Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Félelem. Némi (lehet megalapoz...

Félelem. Némi (lehet megalapozatlan?) félelem INDIAI utazás során - voltak már így esetleg európaiak, hogy kicsit aggódtak, hogy (egyedüli utazóként) egy-egy fejlődő országon belül érheti-e őket rablás/támadás pl. utcán, parkban?

Figyelt kérdés

Mivel könnyedén kitűnik, hogy ő nem helyi. Hiába nem tehetős, pl. nem is visel ékszereket, nincsenek drága almás eszközei, de mégiscsak nem indiai.


Voltak már így a közelmúltban Európából Indiába vágyók (mert én nagyon szeretnék a közeljövőben eljutni oda legalább egy hónapra), hogy nem voltak biztosak, hogy magányos utazóként vajon ténylegesen eljussanak-e abba az országba (vagy más fejlődő ország látogatását hátráltathatta egy-egy ilyen gondolat)?


Hét nővér, Kolkata és Dardzsiling lesznek (lennének) a meglátogatni kívánt helyek.



2023. jan. 19. 20:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
24%
En tegnap jottem haza Indiabol. Amit itt irnak mind baromsag. A seven sisters kozul Assam-ba es Meghalaya-ba voltam. Teljesen mas mint India tobbi resze (Ladakh-ba meg nem voltam az is nyilvan mas). Egesz India biztonsagos, soha sehol nem csaptak be egy rupiaval sem. Semmit nem probaltak elvenni inkabb adtak. Taxisok kicsit eroszakosak de egybido utan lekopnak es ha kerdezel toluk meg ok is segitenek. Fotozkodni akarnak, ez az egy negativum. Meg az hogy a rohadt vonatok orakat kesnek.
2023. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 NTBS ***** válasza:
24%
Mindenütt van rá esély, hogy kirabolnak. Indiàban talán több.
2023. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%
8-szor jártam Indiában ebből 6 alkalom egyedül. Soha nem raboltak még ki. Bangladeshben is voltam egyedül, ott sem.
2023. jan. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az északkeleti résszel kapcsolatban NAGYON készülj fel, mert konkrétan Nágaföldre Delhiben kell beutazási engedélyt kérni, és simán előfordulhat, hogy "mert csak" nem kapod meg. Arunácsal Pradés hovatartozását Kína vitatja, így szerintem oda is igen bajos lesz beutaznod.


Kolkata és Dardzsiling egyáltalán nem vészes, de az északkeleti régió minden tekintetben sokkal bonyolultabb.

2023. jan. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Utolsó (illetve mégvalaki, aki írta a "zűrös" Hét Nővért), India kormánya miért kezeli azt a területet (most Arunacsal-t hagyjuk ki, de a többi marad) ily módon?


Mi lehet ott olyan (akármi, nem tudom), ami miatt fokozott kontroll/megfigyelés alatt kell tartani? Nem csak az utazókat, magát a területet is.

2023. jan. 23. 12:10
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező: Északkelet-Indiáról írtam szakdolgozatot :)

A helyzet gyökere az, hogy az ottani népek "nemzettudata" eléggé gyenge lábakon áll, amire a központi kormány még rá is segít azzal, hogy kvázi gyarmattartóként viselkedik velük. Etnikailag-kulturálisan elképesztő sokszínű vidék (valami 400 nyelvet beszélnek csak ott), rengeteg a bangládési menekült is, az északi csücsköket Kína magának szeretné...

Robbanásveszélyes vidékként kezelik, ezért pár helyen a beutazást is engedélyhez kötik, ezért említettem Nágaföldet.

2023. jan. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Utolso. Nagafoldre es Tripuraba is online tudsz kerni ILP, par szaz forint es pillanatok alatt megvan. Arunachalba kell RAP es ami necces az egyedul Manipur.
2023. jan. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
16:25: elképzelhető, hogy változott, pár éve még csak Delhiben lehetett kérni :)
2023. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!