Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Milyen tapasztalaitok vannak...

Milyen tapasztalaitok vannak kisbabás egyiptomi nyaralásról?

Figyelt kérdés

NEM a negatív véleményeket várom (meleg, fertőzésveszély, hasmenés, stb.), hanem olyanokét, akik már bevállalták 0-2 éves kisbabával. Volt-e probléma, ha igen, akkor mi?

Októberben mennénk, általunk ismert 5 csillagos, tiszta szállodába, és nem igazán mozdulnánk ki onnan.


2011. márc. 22. 20:50
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Egy babával elég necces ám a repülés. Hiába 4 óra csak maga az út, Ferihegyen eltöltötök vagy 2 órát (meg ugye a reptérre is ki kell menni), plusz ott a helyszínen is még álltok a kifutón legalább felet, utána még mire elkeveredtek a szállodátokig... Ha pelenkás még, akkor ez elég necces. Se aludni nem tud, se pelenkát nem tudsz neki cserélni. Az is kérdés, hogy ezek a kényelmetlenségek, illetve a repüléssel járó kellemetlenségek (nyomás különbség -fülfájás-, rázkódás, G erők) hogyan érintik a gyerkőcöt. Szerintem nincs olyan nyugodt gyermek, amelyiket ne viselne meg ennyi stressz hatás. Szerintem felelősség teljes szülő 2-3 évnél fiatalabb gyereket nem röptet. Igaz, én a strandra sem vinnék 2 évnél fiatalabb gyereket, de hát ahány ház, annyi szokás.
2011. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
77%

Ne törődj senkivel és semmivel,ha ugy érzed menni fog és a babád is birni fogja,hiszen te ismered a szokásait és reakcióit a legjobban ezért tisztában vagy a határaival,és ha ez az ut ugy érzed h ezeket a határokat nem lépi túl akkor menjetek csak nyugodtan!

nekem van egy 2 éves és egy 7 hónapos fiam,és jövő hét vasárnap indulunk egyiptomba..... de igérem neked hogy a kérdésed könyvjelzőbe teszem és megirom neked 2 és fél hét mulva , vagy akár még onnan hogy milyen volt,és hogy mennek a dolgok! :)

2011. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Saját korallzátony? Hú az érdekel, melyik szálloda ez? Gyerekkel nem mennék amúgy, hagyjátok itthon a nagyszülőknek szerintem.
2011. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Saját korallzátonyos rész: Hotel Sunrise Palacio.

Kétféle strandja van és mellé egy hatalmas bárpultos medence.

A tengeri részhez cipővel lehet bemenni, apálykor bujnak ki a korallok, a másik rész egy mesterséges, gyorsan mélyülő part.

A medence..hát egymaga nagyobb,mint bármelyik magyarországi strand medencéje. Lehet benne vízilabdázni, aerobikozni, gyerekcsúszdás része is van, masszázs folyosója. Egy élmény a szálloda, mindig pezsgés van, mindig programok.Mi a férjemmel oda akarunk visszamenni, ha már nem lesz gázos a helyzet.

2011. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk azt számold bele, hogy ha a repülőn valakit lehány a poronty, vagy egész úton a szaros pelenkát kell szagolni, esetleg üvölt 3,5 órán át mint a fábaszorultféreg, sok barátotok nem lesz később. Én speciel nagyon lehordanálak mindennek ami eszembe jut, ott helyben. (Nem túl kedves dolgok szoktak eszembe jutni olyankor.)


És jobbik esetben tényleg egy beszakadt dobhártyájú gyereked lesz, mire hazajössz.

2011. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Egyébként engem a szülein 2 és fél évesen vittek Bulgáriába 1 hónapos nyaralásra ladával és kibírtam simán.

Ha ezt akkor meg tudták csinálni, akkor ezt is simán lehet.

2011. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy pár dolgot rendbetéve:


- Egyiptomnak a déli részén akad úgy-ahogy homokosnak mondható part. Az északin csak és kizárólag mesterséges.

