Kezdőoldal » Utazás » Afrika » Ha hajnal 4 kor landol a...

Ha hajnal 4 kor landol a gépünk de aznap csak délután 2 kor lehet átvenni a szobát, akkor kb reggel 6 tól ahogy a szállodába érünk délután 2 ig a recepción fogunk ücsörögni?

Figyelt kérdés
Sosem történt még velünk ilyen de én most nagyon meg vagyok ijedve....nem elég, hogy nem alszunk egész éjjel utána komolyan 8 órát fogunk egy hallban ülni étlen szomjan a sivatag közepén??? Ez így szokás????

2017. aug. 30. 15:27
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Amugy nem akarom elhinni, hogy tehetik ezt meg fizetővendégekkel. És azt se akarom elhinni, hogy szeptember végén olyan fulllllon lenne a hely, hogy ne tudnának beengedni előbb a szobába. Kb bejártam már a világot de életemben ilyet nem tapasztaltam...soha többé nem megyek utazási irodás nyaralásra. És ha tehetném ezt is lemondanám.....
2017. aug. 31. 09:08
 12/24 anonim ***** válasza:
73%

Azért fizettél, hogy délután 2 után legyen szobád. Ha nem tetszik, tessék kifizteni plusz egy napot meg egyezteti a szállodával és akkor lehet kényelmeskislánykodni.


Eszméletlen amúgy, hogy mit tudnak rinyálni egyes emberek, simán nyomtam olyan nyaralásokat, hogy az éjszakák felét vonatokon meg buszokon töltöttem (és nem éppen az Orient Expresszen, hanem kazah meg iráni másodosztályon) és ezekről vannak a legjobb utazós élményeim.


Étlen-szomjan a sivatag közepén. Mamma mia.

2017. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont! Nem is tudom már mikor aludtam hotelben utoljára. Sátor, hostel, kanapészörf azt csókolom. Olcsóbb is és sokkal autentikusabb élményt kapsz. Dehát mindenkinek mások az igényei, van akinek ismeretlen fogalom a komfort zónából való kilépés, pedig ahogy a mondás is tartja azon túl kezdődik az élet. Reméljük egyszer majd erre a kérdező is rájön, de ha nem az se baj.
2017. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
56%

"Kb bejártam már a világot... "


Na itt kezdtem el röhögni!

(Amúgy gondolom, hogy csak álmodban.)

2017. aug. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha bejártad a világot, akkor azt is tudhatnád, hogy :

- a szállodák nagy részében nem kapod meg reggel a szobát, csak ha üres a szálloda, és van épp kitakarított szoba abban a kategóriában amit foglaltál. Mondjuk általában előbb odaadják, mint délután 2, de nem veheted biztosra, főleg nem főszezonban. Ezen nem vàltoztat, hogy utazási irodával foglaltál vagy sem. (Amúgy ezért jobb pl az Airbnb, ott megegyezhetsz a tulajjal, hogy előbb átvehesd). De a múltkor pl párizsban voltam kiküldetésen, egész éjjel repültem (11 óràs út) és csak du 3-kor volt szabad a szállásom, hát engem nem zavart hogy a reptéren öltöztem át / mostam fogat, a csomagjaimat betettem a megőrzőbe, és sétáltam / ebédeltem / kávéztam a városban, szóval feltaláltam magam.

- repülők menetrendjét - főleg charter esetén - az utazási irodától függetlenül alakítják. Ha ennyire nem tetszik, vegyél menetrendszerinti járatra jegyet. A charterek általában az üres reptéri slotokat használják, abból is a legolcsóbbakat. Kifejezetten meleg éghajlatú repterek esetén a gépek többsége hajnalban vagy késő este repül. És mivel ezek a gépek fordulnak, visszafelé valószínű kora reggel kell majd hazamenni.


De valóban elég nagy életképtelenségre vall, hogy nem tudod eltölteni az addig fennálló időt amíg meg nem kapod a szobát.

