Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Acapulco-i nyaralás, biztonságos?

Acapulco-i nyaralás, biztonságos?

Figyelt kérdés

Acapulco-ba szeretnénk nyaralni a barátnőmmel, de elég sok rosszat lehet hallani a mexikói közbiztonságról.

Az utazási irodák, természetesen azt mondják, hogy ez Mexikó egy jól elkülönített része, itt nagyon rendben van a közbiztonság, az üdülők miatt nagyon nagy figyelmet fordítanak rá.


Pár éve, pont az egyiptomi forradalom idején voltunk Sharm El Sejk-en, amire szintén ezt mondták és ott igaz is volt. Az viszont már az én megjegyzésem, hogy ott két nagyon jól látható fél állt szemben egymással, míg itt ezek a drogkartellek eléggé láthatatlanok.


A kérdésem tehát az, hogy aki volt mostanában Acapulco-ban biztonságosnak tartja-e ill. milyen tapasztalatai voltak az ott töltött idő alatt? :)



2014. jún. 29. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
acapulco teljesen biztonságos, szerintem még budapestnél is biztonságosabb
2014. jún. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
az utazási iroda nem akar rossz hírnevet magának,ezért megbízhatsz abban amit mond.
2014. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Állítólag nem olyan vészes a helyzet mint amilyennek halljuk, bár egy mexikói ismerősömtől hallottam, hogy egy barátnőjét fényes nappal megtámadták Acapulcóban. Arra kell vigyázni, hogy egyedül ne menjetek sehova, mindig maradjatok együtt.
2014. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden esélyeken múlik.Mint a szerencsejáték.


Én anno 2013-ban jártam ott. Fiatal sihederként hátizsákos turistakënt egy nap hazafele menet betévedtem úgymond egy 'hirhedtebb'negyedbe.

Megdermedt arcok uldogeltek kint, mindenki bámult.Mint falun. Olyan pofákat lãttam,hogy itthon a Blahára visszatérve nyusziknak tûnnek...

Annyi maradt meg! hogy egy motorról két tizenéves sötétbôrû egy pisztoltt mutatott a pólója alól


A legdurvább, hogy nem is fogta rám.

Megdermett bennem a vér, kopni nyelni nem tudtam. Valamit motyogtak spanyolul, de en nem ertettem. A telefonomat, ami kb akkor 80000-et ért kiszedtem a zsebembol és odaadtam. Visszapattant a motorra, es eltunt. KB egg percig álltam szinte magamon kivul. Soha senkinek nem kivanom ezt az erzest.


Utána a lakást nem hagytam el egy ideig.


Hihetetlen, hogg az emberi agy mikre képes stresszhelyzetben.


Ezeken kívül, egy csodálatos város, a tengerpart méginkább.

Tanulj mások hibãjából

Soha ne menjetek be 'azokba'a negyedekbe

2018. nov. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindig legyen nàlad minumum 100 dollàr, ha kirabolnak legyen mit odaadnod akkor megkímélik az életed és gyorsan eltűnnek.
2022. dec. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!