Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyire élhető ország Dél-korea?

Mennyire élhető ország Dél-korea?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mindent szeretnék tudni az országról, egy angolul és koreaiul bezsélő ember megtud rendesen élni ? Mennyi az átlagbér és mennyiből lehet megélni egy nagyobb városban ?

előre is köszönöm a válaszokat



2017. márc. 5. 15:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az angolul és koreaiul beszélő ember inkább anyanyelvi fórumokon érdeklődjön. Rendszeres követője vagyok ennek a topiknak, Dél-Koreában huzamosabb ideig élő kommentelőt még nem láttam (bár tévedhetek is).


Amit tudok az az, hogy Dél-Koreában nincs wilkommenskultur, és úgy általában az idegen nációkat nem nagyon fogadják be "csak úgy". Ez vonatkozik a környékbeli országokra is. Ennek tükrében kell próbálkozni és elszántnak lenni. Úgyhogy újra javasolnám az anyanyelvi vagy angol fórumokat.

2017. márc. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%
Én is annyit tudok hogy elég zárt ország és nagy a bizalmatlanság a külföldiekkel szemben de ennek ellenére azt gondolom hogy még ott is jobb élni mint ebben a retkes országban. Szóval ha tudsz koreaiul akkor szerintem próbáld meg.
2017. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%

Kerdezz nyugodtan baratnom koreai nemreg jottem haza seoul-bol.

Az nem eleg hogy te koreaiul es angolul is beszelsz vagyis eleg de attol fugg milyen munkat akarsz csinalni.

Azt nem tudom megmondani, hogy felvennenek-e , valoszinuleg nem. Ha perfect koreaiid es angolod van biztos talalsz valamit de az jo lesz-e? Arak, viz 2-4 ezer won, kaja egy fore 10ezer tol, kecok seoul-ban egy szobas olyan 500-600 ezer won tol, attol fugg mennyire lepukkant helyen vagy. Szamlak nem sokak par ezet won(fugg mennyit hasznalod nyilvan). Fizu egy pincernek olyan 1 millio 300 ezer szerintem bar ezt nem mondom biztosra nezd meg de dolgoznak nagyon sokat 200+ ora van ott.(Baratnom anyukajanal amikor besegitett az etterembe 10 munkanap utan volt 1 day off). Ruhak szerintem dragak 100-120 ezer egy jobb kabat.

Szerintem a kaja is draga ha a boltba veszed egy nagy bevasarlas 2-3 fore mondjuk 3 napra 50-60 ezer won. Akkor csak az akciosokat vetted. Etteremben is kijossz ennyibol es meg mosogatnod se kell.

Masik: hogy szerzel vizumot? Kell valaki aki munkat ad neked egy partfogo.

Ha kerdesed van valaszolok meg.

A tomegkozlekedes seoul-ban 1250 won mindenre egy menet ha atszalsz akkor ratesz meg atszallasonkent par szazat. Havi berlet asszem 50 ezer korul van.

2017. márc. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!