Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Malajziába autóval?

Malajziába autóval?

Figyelt kérdés
Lehetséges egyáltalán?
2015. szept. 4. 01:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos lehetséges...de elég veszélyes utakon kell menni...
2015. szept. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen lehetséges, de csak nagyon kalandvágyóknak éri meg, és jó sok pénzzel. Google maps szerint 170 óra az út, tehát ha napi 12 órát vezetsz akkor is 14 napig tartana. 2 héten keresztül 12 órákat vezetni pedig több mint fárasztó. Ráadásul észak felöl Kínán kell keresztül menni, ott pedig nem szabad vezetni magyar jogsival.

Egy személyre számolva az útiköltség oda-vissza minimum négyszerese lenne egy repülőjegy árának. Valamint oda-vissza a 27 ezer kilométer alatt feltehetően többször szervízelni is kéne az autót, meg gumikat cserélni.

Szerintem már elég indokot írtam, hogy miért nem érné meg elindulni. :)

2015. szept. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is beszélne hogy az a pár tízezer kilóméter egy autó élettartamának egy igen jelentős része...
2015. szept. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
elmebeteg ötletnek tartom, de megvalósítható.
2015. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
S,ha lakóautóval menne az ember,mondjuk mittom én 5-en?
2015. szept. 4. 15:35
 6/15 A kérdező kommentje:
Bár köszönöm a válaszokat,ez tényleg embert próbáltató dolog lehet,persze a kocsira nézve is.
2015. szept. 4. 15:37
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Egész jó áron vannak Malajziába akciós repjegyek, nem érdemes autozni. Intézhettek vízumokat ha autoztok, plusz nem tudom, hogy mindenhol elfogadják-e a nemzetközi jogsit.
2015. szept. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

Persze hogy lehetséges. Nyilván sok pénzbe kerűl, de szerintem egy életre szóló emlék. Nem tudom mennyi időd van rá, de én úgy mennék, hogy megállnék pár helyen ami kiemelkedően szép/fontos vagy tetszik. Egy ilyen projectnél maga az utazás a cél. Volt egy Japán haverom, ő Tokyo-ból ment Londonba egy kb 20 éves Landcruiser-rel. Nem tudom, hogy Kinában miért nem lehet magyar jogsival vezetni, de nem is kell érinteni. Ha már úgy is egy csomó 'isztán-os' országon át kell hajtani akkor veheted az irányt Nepál felé, Burmán(Miyanmar) keresztűl Thaiföldön át, és már ott is vagy:)

Azért egy jóállapotú rendesen felkészitett terepjáró nem árt ha van.

Sok sikert, kitartást és jó utat.

2015. szept. 5. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
ez vicc, persze, hogy nem, kivéve, ha több hónapig utazol, közben több helyen megszállsz, és kérdés a túlélés is
2015. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mindenképpen úgy csinálnám,hogy Pakisztánt,Iránt kerülném,tehát Ukrajna felé mennék,onnan Kazahsztánon át,mondjuk minimálisan érinteném Pakisztánt is,de onnantól már célegyeneseben lennék.Remélem összejön,egyébként jövőre tervezem.Köszönöm mindenkinek a segítséget.:)
2015. szept. 5. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!