Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Kínába kivándorolni megérné?...

Kínába kivándorolni megérné? Jó ott az élet magyarországi szemmel?

Figyelt kérdés

Valamennyit tudok a kínai kultúráról és társadalomról és találkoztam már kínaiakkal is, szerintem szimpatikus emberek és a kultúra is tetszik.


Azt tudom, hogy vidéken nagy a szegénység, de már ott is vannak tűrhetőbb helyek amik elérték Románia szintjét, a városok pedig nagyon fejlettek, érdekes hogy az új közterek, utcák inkább hasonlítanak Budapestre, mint a Nyugat-európai városokra csak ilyen sci-fisebb kivitelben.



Van itt olyan, aki járt, esetleg élt is Kínában? Szerintetek jó hely? Lelkileg, hangulatilag jobb kínaiak között élni, mint magyarok között?



2017. júl. 23. 18:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
12%
Kérdező, hidd el, hogy nem fogsz tudni kimenni és munkt vállalni, legalábbis legálisan nem. A szabályozás szigorúbb mint az USA-ban, ráadásul, mivel bőven elég kínai van nem nézik jó szemmel ha egy bevándorló akarná elhoppolni a munkát. Kedvesek, barátságosak, egy bizonyos szintig, de nem a bevándorlókkal. Megfelelő nyelvtudás(anyanyelvi szint, amire itthon nem lehet felkészülni) nélkül meg az első héten sírva utaznál haza. És élni hol gondoltad? Mert albérletet se adnak ki külföldieknek.
2017. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
14%
Miért akarsz egy komcsi országba kivándorolni?
2017. júl. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben Tajvant próbálnám meg. Most is onnan gépelek :)

Nagyon befogadókészek, Tajvan sorban nyeri meg a legkedveltebb Expat helyek ranglistáját. 3 éve vagyok itt és tervezek még sokáig maradni. Teljesen más a kultúra mint Európában, nem lehet könnyen leirni. Az utcák nem olyan szépek mint Európában, viszont pörög az élet, rengeteg az új étel, érdeklődőek a külföldiekkel szemben, nagyon segitőkészek és rengeteg szórakozási lehetőség is van. Lelkileg hangulatilag sokkal jobb itt élni. Arról nem is beszélve hogy a bünözés a legalacsonyabb szinteken van.


Ha szeretnél viszont egy sokkal modernebb és nyugatiasabb kultúrában élni, akkor Koreát ajánlom. Előző héten jöttem vissza Tajvanra 1 év Koreai tartózkodás után. Korea olyan mint egy európai ország keleti kultúrával, ételekkel és emberekkel. Az utcák, épületek, terek stb... sokkal európaiabbak mint máshol Ázsiában.

2017. aug. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!