Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért jó tulajdonképpen...

Miért jó tulajdonképpen utazási irodán keresztül menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Csak két ismerősöm van, aki irodával jár mindenhova, őket már kérdeztem, mert gyanús lett hogy nagyon "műanyag" helyekre viszik őket horribilis összegekért, de nem igazán tudtak válaszolni, csak hogy "egyszerűbb", de arra, hogy miért egyszerűbb végigjárni 5 irodát és ott szervezkedni, mint kinézni a neten egy repjegyet/vonatjegyet/útvonalat autóra, meg foglalni egy szállást, arra igazából nem tudtak válaszolni, arra már csak azt mondták, hogy "ezt szoktuk meg". (Hozzáteszem, nem idős emberekről van szó, akik nem ismerik a netet...)

Most egy harmadik ismerősöm is mondta, hogy mennek nyaralni, irodával, de olyan összeget mondott, hogy majdnem leestem a székről, mi a párommal saját szervezéssel két éve voltunk azon a környéken, és durván harmadannyiba került az út, mint nekik. Ő is csak vonogatta a vállát, hogy miért így mennek... a pasija szerint jobb úgy, neki meg mindegy.

Egyik országba régen a családommal sok évig jártunk nyaralni, egy hihetetlenül jó és kellemes árú városkába... az utazási irodák azt a várost nem is kínálták (egyikben konkrétan lebeszélt róla a csajszi, hogy béna hely, nem lehet semmit csinálni), hanem egy közeli városba szól sok ajánlat, ami egy tömegnyomor, zsúfolt tömbházakkal, a tengernyi turista által teleszemetelt parttal, az országhoz képest irreálisan magas, turistákra szabott árakkal. Fura nekem, hogy ezt tartják jobbnak...


De közben nézem hogy csomóan járnak irodával nyaralni, szóval valami biztosan szól mellette, csak így nem értem, hogy mi..

Mi pozitívum van benne? Miért éri meg?


(Nyilván Észak-Korea és még pár ország csak irodával látogatható, vagy legalábbis csak azzal ajánlott, de most átlag országokra gondolok, amik nem veszélyesek.)


2019. szept. 23. 15:42
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

"ha irodával megy, akkor is kell azért kicsit beszélni valami idegen nyelven"

Nem feltétlenül. A csoportkísérő simán elviszi a szállodába és bejelentkezteti a vendégeket, odaadja magyarul leírva még azt is, hogy melyik étkezés mettől meddig van a hotelban. Aki AI-t választ, és olyan szállásra megy, ahol vannak animációs programok, az simán lehet, hogy a fakultatív kirándulásokon kívül (ahol szintén van magyar idegenvezető) mondjuk csak a tengerpartra megy le. Irodával nyaralós korszakomban többször utaztam egy csoportban olyanokkal, akik tényleg úgy kommunikáltak a helyi boltban, mint a viccben: "KENYÉR, b+! Hát mondom, hogy KENYERET ADJÁL!"....

2019. szept. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%
Mert igenyesek.
2019. szept. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

#16

Hol szóltam le? Az, hogy "szerintem nem a legpraktikusabb" az én értelmezésemben nem leszólás. Ha elolvastad volna a kérdést, akkor láttad volna, hogy írtam, "valami biztosan szól mellette, csak így nem értem, hogy mi". :)


#19

Értelemszerűen hasonló körülmények között fognak megszállni, ugyan egy másik szállodában, de ugyanaz a város, ugyanaz az ellátás, ugyanazok a szolgáltatások. Nem vagyok visszamaradott, nyilván nem lepne meg, ha egy ötcsillagos szálloda all inclusive ellátással drágább lenne, mint egy Airbnb szoba vitt konzervekkel.....

Azt meg nem értem, miért lenne "nyomorgós" egy saját szervezésű út, ugyanúgy foglalhatsz luxus helyekre saját magadnak...

??


