Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért jó tulajdonképpen...

Miért jó tulajdonképpen utazási irodán keresztül menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Csak két ismerősöm van, aki irodával jár mindenhova, őket már kérdeztem, mert gyanús lett hogy nagyon "műanyag" helyekre viszik őket horribilis összegekért, de nem igazán tudtak válaszolni, csak hogy "egyszerűbb", de arra, hogy miért egyszerűbb végigjárni 5 irodát és ott szervezkedni, mint kinézni a neten egy repjegyet/vonatjegyet/útvonalat autóra, meg foglalni egy szállást, arra igazából nem tudtak válaszolni, arra már csak azt mondták, hogy "ezt szoktuk meg". (Hozzáteszem, nem idős emberekről van szó, akik nem ismerik a netet...)

Most egy harmadik ismerősöm is mondta, hogy mennek nyaralni, irodával, de olyan összeget mondott, hogy majdnem leestem a székről, mi a párommal saját szervezéssel két éve voltunk azon a környéken, és durván harmadannyiba került az út, mint nekik. Ő is csak vonogatta a vállát, hogy miért így mennek... a pasija szerint jobb úgy, neki meg mindegy.

Egyik országba régen a családommal sok évig jártunk nyaralni, egy hihetetlenül jó és kellemes árú városkába... az utazási irodák azt a várost nem is kínálták (egyikben konkrétan lebeszélt róla a csajszi, hogy béna hely, nem lehet semmit csinálni), hanem egy közeli városba szól sok ajánlat, ami egy tömegnyomor, zsúfolt tömbházakkal, a tengernyi turista által teleszemetelt parttal, az országhoz képest irreálisan magas, turistákra szabott árakkal. Fura nekem, hogy ezt tartják jobbnak...


De közben nézem hogy csomóan járnak irodával nyaralni, szóval valami biztosan szól mellette, csak így nem értem, hogy mi..

Mi pozitívum van benne? Miért éri meg?


(Nyilván Észak-Korea és még pár ország csak irodával látogatható, vagy legalábbis csak azzal ajánlott, de most átlag országokra gondolok, amik nem veszélyesek.)


2019. szept. 23. 15:42
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
66%

A 23%-os nagyon ragaszkodik a hülyeségéhez. Ennyi erővel ne vezess sehova mert az a sofőr meg a taxis dolga. Itt ráadásul csak annyi a különbség, hogy egy lépcsőben foglalsz, vagy több lépcsőben, maga a tevékenység ugyanaz.

Az én _igényeimet_ pont az irodák nem ugorják meg (pl időpont tekintetében egyáltalán nem vagyok rugalmas, és szállások terén is számomra megfelelőbbet találok a bookingon).

Ezzel együtt ezer értelmes oka lehet annak, hogy valaki irodával utazzon, csak épp az 'igényesség' nem tartozik ezek közé.

2019. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
28%

Na azért álljon meg a menet!

Ezerszer másabb vonattal, repülővel, autóval útnak indulni mint busszal még úgy is hogy nem ott állok meg ahol akarok. A buszban 20 órán keresztül nyomorogni kell phfuj undorító 🤢 belem kifordul. Vonatba ha kedvem tartja setalgatok nyugodtan iszogatok hiszen van WC, ami nincs zárva, nem buzolog a kula szag stb... A repülő hagy ne mondjam miért fény évekkel jobb. Nem húsz óra hanem varakozassal együtt is max 5 ha nem nagyon messze mész. Az autó meg teljesen szabad, igaz lassú és fárasztó.

2019. szept. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
33%
32: lehet, de ez most pont nem releváns. Az utazás módja nem függ attól hogy irodával utazik valaki vagy sem.
2019. szept. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
0%
Azert mert meg kell adni a modjat. Ez hasonlo dolog mint hogy miert nincs az hogy mindenki foz es sokkal olcsobb ugy es miert vannak akik etterembe jarnak. Az utazasi iroda sok fontos kerdesre is valaszt hajlando adni aminek peldaul nagyon nehez utana nezni az interneten hogy az tenyleg ugy van-e mert sokfelet irnak. A konyvelo is pontos valaszt ad de ha valaki elkezd utanajarni azt is lehet de akkor pontos forrasbol kell informalodni. Utazasi irodaval konnyebb elmondjak hogy mik a fontos dolgok stb. peldaul hogy kell-e konnektoros atalakitot vinni vagy van-e valami egyedi helyi szokas.
2019. szept. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, még egy érv az irodák mellett:


AZ utazási irodák csoportoknak olyan kedvezményt adnak például, hogy 20 fő jelentkező esetén 1 fő ingyen részt vehet az utazáson. HA valaki osztálynak, vagy, kollégáknak szervez és ő ingyen akar utazni, akkor így jár a legjobban.


