakultatív programot választhatjuk.
2023. jan. 27. 16:29
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Értem. De Kairó-Petra 600 km körüli táv. Az csak oda másfél nap. Vagy repülős? Ha ebből a kettőből kell választani, akkor inkább a piramisok helyben.
2023. jan. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Taba vagy Hurghada közül választhatunk a hotelnek. Pont ezért kell választanunk, hogy melyik lenne aztán az uticél:)
2023. jan. 27. 16:43
 5/20 anonim ***** válasza:
85%
Tabától Petra csak 270 km, a piramisok 427 km, Hurghadától mindkettő messze van.
2023. jan. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%
Gurdaka csak a pancsikázóknak érdekes szerintem.
2023. jan. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%

Kb ennyi eszed van épp. Befizetnél a sammi közepére egy túlárazott all inclusive hotelbe, és

- tőlünk kérdezgeted, hova menj, miközben mindenütt a zabálás és az orosz turisták kerülgetése lesz a fő program

- földrajzi ismereted egyenlő a nullával

- és valószinűleg neked MINDEN jó lenne a tapasztalataid és az eszed alapján.

2023. jan. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 NTBS ***** válasza:
54%
Piramisok.
2023. jan. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Csak annyit kérdeztem, hogy ki melyikkel maradt nagyobb élménnyel aki járt mindkettőnél. A többit bízd ránk kedves 7es. Köszi szépen!:) ne a mi dolgainkon idegeskedj, biztos vannak saját fontosabb problémáid😊
2023. jan. 27. 17:31
 10/20 anonim ***** válasza:
69%
Egyiptomon belül (tehát nem Petra), érdemes 1-1 napi utat csinálni Alexandriába és Luxor-ba, ugye a piramisok és a szfinx. Ezen kívül személy szerint én ajánlok felkeresni egy papírusz boltot és egy illatszer boltot. A Gízai állatkert nekem nagyon tetszett és azt sem bántam meg, hogy elmentem a szemétvárosba. Az egyiptomi múzeum is nagyon jó, viszont oda érdemes egy vezetőt vinni, mert nagyon kevés helyre vannak kiírva dolgok. Továbbá még egyszer elmentem quadozni a sivatgab, az is örök élmény marad. Amik nem tetszettek: Coptic Cairo és környéke, unalmas volt és lehúzásnak érződött, minden piac és bazár ahol voltunk, a star mall kairóban amúgy jó volt, de csak 2-3 féle bolt van ott és ennyi, és a tevegelés sem volt valami nagy cucc számomra.
2023. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!