#21

Értem, ez mondjuk tényleg jól jöhet annak, aki nem beszél nyelveket. Ismerőseimtől még nem hallottam olyat, hogy lett volna magyar idegenvezető, csak olyan volt, aki könnyen megértette a félmondatokat és az activityt. :D


#22

Kifejtenéd?

2019. szept. 25. 08:36
 24/40 anonim ***** válasza:
83%

19:

Semmi összefüggés nincs azzal, hogy megtehetik. Én is megtehetném, hogy ablakon szórjam ki a pénzt, de nem teszem, ezzel szemben szeretem a tartalmas nyaralásokat, az meg nem igazán utazási irodás műfaj.

2019. szept. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

20:

Ha fizikai munkát végzel, és ezért fizikai pihenésre vágysz, akkor megértem. Nekünk irodai rabszolgáknak inkább szellemi pihenésre van szükségünk, ami jellemzően fizikai aktivitással jár. Azt aztán lehet egy-egy nap fizikailag pihenni, de nem egész heteket dögléssel tölteni.

2019. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
56%

Döbbenet, hogy itt mindenki mennyire kategorikusan gondolkodik.


Én beszélek 3 idegen nyelvet és szoktam utazni saját szervezéssel és irodával is.

Mind2 sikerülhet nagyon jól is , és rosszul is.


Egy ismerősöm hívott el például egy utazási irodás 3 napos buszos városlátogatásra. Miért ne mennék el? Éppen mindketten túlhajszoltak vagyunk, pihenésre vágyunk, vezetésre, parkolókeresésre nem. Évek óta nem utaztam busszal, de miért ne mennék el, ha csak 1 nap szabit kell kivennem hozzá?


3 napos útnál igazán nem lehet sokat spórolni, ha magad szervezed.

Másrészt én is Egyiptomban voltam irodás szervezéssel és megsúgom annak, aki még nem járt ott, hogy ott nincs helyi tömegközlekedés, legfeljebb taxival tudsz közlekedni.


Tunéziában saját szervezéssel voltam 4*-os hotelben és az all inclusive ellátás kötelező, nincs is az országban olyan szálloda, ahol nem az, vagy legalábbis akkor nem volt más lehetőség. Ettől függetlenül utazgattunk rendesen, dzsippel szafariztunk és nem foglalkoztunk azza, hogy juj, most belehalunk, mert kihagyunk 3-4 étkezést, ami ki van fizetve.


Európába több hétre nyilván nem éri meg irodával menni, de aki nem beszél idegen nyelveket, annak fontos a magyar idegenvezetés. Egyik munkatársam egyáltalán nem beszél nyelveket, ő mindig ilyen okból megy irodás szervezésű utakra.


Egyébként imádok utazni , végigjártam Európát, voltam többször lakóautóval is, sátraztam is, drága szállodákban is megszálltam, évente 6-7 utazást megteszek. Mindennek van előnye, hátránya, legyetek már elfogadóbbak, nyugaton sokkal elfogadóbbak az emberek, ne szóljátok le egymást ilyen, olyan szokásért, vagy utazási módért, mert mindenki úgy utazik, ahogyan akar és ahogyan tud.

2019. szept. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
54%
Felőlem lehet bármi, vonat, repülő, autó csak busszal ne keljen utazni, az undorító nyomorgás, nem akkor állok meg amikor akarok, elviselni a sok síró kisgyereket, sokszor még WC sincs... Kínszenvedés.
2019. szept. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
26%

Hát persze!

Hiszen a vonattal és a repülővel is ott állsz meg ahol csak akarsz...

...ha megvetted!

2019. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
25%
Amiert a vallalkozo konyvelot berel a konyveleshez. Amiert az igenyes ember autoszerelot hiv ahelyett hogy bemocskolna a kezet.
2019. szept. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

Hát nem igazán sikerült megtudnom értelmes, igazi érveket az iroda mellett... A kérdés kiírása óta kicsit még kevésbé értem, hogy mire jó...

Na mindegy, köszönöm azért a válaszokat!

2019. szept. 25. 16:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!