Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utaztatok már külföldre...

Utaztatok már külföldre busszal vagy vonattal? Milyen tapasztalaitok vannak? Érdemes? Ki lehet bírni? Vagy maradjak a repülőnél?

Figyelt kérdés
Németo-ba mennék.
2009. szept. 9. 07:55
 1/10 anonim válasza:
100%
Vonattal utaztam Olaszországba. Az a vonal jó, az utasok normálisak, a vonatot takarítják rendesen, igaz, én nem hálókocsiban voltam, csak ülőhelyem volt, de élmény. Persze a repülő gyorsabb lett volna, de számomra ez a kaland része. Más vonalakat nem ismerek, azokról nem tudok nyilatkozni, nem biztos, hogy ugyanolyan, mint ez, de feltételezem, hogy azért a nemzetközi vonalak kulturáltak.
2009. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Berchtesgadenbe mentünk vonattal. Először Railjettel(kényelmes, jól felszerelt, kultúrált) Salzburgba, onnan pedig ÖBB-vel Berchtesgadenbe. Az osztrák vonatok is nagyon szépek, persze mindennek ára van. Az ottani másodosztály a hazai első osztály.

Busszal Velencébe mentünk, az már kényelmetlenebb tud lenni mert szűkebben vannak az ülések és nem is olyan kényelmesek. Szerencsére több helyen megálltunk pisilni, kinyújtózni, így nem volt vészes a dolog. Ha választanom kell akkor vonattal mennék.

2009. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Én régebben utaztam busszal Münchenbe.A vonat pl.sokkal jobb volt.Az utasok némelyike elég bunkó volt.Nem lehet felállni a hosszú úton,és sokkal fárasztóbb is volt,mint a vonat.Gondolom ezek a körülmények azőta sem változtak sokat.
2009. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliába utaztam busszal, barátokkal - akkor jó bulinak tűnt, bár egyetértek: a buszon nem lehet kinyújtózni, az ülések általában kényelmesek, de ha nem állhatsz fel róluk egy kicsit sétálni néha, akkor egy idő után nagyon kényelmetlen tud lenni. Megállt a busz viszonylag gyakran, de így is alig vártam, hogy odaérjünk. Több, mint egy napig ment a busz mire odaértünk, akkor nagyon elég volt.


Azóta, ha tehetetem, inkább repülővel megyek. Németországba fapadossal kb másfél óra alatt odaér a járat és kész.


Ki lehet persze bírni a buszozást, de a repülő nekem sokkal jobb megoldásnak tűnik. A vonatot még nem próbáltam ilyen hosszú útra, de ha csak a vonat meg a busz közül választhatnék, akkor azt hiszem, inkább a vonat mellett döntenék.

2009. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi Anglia-Skócia körútra mentünk (nem menetrend szerinti)járattal. Elég sok helyen megállt és kényelmes busz volt, de a bagósoknak nem volt leányálom. Első nap, ha jól emlékszem Belgiumig mentünk, hát elég lapos volt már a hátsó fertály, de nekem kibírható volt (nem dohányzom :) ).

Az út alatt több filmet is vetítettek, ez kicsit "meggyorsította" a dolgokat.

2009. szept. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utaztunk Görögországba busszal, utazási irodával. Odafelé nehezen bírtam, lassan telt az idő, 4 óránként, a megállásoknál számolgattam mindig, hogy még hány megálló lesz. 25 órás volt az út. Az éjszaka nagyon hamar elszaladt. Előnye, hogy lehet nézelődni. Bár nálunk az volt a baj, hogy Szerbiában nincs mit nézni, mert lepusztult, görögbe meg pont éjszaka értünk. De ahogy felkelt a nap és megláttuk azt a tájat, ami teljesen más növényzetű...elképesztő volt. Hazafelé állandóan aludtam, filmeztünk, észre se vettem és hazaértünk. Összefoglalva, ha annyira tetszik a hely és megvalósulhat egy álmom, akkor bármikor újra nekivágok. Aztán nem utolsó szempont az sem, hogy probléma esetén busszal még mindig van esély a túlélésre, de repülővel igen kevés.
2009. szept. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Én is éjszaka utaznék, max 12 órát. Akkor még átgondolom. :)
2009. szept. 9. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Németországba még nem, de más országokba mentem busszal is, vonattal is. Szerintem a vonat sokkal jobb móka. Ha meg fekvőhelyed van, jobban alszol, mint a saját ágyadban, mert a vonat elringat :)
2009. szept. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, Munchenbe utaztam mar vonattal, aludtam, nem volt gond. Ha ejjel fogsz menni, akkor elotte valo napokban faraszd le jol magadat, hogy ejjel a vonaton jol tudjal aludni. Felebredsz, es mar Nemetorszagban is leszel. Szerintem mindenkepp vonattal menjel ki.

Busszal pedig Londonba jottem egyszer, 25 oras volt az ut, haaat azt nem nagyon vallalnam be megegyszer, csak ha nagyon muszaj lenne. Ide inkabb repulovel jobb jonni.

2009. szept. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én Stuttgartba utaztam kétszer is oda-vissza busszal haverokkal. Akkor nem tűnt megterhelőnek jól elbeszélgettük az utat. Idén nyáron Csehországban jártam menetrend szerinti busszal. Az ülés kényelmes volt, bár mászkálásra nem igen volt lehetőség, kötelező volt a biztonsági övet használni. Csak 5 órás út volt, de 25 percet álltunk Pozsonyban, pont elég pihenő volt ahhoz, hogy kibírjak újabb két órát ülve. Közben filmet vetítettek, illetve zenék közül lehetett választani, ingyen italt szolgáltak fel, így mire két filmet végignéztem már Csehországban is voltam. Gyorsan elment az a pár óra :)
2009. szept. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!