Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » A Franciák nem veszik figyelem...

A Franciák nem veszik figyelembe az Eu-s egészségügyi biztosítókártyát?

Figyelt kérdés

Volt egy esetem, hihetetlenül feldagadt a térdem, mutattam a kártyát, bevettek. Másnap felhívtak telefonon, hogy azonnal jelentkezzek, mert a leleteim alapján életveszélyben vagyok. 1 hétig feküdtem kórházban. Pár hónap után küldözgetnek többezer eurós számlákat. Röntgen, minden benne. Beszéltem ügyvéddel, azt mondta, röhelyesek, küldözgesség csak.

Valaki még járt így?

Soha többet nem teszem a lábam abba az országba.



2017. dec. 17. 22:02
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
A leveleket a család címére küldik, ahol voltam. Ezért minden tolódik. Volt már francia végrehajtói levél, felhívtam őket(a végrehajtókat), azt mondták a dossziémet náluk lezárták, beszéljek a kórházzal, trezorerie. Nem veszik fel, megpróbálok emailt írni, csak azt sem tudom mit írjak..
2017. dec. 23. 13:07
 22/26 anonim ***** válasza:

Ezek szerint náluk is nyilván van tartva, hogy annál a családnál éltél, hiszen az a cím lett megadva a kórházban.

Neked most már csak azt kellene bebizonyítani, hogy dolgoztál is náluk, és ezért fizetést kaptál.

De miután nem csekkel, hanem készpénzben fizettek, ez nem lesz könnyű.

Viszont ebben az esetben egy E-mail-al nem mész semmire.

Ajánlott levelet kell írnod annak az intézménynek, amely követeli rajtad a pénzt, pontosan leírva az ottani helyzetedet.

Igaz ugyan, hogy a francia isten malmai is lassan őrölnek, de a levélre válaszolniuk kell.

Az ügyvédeddel pedig egyenesen a családnak kell iratnod, ha nem is fenyegető, de a tényállást pontosan leíró ajánlott levelet, céges papíron.

Arról sajnos egy szót sem írsz, hogy a baleset vagy a betegség milyen körülmények között történt, mi volt az oka.

Pedig ez nagyon fontos lenne a jövőre nézve!

2017. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Megütöttem a térdem, munka közben(kalandparkban kísértem a gyerekeket a pályán), tehát munka közben.
2017. dec. 23. 14:07
 24/26 anonim ***** válasza:

Megütötted a térdedet, és életveszélyes volt az állapotod?

Kérdező, én a kezdettől fogva próbálok segíteni neked, de itt valami nem stimmel...

2017. dec. 24. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

A kórház másnap miután kijöttem a sürgòsségiről felhívott, hogy azonnal menjek be mert baktériumot találtak a véremben. Mondtam hogy nem tudok. Erősködtek hogy de igen most azonnal,mert ez nem játék.

Nem vagyok sem csaló,sem gyilkos sem szélhámos,de most elérték,hogy annak érezzem magam. Egesz nap sírok és reszketek. Ez az igazság. Köszönöm a segitséget.

Boldog Karácsonyt!

2017. dec. 24. 07:45
 26/26 anonim ***** válasza:

Ha életveszélyes baktériumot találtak a véredben, és gyerekekkel dolgoztál (de egyébként is), a befogadó családot is behívták vérvételre?

Mikor megütötted magad, és amikor újra be kellett menned, ki kísért el?

Mert ahogy az előbbiekből látom, a francia nyelv nem erős oldalad.

Ne sírj és ne reszkess, hanem írd le az egész dolog menetét az elejétől a végéig, akkor jobban tudunk segíteni abban, hogy mi a teendőd.

Régen élek Franciaországban, normál esetben nem kérnek ennyi pénzt semmiért.

2017. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!