Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Van aki megcsinált már a...

Van aki megcsinált már a Milford Tracket vagy a Dusky tracket esetleg tervezi?

Figyelt kérdés

Én már voltam egyszer 2 hetet új zélandon és voltam hajókázni egyszer a Milford soundon és a dobtful soundon


Viszont nagy vágyam visszamenni megcsinálni a Milford track 3napos túráját valamint a Dusky track legnehezebb túráját (profi túrázóknak 8-10 nap jó időjárással)



A kérdésem az hogy van-e aki már végig csinálta ezeket a túrákat és ha igen el meséli e az élményeit tapasztalatait de igazából bármilyen infó jöhet túráról a Fjordland national parkból


Ne írj ha


-irigy vagy

-troll vagy



#túrázás #Southland #Új zélans #Dusky track #Milford track #Fjordland
2020. máj. 15. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én őszintén bevallom kicsit (Molnár Krisztián után szabadon) iligy vagyok.


Még nem googliztam utána ezeknek a túráknak, de ha van kedved leírni kicsit részletesebben, hogy milyenek, azt megköszönöm!

2020. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
2020. máj. 15. 20:22
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez hivatalos infó


Egyébként hajókázások: tényleg de tényleg az egész nemzeti park területén ha jól tudom valami 12 farmer él azok is a szélén a nemzeti park határa mellet van Te Anau városa onnan a "Milford úton" lehet a Milford sound hoz eljutni a dobtful sound hoz egy leágazás vezet: én télen voltam (az ottani télen) akkor sokat esett de ott mindig sokat esik és a növényzet emiatt "hidegövi esőerdő" ez kB azt jelenti hogy a fák tele vannak mohákkkal és rohadt sűrű erdők vannak amik 90 százalékban érintetlenek ugyanis a térkép viszonyok miatt profi túrázóknak is nehéz terep. A hajókat pár társas@g üzemelteti így nagy eltérések az árakban nincsenek de az ottani télen olcsóbbak mint az ottani nyáron egyébként csendes, konkrétan a dobtful soundon a kapitánybehajózott egy melkékágba és azt mondta lekapcsolja a motorokat és csak a csendet fogjuk hallani, és tényleg, csak 3 vízesés hangját hallottuk semmi más zavaró zaj nem volt, na ott átérezni azt amit talán csak nagyon kevés helyen:az igazi csendet, vannak fókák, pingvinek, bálnák esetleg a Milford soundon ha melegebb van delfinek.



Csendes, vad, érintetlen és fenséges így lehet leírni.



Remélem tetszett, és egyszer eljut oda bárki aki ezt most elolvasta mert rohadtul megéri. :) :) :) ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

2020. máj. 15. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!