Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Mi a véleményetek erről, és...

Mi a véleményetek erről, és ezek után kimennétek-e Ausztráliába, ha lenne rá lehetőség?

Figyelt kérdés
Egy rokonom (nő) nemrég jött haza Ausztráliából, Adelaide-ből, ahová én is menni akartam....azaz szerettem volna....de amiket mondott, szabályosan rosszul lettem tőle (nem hazudik!). Ott a bűnözés legkeményebb formája van jelen, a sorozatgyilkosságok. A mellettük lévő kis erőben 9 fiatal nő holttestét találták meg most februárban, egy kupacban, 3 hét alatt ölték meg az összeset. És ez csak csepp a tengerben, naponta hallani eltűnt nőkről, gyerekekről és a sok megtalált hulláról. Az unokatesómat is megtámadták, hátulról késsel akarta leszúrni egy muszlim férfi fényes nappal! de ő még időben hátrafordult és látta a kést a felemelt kézben és a gyilkos rámeredő riadt, vad tekintetét, és elszaladt, nagyon gyorsan tud futni és ordított ahogy bírt, így megmenekült. Mire jöttek a rendőrök, a támadó már köddé vált, és ez a gyilkos is sorozatgyilkos volt, mert több embert leszúrtak már hátulról a környéken. Szomorú vagyok, mert kinn az életszínvonal sokkal magasabb és jól élhetsz, feltéve, ha túléled.....én is nő vagyok és fiatal, és eléggé be vagyok ....értitek....Az interneten is megnéztem most és tényleg cikkeznek számos elfogott sorozatgyilkosról és sok ezzel kapcsolatos felderítetlen bűncselekményről. Ha nem hallom egy megbízható embertől és nem olvasok utána, el se hittem volna! Ti kimennétek ezek után, mint nők, ha lenne rá lehetőség? Több rokonom, ismerősöm van kinn, munka is lenne, de félek. A férfiaknak persze könnyebb, mert főleg nőket és gyerekeket ölnek. Az unokatesóm (nő)is haza jött ezek miatt. A környezetében most csak magyarok laknak....
2012. ápr. 2. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez borzalmas hír! És még én is ki akartam menni Ausztráliába (Sydney-be).

Úgy tudom, Oroszországban is ezt csinálják, ezért sokan nem szívesen mennek ki. A svédországi Malmőben is ilyen muszlim támadások vannak, de ott úgy tudom, csak fenyegetik az arra járókat egy késsel, nem ölik meg őket.

2012. ápr. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én éltem kint 6 hónapot.Ez alatt az idő alatt egyszer jártam úgy a barátaimmal,hogy egy bárban ültünk,és egy kis idő múlva teljesen ellepték a rendőrök.Mindenkit kikérdeztek,még engem is.A bár mellett leszúrtak egy fiatal lányt,és azért volt a razzia.Bár én nem voltam sem szem,sem fültanúja,nekem már csak a sok rendőr,az intézkedések tűntek fel.(el is kellett mennünk,mert bezárták a bárt.)

Azóta is rendszeresen nézem minden nap a tévében a zone reality csatornán "Bűnüldözés Ausztráliában" sorozat dokumentum filmet.(ha érdekel akkor nézd te is,így tudni fogod,hogy a rokon mennyire túlzott vagy sem.)

)én azért ragadtam le,mert néha látok olyan helyeket ahol én is jártam)

De abban van igazság,hogy magas a bűnözés ott.Ahogy Amerikában is megölnek minden órában 1 embert,ahogy Londonban is hetente 1 ember gyilkosság áldozata lesz.

Én nőként csak azért nem féltem,mert sosem mentem egyedül sehová,és a párom fekete öves..De ha ezen múlna a jövőm,és az lenne az álmom,hogy újra kint éljek,akkor beiratkozom valami önvédelmi sportra.Ausztráliában rengeteg ilyen lehetőség van.(bár én nem akarok vissza menni már)

