Kezdőoldal » Utazás » Biztosítások » Lehet belőle problémám külföld...

Lehet belőle problémám külföldön, hogy nincs EU kártyám (nem érkezett meg), viszont van utasbiztosításom?

Figyelt kérdés

2018. júl. 24. 08:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
ha nem történik veled semmi akkor nem gond. Az utasbizti is jó.
2018. júl. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Az utasbiztosítás általában úgy működik, hogy utólag térítik meg számla alapján a kezelési költségeket, EU-kártyával a sürgősségi ellátás általában ingyenes, értelemszerűen EU-n belül. Országonként változik, hogy még milyen ellátások vannak ingyen. Legyen pénz a számládon.
2018. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs azzal baj, de legyen SOK pénzed, mert egy ellátás külföldön drága, és utülag fogják megtéríteni.


A sürgősségi meg... hát, hagyjuk, inkább, nekem Notfall kellett fogat húzni, potom 600 chf volt.


De ismerősöm balesetet szenvedett Németországban, nem volt EU-s kártya, de három nap kórház, és 4000 eurójába fájt ott a helyszínen.


Utólag visszakapta, csak az aztán marhára vigasztalta ott és akkor.

2018. júl. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Az a lényeges különbség, hogy az EU kártyáddal ellátnak, és majd ezt utólag lerendezik a magyar tb-vel.


A biztosításoddal meg gyakorlatilag kitörölheted, mert addig hozzád sem nyúlnak a kórházban,

amig nem egyeztettek a biztosítóddal, hogy vajon kifizeti-e?!

Lehet, hogy a biztosítód azt mondja majd, hogy gyere haza, mert csak az itthoni olcsóbb kezelést fizeti ki.

2018. júl. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
11%
Csatlakozom az elottem szolokhoz. Nem.gond,de ha baj van,akkor jo.Szemelyes pelda: tavaly csak ut.bizt.-t kotottunk horvatorszagi nyaralashoz. A 8 eves fiam sziklaugro pingvinnek kepzelte magat...mento...rijekai korhaz.2 napert 180.000 Ft-nyi osszeget fizettunk,akkor ott nem esett jol. Plusz le kellett fordittatnunk a horvat zarojelentest a biztositonak. :/ Hazajovetel utan megcsinaltattuk a kartyakat. :)
2018. júl. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
11%
A kisfiam egyszer baleset érte külföldön. Sajnos nem volt biztosításunk, eu tb kártya volt. Mindenki azt mondta az orvosi ktg.t utólag megtéríti itthon a biztosító. Itthon is a tb , persze vissza fiezetik. Kitöltöttem a nyomtatványokat és beadtam, de hiába. Nem térítették vissza. Azóta már tudom amit sajnos akkor nem tudtam hogy az eu tb kártyára csak akkot fogják visszatéríteni az orvosi ktg.-t ha a kinti kezelőorvosnak is van megfelelő szerződése a tb vel. Sajna a mi dokinknak nem volt. Csak amikor nagy a baj még annak is utána járni hogy van e annak a dokinak szerződése????? Persze akkor az a doki azt mondta ne aggódjunk vissza kapjuk. De még kérjem a papírokat is hogy tutti e? mikor a kisfiam feje vérzik és szétnyilva a seb???????
2018. júl. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
12%
Az előző vagyok elírtam. Nem a biztosító téríti meg hanem a tb. mindenki azt mondta az eu tb kártyára.
2018. júl. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 rmokus86 válasza:

Sok biztosító alapból úgy irja a feltételeket hogy csak azon túli dolgokat fizetnek amiket az EU-s TAJ nem, tehát nem helyettesíti annak meglétét.


Saját példa: utasbiztosítás nélkül Belgiumban kerékpárról esve törött boka. Bevittek kórházba, ott összerakták volna gipsszel annyira hogy hazavigyem müteni (fájt volna). Közben kolléga behozta az EU-s TAJT, instant választhattam hogy megmütik helyben és nem kellett előre semmit fizetnem. Utólag is csak a 10%-os önrészt (amit a belgáknak is), kb. 250 eur-ba fájt mindenestül (mütét + mankó + gyógyszerek + ellátás + mentő), ezt a 250-et téritette volna az utasbizti, de a teljes ellátást nem feltétlen (~3000 eur).

2018. júl. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
44%

Normális utasbiztosítást kell kötni és akkor egyik eset sem így zajlana, nem a bankkártyához tartózót meg az utazási irodákban nyomatottat, hanem utàna kell járni és KÉRDEZNI! Meg ha nem is a legmagasabb csomagot megkötni, de legalább a középső kategóriásat.

Én kétszer is voltam kórházban külföldön. Mielőtt kezeltek volna felhívtam a biztosítót, tisztességgel elláttak és egy kanyi centet nem kellett fizetnem.

2018. júl. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

>> viszont van utasbiztosításom ?

Utasbiztosítás is százféle van, az olcsóbbak csak egy-két fajta esetet biztosít, árban felfelé mind több és többre jó. Tisztázni kell a biztosítóval, de legalább most utólag el kell olvasni az apróbetűs részt.

Ami az EU-kártyát illeti érdemes megjegyezni: arra való, hogy ugyanolyan feltételekkel kezeljenek, mint egy helyi lakost. Ahol egy orvosi rendelő ingyen kezeli a helyi lakost, ott téged is ingyen kezel. Ahol a helyi lakos önrészt kell fizessen, ott te is önrészt kell fizess. Ugyanez van a magánkórházakkal is: ha van szerződése az ottani tb-vel akkor a helyi lakost (és téged is) ingyen kezel. Ha nincs szerződése, akkor úgy a helyi lakos, mint te, vastagon fizet.

2018. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!