Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Mexikó mitől ilyen vonzó ?

Mexikó mitől ilyen vonzó ?

Figyelt kérdés
Mexikóba nagyon sokan mennek nyaralni. De mitől ilyen vonzó úticél ? Elvégre egy nagyon veszélyes ország

2023. aug. 20. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Rendkivul erdekes es szep orszag es egyaltalan nem veszelyes.
2023. aug. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért, honnan gondolod hogy olyan sokan utaznak Mexikóba? Van még egy csomó ország, amelyet veszélyesnek gondolnak, és mégis rengeteg turista látogatja. Hatalmas ország, rengeteg látnivalóval, természeti szépséggel, gyönyörű partokkal. Na meg amerikához képest olcsó. Gondolok itt arra, hogy nagyon sok az amerikai turista. De a turisták által látogatott részek nem veszéyesek. A hotelek egy része is a kartelek kezében van, a szórakozóhelyek, és ők "védik" a turistákat, hogy máskor is visszajöjjenek és ott költsék el a pénzüket.
2023. aug. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam, egyáltalán nem éreztem magam veszélyben.

Mexikó óriási ország, vannak kiemelten veszélyes területek (azaz államok, amiket egy az egyben érdemes elkerülni), de pl. a Yucatan-félsziget abszolút biztonságos.

És hogy miért vonzó:

- klíma (tökéletes télből-nyárba utazás Magyarországról)

- Karib-tenger (gondolom nem kell részletezni)

- maja romok, városmaradványok (az említett területen rengeteg van, a leghíresebb Chitzén Itza, de gyönyörű Tulum is, amely az egyetlen romváros, ami a tengerpartra épült, nem az őserdőbe.)

- egyéb természeti látványosságok (kiemelném pl. a cenotékat, amiket beomlott víznyelőként tudnék leírni, valamint a világ második legnagyobb korallzátonya is érinti a területet)

- híres konyha, jó italok (no comment)

- rengeteg az amerikai turista, így mindenhol lehet boldogulni az angol nyelvvel, és fejlett a turista infrastruktúra is

2023. aug. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, mi voltunk Cancunban meg Mexico Cityben is de a fővárost sokkal érdekesebbnek tartottam. Ha már ott vagy tényleg olcsó és soha nem éreztük magunkat veszélyben. Nem költöznék oda, de érdekes kimozdulni a nyugati turistáknak szánt egyen resortokból
2023. aug. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Itt vagyok éppen cserediák, több mint egy hónapja. Veszélyben nem érzem magam soha, viszont az ország, a nyelve a kultúrája, az ételei, mind mind fantasztikusak, valószínüleg ezért is vonzó a turistáknak
2023. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Elvégre egy nagyon veszélyes ország"


Egyszer elmész Latin-Amerikába, meglátod, hogy amit a médiában mutatnak be, az csak a valóságnak egy nagyon kicsi szelete.

2023. okt. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!