Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » A koreaiak milyen emberek?

A koreaiak milyen emberek?

Figyelt kérdés

Nem tudok róluk túl sokat. A japánokat ismerem, azért is kérdezem, mert akik mindkét országban éltek, gyakran hasonlítják őket össze, és szinte mindig az a konklúzió, hogy a japánok jobbak. Például Japánban szinte sansztalan, hogy valaki átverjen, évtizedek lehet ott élni egyetlen rossz tapasztalat nélkül. Koreában meg már az első hónapban találkozik ilyennel az ember.

A kajáknál mindig meg kell nézni a lejárati dátumot(Japánban az sem kell).

A csajokról is hasonlót olvastam, állítólag sok koreai lány a pénzre megy stb...

A történetek többségéből az derült ki, hogy Korea olyan, mint Japán, csak rosszabb kiadásban. Azonban mivel még nem jártam ott, ezért gondoltam, inkább megkérdezem.

Most akkor mi az igazság?



2013. aug. 12. 13:08
 1/8 anonim válasza:
68%

Hát, szerintem ez el van túlozva... Igaz, hogy Japán a II. Világháborút elvesztette, de megnyerte a békét és rohamosan fejlődött, hamarabb is kezdődött a folyamat, mint pl. Koreában, vagy Tajvanon. Ma itt nagyon jók az életkörülmények, olyannyira, hogy az USA egyeduralmát is veszélyezteti a Japán piac.

Ezzel szemben Korea: Ugye északon továbbra is tart a "jó kis kommunista életforma":) Dél kapitalista Amerika fennhatósága alatt volt a Világháborúban és a fejlettség a szegényebb afrikai országok(!) szintjén állt.

Ezután a koreaiak úgy döntöttek, a nagy precizitást igénylő iparágakra helyezik a hangsúlyt. Ők Japánhoz képest később kezdtek el fejlődni, ám ez a mai napig is tart.

Azt sem árt tudni, hogy Dél-Korea és Japán viszonya a mai napig-enyhén szólva-fagyos, a koreai háború miatt, ahol szembenálló felek voltak. Így nem árt tudni, hogy mi "propagandafogás" mi nem, ki terjeszti ezt róluk. Azt se árt tudni, hogy Dél-Korea turizmusa nem fejlett, mert a japánok viszik el a térségben a pálmát e tekintetben, illetve a háborús viszonyok miatt európai nem nagyon fordul meg ott,inkább Japánban.

Röviden: Ezek amiket hallottál, lehetnek a felszínes tudásból fakadó, téves infók is. Szerintem nincs velük baj, adnak arra hogy minden "hazai" legyen (ld. KTX vasútvonal, ami eredetileg francia volt, most koreai gyártású vonatok váltják ezeket.) Sokat dolgozó nép, ebben a térségben ezt becsülik is.:)

2013. aug. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy fújnak egymásra, de én ezeket nem japánoktól hallottam, hanem olyan "semleges" külföldiektől, akik jártak mindkét országban.
2013. aug. 12. 23:09
 3/8 anonim válasza:
64%

Én egyikben sem jártam de nagyon sokat hallottam a koreai emberekről utánuk néztem. A koreai emberek többsége hiú szereti ha az országát dicséred, nem túl nyitottak tehát egy külföldi lánynak nem sok esélye van kint pasit szerezni mert a szülők maradnak a hagyományoknál és nem szeretnék hogy gyerekeik másokkal keveredjenek.


Az országról: Az igaz hogy Japán utánzat szépen lemásolták Japánt ezért hasonlítják össze. Koreai gyártmány a Samsung, Daewoo, Kia. Nagyon fejlettek az elektronikai cikkek. Az iskolákban hatalmas a fegyelem és mindenki ugyan olyan könyvből tanul hogy senki se lehessen a másiknál okosabb vagy butább, mindenkit egy szinten tartanak és igyekeznek minél több tudást a diákok fejébe "rakni".

2013. aug. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amúgy a koreaiak tipikusan olyan emberek, akikkel "mindig van valami". Bár nem tudom, hogy erről van-e hivatalos statisztika, de úgy tudom, Amerikában a legtöbb iskolai lövöldözést koreai diákok követik el. Ráadásul "Koreatown" híres a rossz közbiztonságról, ugyanúgy fegyverrel rohangál mindenki, mint Harlemben. Bár ők kivándorlók.


Ha az őshazát nézzük, akkor is sok a furcsaság. Például fél Japán azon röhögött, hogy a koreaiak foggal-körömmel próbálták bebizonyítani, hogy a pizza valójában nem olasz, hanem koreai eredetű kaja(méghozzá Jinju városából). Ezen kívül a koreaiak szerint még Konfuciusz is koreai. Sőt, azt is kitalálták, hogy a szamurájok, nindzsák, gésák, a sushi és úgy összességében az egész Japán kultúra, az összes harcművészet, illetve gasztronómia a koreaiaktól jön. De ami durva volt, hogy szerintük még a foci is koreai eredetű.

Szóval érdekes egy nép, annyi biztos. Azt viszont tudom, hogy a törököket nagyon szeretik.

2013. aug. 19. 13:08
 5/8 anonim válasza:
Ha többet akarsz megtudni akkor ezt a fórumot olvasgasd [link]
2013. aug. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
a koreai emberek büszkék országukra, segítőkészek, tiszteletteljesek, és elvárják, hogy te is ilyen legyél velük. a biztonságról nem tudok sokat, de biztosan nem rohangál mind a 49 millió ember fegyverrel.
2013. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Korea ketté vált, és Észak Korea,valóban olyan aminek leírtátok,De szerintem Dél Korea nem ilyen.de ez csak az én véleményem.Én bár nem jártam Koreában,de nagyon kíváncsi vagyok rájuk,és sok kutató munkát végzek róluk,és történelmi sorozataik is sok mindent elárulnak róluk.Én nagyon szeretem Koreát.Természetesen ott is vannak arogáns,bekébzelt,hataloméhes emberek,de azok mindenhol vannak tehát az én véleményem az,hogy teljesen normális ország.
2013. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

14:16- a link, amit küldtél nagyon jó. Ilyesmikről én is hallottam(az ellopott háziállatokról, a szemétdombokról, az emberi bélféreg veszélyéről). Illetve, hogy utálják az összes külföldit. Csak nem akartam leírni, mert ezekről még én is azt hittem, hogy túlzás. De ezek szerint nem :S


15:11- sajnos nem ez a kép rajzolódik ki. Ajánlom figyelmedbe a fenti linken leírtakat, de igazából bármelyik blog jó, amit nem valami K-pop/dorama rajongó ír, hanem olyasvalaki, aki ott él.

2013. aug. 28. 11:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!