Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Akik szerint élhető ez az...

Akik szerint élhető ez az ország azok hazudnak vagy EU-s szinten is annyira jól keresnek (szarkazmus)?

Figyelt kérdés

Ahol lakom onnan egy család ment ki Máltára élni, gondolom nem azért mert itthon már milliomosok lettek, és kerestek egy még jobb helyet.

A családomban, de még a rokonaim között is a fizetések megállnak ilyen 250-nél, az egyik vállalkozót nem említem ide mert annak havi 1.5-2M-es forgalma is összejön, megrendeléstől függően.

Ismerőseim szintén számolgatnak, illetve meg kell nézni mire költ az ember, főleg ha még nincs meg mindene.


Akiket megkérdeztem erről hogy azt a választ kaptam hogy máshol sem jobb, aki nem tud gazdálkodni 200e ft-al az nem tudná beosztani a háromszorosát sem, viszont többnyire ezeket olyanok mondják országos szinten is akik nem sokat tapasztaltak az életből, ledolgoztak mondjuk 20 évet 90-150 ezres zsebpénzért, örült ha kifizette a számlát, utána evett, és ez megy sokaknál manapság is.


Én is örülök minden 10e ft-nak, de kint már nem igen számolnám hogy mire mennyit adok ki, szerintem az szégyen egy országra nézve ahol dolgozó emberként az nem mindegy hogy miből melyiket veszed le a bolt polcáról.

Egy Penny-ben Coopban nem látok gazdagot, ellenben a hozzám hasonló vagy épp az alacsonyabb keresetűek zöme jár ezekbe a boltokba.


Kezdem azt hinni akik elpocsékolják a fiatalságukat azzal hogy itthon kínlódnak fillérekért, azoknak nincs igénye sem a jóra, többre.


El lehet érni kis dolgokat itt is, de a nagy többség nem idehaza fogja megalapozni a jövőjét, én ezt így látom. Persze a szokásos diploma, vállalkozósdi, mérnökösdi annak a pár tucat embernek összejön, de nem ők a nagy többség, pedig ezt kellene alapul venni egy társadalomban, ahol jó körülmények között él egy pénztáros is, de még jobb anyagi helyzetű a magasabb végzettségű.


2019. szept. 9. 02:02
1 2
 11/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
61%

Akkor átfogalmazom a kedvedért: Magyarország a legélhetőbb országok egyike a világon, ez tény: átlagon felüli a vásárlőerő paritáson mért GDP, átlagon aluli az emberölések száma, átlagos a demokrácia (ez a legfájóbb pont), kiemelkedő a társadalmi egyenlőség még a mostani körülmények között is.


Igen, vannak jobb helyek és lehetne jobb és sokan élnek rosszul, de ezzel együtt is magasan verjük a világátlagot. Persze ha Luxemburghoz méred az országot, akkor itt mindig szr lesz. De nem az volt a kérdés, hogy milyen a színvonal, hanem hogy élhető-e.

2019. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%

A GDP-listán 8 helyet estünk vissza 2012-höz képest, csak mondom. Már Pakisztán és Banglades is megelőztek minket, pedig anno még mögöttünk voltak.

Vásárlóerő az van, a gond csak az, hogy minden tizedik ember teheti meg, hogy nem számolgatja a pénzt, úgy költheti.

Az élet- és vagyon elleni bűncselekmények száma 2012-höz képest megnégyszereződött, függetlenül attól, hogy a kormány tulajdú hazugsággyár mit állít. Nincs olyan hét, hogy a helyi napilap ne cikkezne emberölésről, akár egyszerre többről is. És ne feledd: ezek csak a bejelentetett, tehát nyilvántartott esetek! Tényleg rend lett 2 hét alatt :DDDDD

Nem Luxemburghoz mértem az országot, hanem bármelyik másik EU-tagállamhoz. Tudtommal EU-tagok vagyunk, nem a Balkánhoz kéne idomulnunk, hanem az EU-hoz. És ez történik? Nyet.

Amíg pedig a buta birkája 2 kiló krumpliért bárkit megszavaz,addig ettől csak rosszabb lesz a helyzet.

A többi az hitvita.

2019. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
0%

Továbbra is elbeszélünk egymás mellett. Szerinted nem élhető egy ország, ha nem éri el az átlag EU-s szintet. Az EU viszont a világ leggazdagabb és legjólétibb régiója.


Mintha azért sírnál, hogy három aranyvécé helyett csak egyre futja, miközben egy kerámiavécé is megteszi.

2019. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Itt nem csak EU-színvonalról van szó. Az "átkozsban" is élhetőbbek voltak a körülmények, mint ma. Hogy honnét veszem? Éltem benne, van összehasonlítási alapom. Akkoriban mindenesetre még nem volt szétverve a magyar ipar, és nem hagytak államilag finanszírozott Ponzi-sémákat szabadon futni az országban.

Az az állítás pedig erősen csücskös, hogy az EU lenne a világ legjólétibb helye. Akadnak azért magasabb jövedelmű, gazdagabb országok a Földgolyón.

2019. szept. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
42%

Én megnem vagyok elégedve. A férjem 400 nettót keres, középvezető.

Én 250 körül.

Az 650 ezer. Kidásunk kb 250 mindennel együtt, marad 400 ezer szórakozásra, félretenni stb.

Nekem ez elég.

Barátnőmék Angliában élnek, 1200 fontot keres, a férje 1600 fontot. 1800 font az albérletük, 200 font az utazásuk bérlet, kaja pia kb 400 font, marad 200 fontjuk havonta max = 80.000 ft max

Na ki él jobban?

2019. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

Jó, ti meg vagytok elégedve. Ti vagytok a szűk kisebbség, akinek még úgy-ahogy, húzza a paci. Emellé pedig van 5 millió nincstelenünk, és ehhez még hozzá lehet írni nyugodtan pár százezret, akik a vírushiszti miatt váltak földönfutókká.

Azt mindjárt gondoltam, hogy a külföld ellen szándékosan egy negatív példát hozol fel, hogy ott milyen szörnyű. Ugyanennyi pozitív példát is ki tudnál gyűjteni, ha akarnál, de természetesen nem fogod megtenni. Ezt nevezik mazsolázgatásnak.


[link]


Remélem nem várod el innentől fogva, hogy bárki is komolyan vegyen itt.

2021. jan. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!