Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » A mexikói kartellek, drogbandá...

A mexikói kartellek, drogbandák a külföldi turistákra is veszélyt jelentenek?

Figyelt kérdés

2023. aug. 10. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
csak ha roszkor vagu rossz jelyen, amugy nem
2023. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mexikóban a külföldi turistákról lepattannak a golyók... 😀
2023. aug. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha elkerülöd az ország problémás részeid és az alapvető szabályokat betartod, nem nagyon eshet bántódásod. A drogkereskedelem nagy része számodra eleve láthatatlanul zajlik.
2023. aug. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem tűnsz “látványosan” turistának, addig nem.

Vagyis nem vagy kirakva ékszerekkel, nem lófrálsz kirívóan márkás cuccokban többszázezres telefont lóbálva.

2023. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Jossszy3 ***** válasza:
89%

Ahogy az első mondja csak ha rosszkor vagy rossz helyen, mint pár hónapja is volt hogy egy lövöldözès röpködő golyói eltaláltak túristàkat de nem ők voltak a célpontok

Alapvetően a kartellek kifejezetten nem szeretnék bántani a túristákat

2023. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Meton ***** válasza:
35%
Ha a turista kimegy az erdőbe vezető nélkül túrázni, az szerintem instant öngyilkosság. De ha látszik rajta, hogy sok a pénze, annak se jósolnék nagy jövőt. A gazdag turistákat váltságdíjért elrabolhatják. Kérdezősködni, nézelődni nem szabad, vagy legalábbis kockázatos. Mindig kell egy vezető, aki ismeri a környéket.
2023. aug. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6.-s te beteg vagy, Mi meg Toninaba-ba is egyedul maszkaltunk sot Mexikovarostol egeszen a Gutemalai hatarig mentunk majd fel egeszen Meridaig, meg vska ferde szemmel sem neztek rank.
2023. aug. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Meton ***** válasza:
61%
7-es, talán nem voltam elég pontos, bár szerintem logikus. Gondolom, kijelölt úton mentetek. Én arra céloztam, hogy ha az erdőben kóboroltok és drogültetvényt találtok, azt valószínűleg senkinek sem mondhatnátok el. A kijelölt útvonalakon ilyesmit aligha találhattok. Ezért írtam, hogy vezetővel, mert a vezető tudja, hova nem szabad menni. Persze nem én voltam Mexikóban, ezért valószínűleg neked van igazad, de azért gondolkozz el azon, hogy ha találtatok volna egy drogültetvényt, akkor talán nem írkálnál most.
2023. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szórakozóhelyen egy idegen megkér hogy cseréljetek bőröndöt és azzal utazz haza és fizeti az ebédedet, akkor ezen ajánlatot ne fogadd el! Különben megismerkedhetsz az ország árnyékos oldalával is, ami veszélyes.
2023. aug. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8.-s a drogultetvenyek nem arra vannak ahol erdekes dolgok pl romok talalhatoak es turista aligha teved oda. Es erdokben is mszkaltunk sot setaltunk koka ultetveny mellett is igaz az Guatemalaban volt. Ha esznel vagy mint mindenhol mashol avilagban akkor kicso az eselyed higy bajod legyen. Mexiko meg pont az az orszag ahol vezeto egyaltaln nem szulseges.
2023. aug. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!