Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Hová mennél el ebből a listábó...

Hová mennél el ebből a listából alább, ha elmúlna végre a pandémia? Vagy voltál már (esetleg ismerősöd járt már) ezek akár egyikében? Mi miatt mennél (menne) vissza többször is?

Figyelt kérdés

A mi miatt nem mennétek most nem játszik, sokan úgyis csak holmi hírekből hallott tucatkommersz dolgokat írnának le ide, nekem pedig (kiváltképp személyes tapasztalat híján) sztereotípiákra, skatyujákra és néhányszor teljesen alaptalan valótlanságokra nincs szükségem!


Így - ahogy fentebb jól olvasható - mi miatt mennél/menne vissza akár többször is?


Mik tetszettek (illetőleg mik tetszenének, ha eljuthatnál ezek egyikébe) kicsit, vagy akár nagyon?


.

.

.


India


Vietnám


Fülöp-Szigetek


Indonézia


Esetleg Malajzia



2020. okt. 7. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Indonézia.

Család egyik fele ott van, sokat voltam huzamosabb időre is, és tervben van a korai nyugdíj utáni költözés.

2020. okt. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Látnivalók, érdekességek tekintetében mit tudsz mondani erről a hatalmas már-már India méretű országról?


Csak elszórtan van ott egy-kettő, nincs igazán letaglózóan sok, úgy, mint például Indiában, vagy van azért bőven, akárhová is utazik az ember Indonézián belül?

2020. okt. 7. 22:02
 3/10 A kérdező kommentje:
Illetve még egy: fehérekkel, férfiakkal szemben hogyan viselkednek a helyiek, értelemszerűen a lányok/nők?
2020. okt. 7. 22:03
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik országban voltam, a maga módján mindegyik remek hely. A legtöbb időt Indiában és Vietnámban töltöttem, a legkevesebbet a Fülöp-szigeteken.


Malajziát leginkább kezdőknek ajánlanám, tök fejlett a legtöbb része a régió többi országához képest, Langkawi igazi trópusi paradicsom, a gasztrokultúra a sok kínai és indiai miatt fantasztikus, valamint a maláj konyha saját jogán is tök oké. Borneótól Kuala Lumpurig van mindenféle hely, lehet túrázni, várost nézni, bulizni azért kevésbé.


Vietnám fél fokkal fejletlenebb, de elképesztően változatos, valamint magyar pénztárcával is nagyon olcsó, a konyha csodálatos, a Mekong-delta a világ egyik legjobb helye, trópusi nyaralni remekül lehet Con Daón vagy Phu Quoc-ön, Ho Chi Minh-város és Hanoi is jó szerintem.


Indonéziáról nehéz mit mondani, hatalmas ország, rengeteg szigettel, konyhaművészetben lehetne jobb, Bali és mondjum Raja Ampat két külön világ, Jakartát nyugodtan ki lehet kerülni, Yogjakarta viszont szuper.


A Fülöp-szigetek hasonlóan változatos, de szerintem kicsit unalmasabb, mint az eddigiek, Manilát kell úgy kerülni, mint a leprát, amúgy rendben, sima turistáskodásra ott van Boracay, egyéb esetben guglizz és válogass.


India meg külön világ, minden van a Himalájától a goai tengerparti bulikig, lehet szafarizni, rendkívül olcsó, viszont tapasztaltabb utazóknak ajánlanám inkább, elég frusztráló tud lenni egyéb esetben.

2020. okt. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Indiában voltam 3 hetet, és Vietnamban 2 hetet. Bár nekem Thaiföld a kedvencem ( ott voltunk négyszer) de ugye ez nincs a listádon. Így én talán Malajziába mennék, mert ott még nem voltam. De ha ha vissza kéne menni ahol voltam akkor Vietnam lenne. Indiai is csodálatos, 3 hét is kevés volt, sok minden kimaradt, de Vietnamban valamiért jobban éreztem magam. Indiában több apró dolog zavart , és az indiai ételek sem igazán jöttek be. Vietnam mert egy kicsit olyan mint Thaiföld, csak szegényesebb.
2020. okt. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Jöjjenek még hozzászólások szép számmal, sok gyakorizó van, aki még nem írt.


Vagy ismerőseik történeteit is megoszthatnák, akik közülük jártak ezek egyikében legalább.

2020. okt. 8. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilván ha egy eldugott kis faluba mész akkor ott nem lesznek látnivalók, max rizsteraszok.

Viszont igen nagy Indonézia, és mivel millió szigetből áll ami megnehezíti az utazást, ezért soha nem fogsz kifogyni látnivalókból.

Yogyakarta és környéken pl kapásból találsz számtalan hatalmas templomot, köztük ami az UNESCO világörökség részét is képezi. Simán eltölthetsz csak itt néhány hetet.

Fentebb említették Raja Ampatot ami szintén csodálatos, viszont erre egy külön utazást kell szánni, hiszen eléggé a világ végén van. Nem egyszerű eljutni oda, sok komp, hajó etc. Plusz a mindennapi turistának lehet kicsit sok is, hiszen mesterségesen magasan tartják az árakat. Viszont pl ha búvárkodsz akkor kihagyhatatlan úticél.

Wakatobi és Toraja is kiváló uticél ha szereted az ilyesmit. (Apósom Toraja)

Rengeteget lehetne írni indoneziarol, millió hely amit érdemes meglátogatni, és még több amiről az emberek nem sokat sejtenek csak ha van valami kötöttségük az országhoz.

Egy élet nem elég felfedezni.


Az emberek nagyon kedvesek, mindenhol pozitívan állnak a “fehéremberhez”, kisebb, vagy éppen külföldiek által nem látogatott helyeken biztos hogy jónéhányan szeretnének fotót veled. A fiaim iskolája előtt rendszeresen kellett fotózkodjak anyukákkal amíg a srácokat vártam.

Gyerekek odamennek az emberhez beszélgetni, főleg ha tanulnak is angolul.

És ha már a lányok/nőkről kérdeztél:

Igen, szeretik az európaiakat. :)

2020. okt. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Bárhova mennék szívesen, igazából minden új helyet élvezni tudok. Olyan városban is jól éreztem magam, amiről azt mondták, hogy nem nagy szám. Élveztem, hogy új dolgokat látok, nem dolgoznom kell stb. Ezeken a különleges helyeken pláne jól érezném magam, mindegyikre kíváncsi vagyok, nem is tudnék választani.
2020. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Alkalmazkodj ahhoz is, hogy Indonéziában az iszlám a fő vallás!
2020. okt. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
@9 Indonézia nagy részén tök toleránsak a turistákkal az emberek, alap dolgokra kell csak figyelni, nyilván ne mászkálj cipőben a mecsetekben, meg ilyesmi, aztán kész.
2020. okt. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!