Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Indonézia nyaralás?

Indonézia nyaralás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Indonéziába szeretnénk elutazni 11-12 napra ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.



Tisztában vagyunk azzal, hogy Bali “turista gettó” de azért ott is van látnivaló 3 éjszakát tervezünk ott tölteni és 8 éjszakát Gili Trawangán. Leginkább tényleg csak pihenni mennénk így tisztában vagyunk azzal, hogy Gilin nem sok mindent lehet csinálni.


Mit néznétek meg ti Balin ebben a 2,5-3 napban?


Vízum szükséges? ( Ha igen kérlek valami linket küldjetek ahol el lehet intézni / infók vannak )


Hogy jutunk el Baliról Gilire? Előre kell venni a jegyet?


Március vegen vagy Aprilis elején erdemesebb menni?


Repjegy tényleg nincs 300-350 ezer alatt?:/


Covid oltás szükséges? Ha igen hány/melyik


+ minden olyan információt megköszönnénk ami fontos lehet a beutazással ott tartózkodással kapcsolatban. Árakkal nagyjából tisztában vagyunk.

Ha Bali helyet tudtok ajánlani másik részt azt is meghallgatjuk csak könnyen/gyorsan lehessen eljutni onnan Gilire



2023. jan. 8. 05:50
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Kicsit többre menjetek. Indonézia rohadt messze van és az időeltolódás is már a relatíve jelentős kategóriában van, szóval 1-1 nap elmegy az utazással és az egyik még használhatatlan lesz a jetlag miatt. Én mondjuk most pont megúsztam, de nem érdemes ezzel tervezni, a legtöbben eléggé meg vannak lőve egy napig. Így marad 8-9 nap és még azon belül is van utazós nap. A legjobb megoldás a lehető legkevesebb szabival szombattól a két héttel későbbi vasárnapig utazni, így 10 nap szabival 16 napot tudtok utazni.


300k alatt lassan már csak félreárazott jegyek vannak, de néha azért ki lehet fogni 160-180 körül, főleg Bécsből.


Vízum kell, de érkezéskor felvehető, ki kell fizetni 500000 rúpiát (kábé 13500 forint, de elfogadják 35 dollár formájában is), utána meg kicsit csacsogni a határon a bácsikkal, kérhetnek bizonyítékot szállásfoglalásról meg megkérdezgetik, hogy miért érkeztél, semmi extra.


Covid oltás szükséges és le is kell tölteni egy PeduliLindungi nevű appot, ahova fel tudod töltögetni az EESZT-s QR-kódot screenshotjai, 5 perc az egész. Minimum 2 oltás megléte szükséges ahhoz, hogy beengedjenek az országba.


Menjetek minél később, március végébe még belelóghat az esős évszak.


Baliról specifikusan nem tudok friss infót, rég voltam és utálom is, csak szegény balinézeket utálom, hogy azzá silányult az életük, hogy gap yearezők és szörfösök után szedik a bokrokból a kotont, meg nagyon megvilágosodni akaró nászutasoknak bólogatnak a széles vigyor mögött rég elhalt lélekkel.

2023. jan. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Na egy újabb fejben utazó!
2023. jan. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Balin a balin horgászat a legjobb.
2023. jan. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gili Travanganra szerintem csak Lombokról tudsz eljutni, oda komppal Baliról. Kb. 24 óra az út, plusz amíg eljutsz valamelyik kikötőbe. Elég bulis út lesz.


Én inkább maradnák Balin, pl Kután.

Gondolom a szállás olcsósága miatt választottad Gilit. Háát... olyan is lesz.


Arrafelé többnyire csak indonézül beszélnek.

Én beszélek valamennyire, mégsem szívesen vágnék bele.

2023. jan. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Denpasarból mehetsz Lombokra repülővel.
2023. jan. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Balin sok látnivaló van és az északi részen találsz olcsó szálláshelyeket, ahol kevesebb a turista.

Ubud: művészeti központ, majom erdő, templomok: Tanah Lot, Uluwatu, stb.

2023. jan. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi válaszokat.

5-ös lehet én néztem be valamit de ez alapján Baliról ( Padangbai ) nem 1,5-2 óra az út? [link]

2023. jan. 8. 12:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, kompra írt 24 órát.

Seranganból előzetes foglalással Blue Water-rel lehet direkt is menni Gilibe.

2023. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia! Szerintem ha már ennyi pénzt erre áldoztok, és ilyen messzire elutaztok, akkor ne csak Trawanganon töltsetek ennyi időt, érdemes felfedezni a környéket. (Ezt úgy mondom, hogy nekünk is nagyon fontos szempont volt a pihenés is, hogy ne csak fel-alá rohangáljunk egész nyaralás alatt.). Bali esetében tény, hogy utána kell járni annak, melyek azok a helyek, amelyek nem a turistákra lettek kitalálva. Kuta és Seminyak elhiszem, hogy tele van turistákkal, de ezeket kerülni kell nagy ívben. Uluwatu környékén csodás strandok vannak, mi picit feljebb, Balangan beach környékén voltunk, az is nagyon nyugis volt. Amúgy meg olyan időpontra kell időzíteni a látogatásokat (pl. dél körül), amikor nincsenek sokan, mi pl. egyáltalán nem tapasztaltuk sehol, hogy sokan lettek volna, pedig bejártuk a szigetet. Nagy élmény, kár kihagyni.


Amit nagyon ajánlok még, az Nusa Penida, mi több napot is eltöltöttünk ott, az északi részén olyan strandok vannak, mint Gilin, csodálatos snorkeling spotjai vannak, lentebb keleten pedig az Atuh Beach, ami nekem a legjobb strandélményem volt az ott töltött 2 hét alatt.


Jó utat majd!

2023. jan. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!