Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik szerint élhető ez az...

Akik szerint élhető ez az ország azok hazudnak vagy EU-s szinten is annyira jól keresnek (szarkazmus)?

Figyelt kérdés

Ahol lakom onnan egy család ment ki Máltára élni, gondolom nem azért mert itthon már milliomosok lettek, és kerestek egy még jobb helyet.

A családomban, de még a rokonaim között is a fizetések megállnak ilyen 250-nél, az egyik vállalkozót nem említem ide mert annak havi 1.5-2M-es forgalma is összejön, megrendeléstől függően.

Ismerőseim szintén számolgatnak, illetve meg kell nézni mire költ az ember, főleg ha még nincs meg mindene.


Akiket megkérdeztem erről hogy azt a választ kaptam hogy máshol sem jobb, aki nem tud gazdálkodni 200e ft-al az nem tudná beosztani a háromszorosát sem, viszont többnyire ezeket olyanok mondják országos szinten is akik nem sokat tapasztaltak az életből, ledolgoztak mondjuk 20 évet 90-150 ezres zsebpénzért, örült ha kifizette a számlát, utána evett, és ez megy sokaknál manapság is.


Én is örülök minden 10e ft-nak, de kint már nem igen számolnám hogy mire mennyit adok ki, szerintem az szégyen egy országra nézve ahol dolgozó emberként az nem mindegy hogy miből melyiket veszed le a bolt polcáról.

Egy Penny-ben Coopban nem látok gazdagot, ellenben a hozzám hasonló vagy épp az alacsonyabb keresetűek zöme jár ezekbe a boltokba.


Kezdem azt hinni akik elpocsékolják a fiatalságukat azzal hogy itthon kínlódnak fillérekért, azoknak nincs igénye sem a jóra, többre.


El lehet érni kis dolgokat itt is, de a nagy többség nem idehaza fogja megalapozni a jövőjét, én ezt így látom. Persze a szokásos diploma, vállalkozósdi, mérnökösdi annak a pár tucat embernek összejön, de nem ők a nagy többség, pedig ezt kellene alapul venni egy társadalomban, ahol jó körülmények között él egy pénztáros is, de még jobb anyagi helyzetű a magasabb végzettségű.


2019. szept. 9. 02:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Vagy hazudnak, vagy olyan szinten bugyuták, hogy komolyan elhiszik, attól jobb lesz az átlagember élete, hogy "migrácsok", nagy gonosz Soros, zemútnyócév, meg Orbánisztán jobban teljesít.
2019. szept. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

Melyik orszagban el jol egy penztaros?

En dolgoztam boltban egy ideig es a penztarosok forintba atszamolva 400.000 forintot keresnek.

Na de a koltsegek is sokkal magasabbak. Egy szobas lakas forintba nezve 250.000 ha normalis helyen akarsz lakni, nem a gettoban.

Marad 150.000 forintnak megfelelo osszeg de kell enni, rezsit fizetni, tankolni, stb es kint minden dragabb.

Jo ha kijossz a fizetesbol honap vegere.

Hidd el hogy kint is meggondolnad mire koltesz :D en jobban ertekelem kint a penzt, hiaba keresem meg gyorsabban.


Sehol a vilagon nem elsz jol takaritasbol, penztaros munkabol, stb.

Legalabb egy szakma kell, ha diplomad nincs.


Szerintem 250 turheto fiztes Magyarorszagon, foleg ha a parod is megkeres ennyit.

2019. szept. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

Már nem azért, de hasonlíts össze egy magyar pénztárost egy német pénztárossal. Ég és föld lesz a különbség.

Tudok róla, hogy drágák a lakások. A vicc az, hogy még ezzel együtt is olcsóbbak, mint idehaza, mert Németországban szerencsére nem hagynak szabadon futni Ponzi-sémákat. Egyetlen másik EU tagállamban se kérnek el egy bedőlt oldalú disznóólért 10 millió forintot, illetőleg annak megfelelő összegű eurót.