39/N

2012. ápr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igen, ezek főleg muszlim támadások, és főleg a nők és lánygyermekek ellen irányulnak (98 %-ban nő az áldozat). Már nagyon rossz ott a helyzet, veszélyes nappal az utcára egyedül menni. Nekem most nincs párkapcsolatom, egyedül mennék ki, és ha ott kinn dolgozni járnék, akkor is folyton figyelnem kellene a környezetem, ha az autóba ki-beszállok, ha pl. muszlim férfi bukkanna fel, le kellene hasalni egy parkoló autó alá, félelmemben az tenném, de ez így elég nehéz élet, az állandó halálfélelem, a bujkálás, azt, hogy a fejem állandóan körbeforog, követ-e valaki, ez később rögeszmévé is válhat, üldözési mániává, olyan állapotban élnék, mintha folyton üldöznének, követnének, a kinti rokonaim is már határesetek.....ha muszlim férfiakat látnak, már menekülnek az út túloldalára és minél messzebbre. Az otthonodon kívül soha sem lehetsz nyugodt, mert egy gyilkos bármikor lesben állhat, aki figyel téged, késsel a kezében....minden energiád így a figyelésre fordítod, mint a zsákmány állatok a vadonban.....
2012. ápr. 2. 20:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, megértem, hogy aggódsz én sem mennék olyan helyre ahonnan ilyen hírek jönnek. De az ennyire negatív lehúzás az már nekem gyanús. Nekem van pár ausztrál ismerősöm, ők még soha nem mondtak semmi rosszat a muszlim férfiakról. Azt mondták, hogy az indiaiak nem túl népszerűek, de szinte mindig emberfüggő, bármelyik népcsoportnál vannak kedvesek, bunkók, veszélyesek..Ha ennyire negatívan állsz egy népcsoporthoz, akkor tényleg nem érdemes olyan helyre menned ahol több nemzetiség, vallás él egy helyen.
2012. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Éltem Németországban is, igaz, nem a muszlimok vagy törökök mellett, de ott semmi ilyen borzalom nem volt. Nem akartak tőrrel hátba szúrni, nem garázdálkodtak elmebeteg sorozatgyilkosok, még nemi erőszak sem történt azon a részen. Egyszerűen biztonságban voltam a sok idős német lakos között. Emiatt is sokkoltak ezek a hírek, mert nekem nem ilyen tapasztalataim vannak! Sajna onnan haza kellett jönnöm, mert megszűnt a kinti munkahelyem és nem találtam másikat, akkor éppen ott rossz idők jártak az álláskeresőkre....most se sokkal jobb a helyzet, közös ismerőstől tudom.
2012. ápr. 6. 16:50
 6/14 anonim válasza:
93%
Nem tudom, hogy a pénteki, Kulcs-on történt négyes gyilkosság után merjek e Fejér megyében közlekedni. Ráadásul Kulcson nem is néger, nem is arab, nem is cigány, hanem magyar elkövető volt, és az egész családját akarta kiirtani, karddal. Még az idős nagyijával is végzett, aki pedig nem sokat véthetett ellene. És mindezt 3 napon keresztül csinálta. Most akkor nem tudom, jhogy az Ausztrál nők merjenek e ide jönni, vagy sem?
2012. ápr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
94%

Én Sydneybe lakok 50 éve. Mindennap elolvasom hireket, estén tv hireket nézem. Mit ivott a rokonod ? Itt, mint mindenhol vannak biztonsági problémák, de ritka a súlyos bünezés. Attol függ, részben hol jársz, hol szórakozol. Bemész a kocsmába Mo-n, attól függ ki/mi van ott, hány részeg..... Itt, mondanám civilizált az élet, modern fejlödött ország, ahol ritka a feszültség, a félelem. Vannak szegények, persze, de itt azt csinálod életeddel amit szeretnéd. Becsületes munka hoz magával szerencsét. Kormány nem lop mindent, mindenki (kivéve a benszülötteket) bevándorló, multi kultúra nagyon sikeres itt. Például Sydneybe mehetsz mindenféle vendéglöbe, magyar, Orosz, Olasz, Görög stb stb, szivesn fogadnak.

Ha könnyü életet keresel, mege kellene kérdezni magadtól, pontosan mit értek ezzel a vággyal - laza, boldog, probléma nélkül, gazdag ? Ilyen élet nem esik az ember ölébe sehol. Azt kapsz amit beteszel.

Bocsánat a amatör Magyar irásért, nem sokszor használom.........

Sok sikert, bárhova mennél !

2012. ápr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
54%
Most aztán még ez a soproni eset is. Három középiskolás kivégzett két középkorú férfit. Majdhogynem a semmiért. No meg a Damu Roland. Csak úgy erőszakol. Természetesen nőket. Így nem is tudom, hogy az ausztrál ismerőseimnek merjem e ajánlani Sopront , meg Budapestet, hogy ide jöjjenek. Már én is félek, pedig nem nő vagyok.
2012. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
És akkor a balatoni eset, ahol hármasgyilkosság volt. 92 éves mamókát is megölték. Hát itt már semmi sem szent? A Balatonra sem merném elhívni a 86 éves Ausztráliai rokonomat.
2012. ápr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A 6. válaszolóval és az utána írókkal tökéletesen egyet értek. Itt is rengeteg gyilkosság és erőszakos bűncselekmény történik, ha összevetjük, hogy Mo. milyen kicsi Ausztráliához képest akkor itt sokkal sz@arabb a közbiztonság. Akit ilyen hírek eltántorítanak az ne is menjen, csak ne húzd le úgy az országot, hogy nem voltál még kint 2 napot se. Én a rémsztorid után is kimennék, remélem lesz is lehetőségem rá nem sokára, a testvérem már kint van.
2012. jún. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!