- Korallzátony a szállodák 90%-a előtt van, ez nem egy különleges dolog.


A kérdezőnek:

- Vigyetek gyógyszert, mivel ott nehezen szerezhetőek be a baba gyógyszerek, ráadásul nem is ismered gondolom őket. Nem írtad, hogy mekkora a baba. Ha még szopik akkor nem lesz nagy gond, ha tápszeres vagy már nagyobb és eszik mindent akkor azzal jársz jól, ha a gyümölcsöt amit a kicsi kap forralt vízzel ismét megmosod, nem adod neki ahogy a szállodai konyhán adják. (hiába az 5*) A babák érzékenyebbek az idegen kórokozókra. Ha tápszeres vigyetek neki ismerős tápszert.

- A babával ügyeljetek a légkondícionálóra! Nagyon veszélyes pl egy kisgyerekkel a kinti 35 fokból bemenni a 22 fokos légkondiba, pláne ha picit még nedves a helye - ruhája.

- Gondolom ez nem lesz újdonság, de napszúrás, víznyelésre fokozottan ügyelni.


Ja, és még valami: üvegben folyékony babatápszert NEM vihetsz fel a repülőre! Kis, műanyag edényben kell!


egy gyerekgyógyász

2011. ápr. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyerekgyógyásznak a tippeket.


Nekem is sikerült beszélnem a napokban egy kisgyermekes apukával, aki 1-1,5 éves kora óta viszi a gyerekét Egyiptomba, minden évben, és soha semmi problémájuk nem akadt.

Csak elővigyázatosak voltak, állandó kézfertőtlenítés, evőeszközök, tányérok, cumik fertőtlenítése, légkondi mellőzése a szobában, amit minden különösebb erőfeszítés nélkül meg lehet oldani.

Kajákra figyelnek mindig, meg hogy ne igyon a medencéből.


Ami a repülést illeti, a gyerkőc 1 éves lesz, és még szopizni fog, így szoptatással enyhíthetők a füldugulással járó kellemetlenségek, meg tudom nyugtatni, stb.

Persze ha mégis sír, és nyűgös lesz, akkor sem fognak érdekelni a toleranciahiánnyal rendelkező utasok, hiszen nem azért megyünk nyaralni, hogy új barátokat szerezzünk.


Várom majd annak a válaszolónak a tapasztalatait, aki a napokban van kint 2 kisgyermekével Egyiptomban.

2011. ápr. 13. 14:54
 19/33 anonim ***** válasza:
36%
A "toleranciahiánnyal rendelkező" utasok ugyanúgy nyaralni mennek, mint ti, nem egy vadidegen gyerek bömbölését hallgatni....
2011. ápr. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
42%

Az meg, hogy valaki a leszállás után fél órán át ordítozik veletek, elmondva közben mindenféle csekély értelmű, kellemetlen szagú, tág altestű prostituáltnak, aki inkább itta volna el azt, amit magával hurcolt, és vernéd szét a kövezeten, majd csinálsz úgyis másikat, én nem hiszem, hogy figyelmen kívül hagynád. Szerintem az első két napot végigbőgnéd, aztán életed végéig a gyereken vernéd le, hogy ilyen helyzetbe kerültél miatta még akkor is, ha te voltál ostoba, és nem ő tehet róla. Úgy megszégyenülnél csillagom, mint a pinty.


Tanuld meg, hogy egy másik embernek a te gyönyörűségescsoádlatos untyulupuntyulu édes gyereked legjobb esetben valami, amire két másodpercen át vigyorog, de általában csak nyűg. Namost, ha ez a nyűg hangoskodik, büdös, minden lyukon valami folyik belőle, elég hamar átavanzsál undormánnyá.


Te NEM teheted ki annak egy repülőgép közönségét, hogy elviselje a gyerekeddel kapcsolatos, idegenek számára undorító kísérőjelenségeket. Ez van. Ha nem bírod felfogni, ne menj nyaralni, vagy bérelj magángépet.

2011. ápr. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!