A többi érvet amúgy miért nem tudod megérteni?

Pl., hogy valaki magyar idegenvezetést szeretne.

Vagy pl. hogy egyszerűbb egy irodában foglalni, mint intézni külön-külön szállást, repülőjegyet, vízumot. Lehet, hogy még nem jártál olyan országban, ahová magyar állampolgároknak kötelező a vízum a belépéshez? Tudod, mennyit kekeckednek pl. az oroszok?

2019. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
25%
35 amit leirtal azokkal a kerdezo tisztaban van de az a helyzet hogy vonakodik elfogadni mert irigy azokra akik az utazasi irodaknak a szolgaltatasait hasznaljak. Egy munkaugyhoz folosleges utazasi iroda ha valaki elrepul Parizsba vagy meglatogatja egy ismeroset Berlinben de tavoli orszagokhoz kifejezetten jok az utazasi irodak. Ez olyasmi mint hogy a szegeny parasztember odault az etterem oldala melle mert finom sult hal illat volt es elkezdett kenyeret ragcsalni. A hasonlatban a szegeny parasztember a kerdezo, a kenyer az utazasi irodat nelkulozo utazas es az etteremben a sult halat evok azok akik az utazasi irodaknak a szolgaltatasait hasznaljak. A szegeny parasztembernek finomabb a kenyer ha olyan helyen eszi ahol sult hal illat van.
2019. szept. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
54%

36:

A kérdező eleve beletette a kérdésbe, hogy nem olyan országokra gondol, ahová egyénlileg nem vagy csak nagyon nehezen lehet megszervezni, hanem átlagos európai utakra.


Az meg nagyon beteg, hogy az irigységet hozod ki ebből. Egyáltalán nem anyagi helyzet függő, hogy valaki utazási irodával megy vagy egyénileg szervezi. Sőt, a meghirdetett szervezett utakat inkább fogják prolik választani, míg a középréteg inkább intézi maga, egyszerűen azért, mert utóbbiaknak ritkábban jó egy kész csomag. A kimondottan gazdagok persze van hogy egyedi ajánlatokat kérnek az utazási irodától, de a szövegedből inkább tűnik úgy, hogy te a proli kategória vagy, aki idegen nyelvet nem beszélsz, nincsen érdeklődésed, hobbid, ezért valahol a tengerparton egy all inclusive hotelban szállsz meg és egész nap csak a tengerparton sütteted a hasad, és nem is érted mások miért akarnak ennél többet. Ami az éttermes hasonlatot illeti, te eszed az olcsó menüt a kifőzdében, miközben lecsórózod azokat, akik drágáb alapanyagból főznek, mint amennyit te a menüért kifizetsz.

2019. szept. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:
26%, azért neked vannak problémáid, ahogy elnézem. :D
2019. szept. 27. 10:06
 39/40 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem csak simán csak az a kategória, aki évente egyszer eljut a gyári melós fizetéséből a tunéziai tengerpartra egy 4 csillagos szállodába, ahol tolja fel az instára a szelfiket, had irigykedjenek a munkatársai, rokonai, és ami ezen az életfelfogásán kívül esik, azt nem is tudja értelmezni.
2019. szept. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Azért utazok irodával, mert szeretek irodával utazni :)

Engem nem zavar, h a buszon mások is vannak, olyan emberrel utazok, akivel szeretek együtt lenni, szeretem , ha az idegenvezető közben tart egy kis ismertetőt, szeretem, hogy nincs gondom a szállásra, kajára, belépőjegyre, stb, szertem h nem kell vezetnem, parkolóhelyet keresni, árakat összehasonlítani.

Ízlés dolga, én szeretem ezt a fajta pihenést, kikapcsolódok, élvezem azt, amit ez a fajta utazás nyújt.

2020. ápr. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!