Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki szeretnek koltozni Romaniab...

Ki szeretnek koltozni Romaniaba a jobb feltetelek (tobb penz, olcsobb elet, tobb munka. ) miatt. Mar mindennek utananeztem. Megerne kimennem. Mar van is egy munka Aradon ami jo lenne. Kell engedely a kikoltozesre es a munkavallalasra?

Figyelt kérdés

2012. szept. 11. 21:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem nincs még egy ilyen hülye, úgyhogy senki nem foglalkozik engedélyekkel.
2012. szept. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Te vagy a hulye. Amugy tobb tizezer magyar dolgozik Romaniaban.
2012. szept. 11. 22:30
 3/24 anonim válasza:
32%
Menjél. Ékezeteket ne vigyél magaddal.És ne is gyere vissza.
2012. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Miert is jonnek vissza hogyha ott jobb? Itthon nincs munka. Nalunk Bekes megyeben annak orulnek ha ennivalo van. Ott meg lakoparkok, plazak..stb. De mindegy is valaki valaszolna a kerdesemre?
2012. szept. 11. 22:45
 5/24 anonim válasza:
95%
Magyar-Román nagykövetségi oldalon találhatsz infókat. Én éltem kint Kolozsváron. Sok magyar van arra, és mi magasabb színvonalon éltünk ott, mint Budapesten.
2012. szept. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
O. Koszi. Mar en is beszeltem olyanokkal akik kikoltoztek mostansag csak elfelejtettem megkerdezni h kell e engedely. Azt mondjak rengeteg magyar vandorolt ki az utobbi evekben Romaniaba. Ki idenymunkara (bodzaszedes, kapalas) ki orokre (irodai munka, taxis, sot meg olyannal is talalkoztam aki kiment villamosvezetonek a jobb eletszinvonal vegett.)
2012. szept. 11. 22:56
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező tudsz róla, hogy Romániában olyan elszegregált területek vannak ahol a mai napig bivaly-szekérrel járnak és nem tudják mi az az áram?


Lehet, hogy van pár kirakatvárosuk ami jól néz ki pl. Nagyvárad, Kolozsvár, Bukarest, de az ország nagyrésze annyit változott a Kárpátok Géniusza (Ceausescu) óta, hogy ritkábban van áramszünet.


Összességében nem jobb ott az élet, mint Magyarországon, csak sokkal egyenlőtlenebb a fejlődés és a vagyon elosztása, azaz nem az egész ország elvegetál egy nem túl fényes, de azért tűrhető szinten, mint nálunk, hanem egymást váltogatja Amerika és a Nyomorfalu.

2012. szept. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
Igen ez igaz, amit az előző is írt! Van aki nagyon szegény, de van aki nagyon gazdag. A nagyobb városok élhetőek.
2012. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Igen, de nem Aradon.

Szerintem ugyanolyan szabályok vonatkoznak rá, mint a többi EU országra. Bejelentkezni, itthon kijelentkezni (a TB - ből is), 90 nap után tartózkodási engedély (ez gyakorlatilag automatikusan megy), 183 nap után román jogosítvány.

2012. szept. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Ugy beszeltek mintha Magyarorszagon nem nyomorognanak az emberek. Raadasul itt Budapesten kivul meg a turistahelyeken kivul nincs gazdag vaross. Egesz NyRom. E Erdely Tengerpart Bukarest Brasso.. Mind gazdagok. A kis faluk meg folyamatosan fejlodnek. Magyaro.on tobb a szegeny.
2012. szept. 12. 19:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!