Arról nem is beszélve, hogy nálunk a legmagasabbak az adók, legyen szó áfáról vagy jövedéki adóról. Az emberek ott tudnak költeni, mert van miből.

Idehaza sok családnak már a mindennapi kenyér előteremtése is komoly gondot jelent, még ha van is munkahely, a fizetésed gyakran az alapvető dolgokra se elég, pláne télen, amikor sorra fagynak halálra az emberek a kérójukban, mert az önkormányzat az utolsó 2 fillért is jóóóóóóóóóóóóóóóóól megbssza röptében, és egy öl tűzifát sajnál kiutalni a rászorulóknak (ha meg szeméttel fűtenek, jön a zseka és viszi őket a hűvösre).

2019. szept. 9. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
73%

Élj Bangladesben vagy Ukrajnában pár évig, mindjárt másképp fogod látni a helyzetet :) Nyilván van nálunk 20-30 élhetőbb ország, cserébe van 150 élhetetlenebb.


Abban egyetértünk, hogy lehetne sokkal jobb és sokan élnek rossz körülmények között, de attól még elég élhető ez az ország egyelőre.

2019. szept. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Fura, de nekem az ismerősi köröm átlagosan keres, és annak megfelelően is él. Nem akar ám mindenki feltétlen gazdag lenni. Van saját ház, anyukának apukának autó, mennek nyaralni, a gyereket segitik lakashoz jutni stb. stb. Az, hogy ez neked csóróságot jelent, az a te bajod
2019. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
76%

Ha annak a par tucat mernoknek sikerul es hasonlo eletre vagysz, akkor miert nem tanultak tovabb? Szerintem neked is ugyan úgy meglett volna ra a lehetoseg.


Amugy meg egyet ertek veled, annyit leszamitva, hogy nem eleg mas orszagok fizeteseit atszamolni forintba, hanem az ottani fizetesek / megelhetes koltsegenek aranyat kell nezni, ami a legtobb nyugati orszagban bizony nagyobb, mint Magyarorszagon, ezert nagyobb az általános jolet.


En sem itt tervezem a jövömet.

2019. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

"Akik szerint élhető ez az ország azok hazudnak vagy EU-s szinten is annyira jól keresnek (szarkazmus)?"


Elég értelmetlen így a kérdés, hiszen rögtön kizárod a lakosság 80%-át mert vagy hazudik, vagy jól keres és marad mintavételnek a szegény réteg aki nyilván nem azt fogja mondani, hogy de f..sza itt minden.


Relatív dolog, kinek mi jelenti a megélhetést.

2019. szept. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
55%

Én mérnök vagyok, jó mérnöki fizetéssel. De nekem is vannak olyan volt évfolyamtársaim, akik úgy választanak munkahelyet, hogy minél lazább legyen, ne legyen komoly munka és számonkérés. Magyarul lusták dolgozni. Közben pedig sírnak, hogy keveset keresnek és nem haladnak előre szakmailag... Minden relatív.

Szerintem, aki akar, tanult és szorgalmas, az jól tud boldogulni. Még szakmunkásként is. Persze egy bizonyos szint felett már nagyon beleszól a politika a dolgokba, de oda egy átlagember átlag karrierrel nem jut el...

2019. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
59%

Már megbocsáss, ha a lakásod mocskos, elözönlik a csótányok, akkor veszel egy másik lakást, vagy veszel tisztítószert és nekiállsz? Ezt kéne eldönteni!

Érdekes, itt mindenki a bonyolultabb megoldást keresi. Pedig van egyszerű is. Éppen hamarosan lesz nagy kiárusítás "tisztítószerekből". Élj vele!

2019. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#4 ez meg nettó demagógia...ujjal mutogatsz, hogy "de bezzeg máshol még szarabb".

Tiszta sorozatgyilkosok érvelése: "jajajajjj bíró bácsi kérem, én olyan jó fiú vagyok, csak húsz embert öltem meg, nédda az a másik az százötvenet ölt le, tessék engem elengedni..."


Remélem ezek után nem várod hogy bárki is komolyan vegyen...

2019. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!