És megjegyzem, hogy aki élvezni akarja az addig fennálló időt is, az nem kényeskedik, meg migránsozik, hanem fogja magàt és átöltözik, vagy kiül a bárba koktélozni amíg nincs kész a szoba.

Aki meg siránkozik, az hadd szenvedjen. Ezen változtatni úgysem tudsz, max alkalmazkodni. De a te választàsod, hogy kihozod a maximumot a nyaralàsodból, vagy kényeskedsz.

2017. aug. 31. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Amugy hihetetlen, hogy mennyi rosszindulatú ember van itt! Jobb lett volna ha csak olyanok válaszolnak akik nem alkoholisták, és legalább napi egyszer fürdenek! Igen kényes vagyok nem is tagadom, de azt gondolom mindenkinek szíve joga kényeskedni Ti meg azért leszóltok mert szállodába merek aludni és repülőgéppel utazom :) Vicc komolyan....Nem vagyok debil, igen képes vagyok elütni az időmet csak nem szeretném hulla fáradtan, alvás nélkül a 40 fokban. Az utolsó előttinek üzenem, hogy igen képzeld bejártam a világot tudom számodra ez hihetetlen és igen nehéz kilépni a komfortzónámból de képzeld a legtöbb nőnek ez nehéz :)
2017. aug. 31. 21:19
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Szépen megmondták neked, hogy van csomagleadás mindenhol.


Másfelől pedig: aki migránsozik, az ne utazzon, mert még a végén kifolyik az agya a fülén, amikor rájön, hogy aki nem echte keresztyén gyűlölködő magyar, az is éppen olyan ember, mint a másik. Az, hogy a magyar kormány a csapból is ezt a gyűlöletet folyatja az egy dolog, de hogy annyira ostobák legyetek, hogy ezt el is higyjétek, nos az egy másik történet.


Bejártad a világot, hát hogyne, életedben a mucsaröcsögei határon túl nem voltál.

2017. szept. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nő vagyok, nem vagyok alkoholista, fürdök mindne nap, van hogy kétszer is pl sport után, rengeteget utazom, alszom szállodában de airbnb-s szálláson is, mégsem tudlak megérteni kérdező már bocs. Szóval irigy nem igazán vagyok rád, az utitársaidat viszont sajnálom, egy ilyen embertől mentsen meg a jóisten.

Rengeteget utaztam már éjjel is, azt a pár órát meg mindenki kibírja, pláne hogy a szállodában tuti van légkondi, ha meg telik arra, hogy utazz, akkor már nehogy egy kávèra meg egy gyümölcslére ne teljen a pénzedből.

De a te dolgod.

Ha én utaznék veled, hagynàm hogy duzzogj, beadnám a csomagomat a megőrzőbe, és vidáman profitálnèk a nyaralàsomból, te meg tedd tönkre a tiedet ha akarod, de magadban. Pláne olyan dolgok miatt amin változtatni nem tudsz.

Remélem nem lesz gyereked mert ilyen anyát nem kívánnék senkinek...

2017. szept. 1. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Vagy ha bejárta a világot, akkor hogy csinálta az egész éjszakás repülőút után a kérdező? Szerintem most megy a legmesszebb, de ha nem tévedek, Egyiptom is max 3-4 óra repkedés Budapestről, tehát elég rövid. Majd ha egyszer utazik hosszabb távra is, pl tengerentúl vagy Ázsia, na akkor papoljon :)
2017. szept. 1. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
48%
@16 4 diplomás nagyvállalati középvezetőként azt hiszem, hogy kijelenthetem, hogy nem vagyok alkoholista és szoktam fürdeni is rendszeresen. Nálam az igényesség nem abból áll, hogy másokat lenézve migránsozok, miközben a nyaralásom egy kultúramentes turistagettóban való eszem-iszom. Az igényesség nem az, hogy az embernek takonybuborékok gurguláznak az orrán, ha két órával később tud szobát elfoglalni meg zuhanyozni, hanem ha azért megy a világ egyik leggazdagabb kultúrájú országába, hogy lásson is valamit egy hurghadai hotelszobán kívül.
2017. szept. 1. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!