Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Miért jó tulajdonképpen...

Miért jó tulajdonképpen utazási irodán keresztül menni nyaralni?

Figyelt kérdés

Csak két ismerősöm van, aki irodával jár mindenhova, őket már kérdeztem, mert gyanús lett hogy nagyon "műanyag" helyekre viszik őket horribilis összegekért, de nem igazán tudtak válaszolni, csak hogy "egyszerűbb", de arra, hogy miért egyszerűbb végigjárni 5 irodát és ott szervezkedni, mint kinézni a neten egy repjegyet/vonatjegyet/útvonalat autóra, meg foglalni egy szállást, arra igazából nem tudtak válaszolni, arra már csak azt mondták, hogy "ezt szoktuk meg". (Hozzáteszem, nem idős emberekről van szó, akik nem ismerik a netet...)

Most egy harmadik ismerősöm is mondta, hogy mennek nyaralni, irodával, de olyan összeget mondott, hogy majdnem leestem a székről, mi a párommal saját szervezéssel két éve voltunk azon a környéken, és durván harmadannyiba került az út, mint nekik. Ő is csak vonogatta a vállát, hogy miért így mennek... a pasija szerint jobb úgy, neki meg mindegy.

Egyik országba régen a családommal sok évig jártunk nyaralni, egy hihetetlenül jó és kellemes árú városkába... az utazási irodák azt a várost nem is kínálták (egyikben konkrétan lebeszélt róla a csajszi, hogy béna hely, nem lehet semmit csinálni), hanem egy közeli városba szól sok ajánlat, ami egy tömegnyomor, zsúfolt tömbházakkal, a tengernyi turista által teleszemetelt parttal, az országhoz képest irreálisan magas, turistákra szabott árakkal. Fura nekem, hogy ezt tartják jobbnak...


De közben nézem hogy csomóan járnak irodával nyaralni, szóval valami biztosan szól mellette, csak így nem értem, hogy mi..

Mi pozitívum van benne? Miért éri meg?


(Nyilván Észak-Korea és még pár ország csak irodával látogatható, vagy legalábbis csak azzal ajánlott, de most átlag országokra gondolok, amik nem veszélyesek.)


2019. szept. 23. 15:42
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
35%
...és nagyon sokan vannak, akik félnek, fóbiájájuk van külföldön, hogy egyedül vannak, nincsen kire támaszkodni.Nekik egyfajta biztonságérzetet nyújt a csordaszellem, még akkor is ha drágább, nem olyan jó ( dee.. biztos jó, mert bejáratott környék...), jajj mi lesz ha lerobban az autó... satöbbi. Ezek az emberek szeretnek nyaralni, de valójában gyávák ahhoz hogy felfedezzenek.
2019. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
Én az utóbbi 10 évben csak egyszer mentem bárhová is irodával, de annak is oka volt. Egyedül utaztam valahová, méghozzá olyan országba, ahol nem latin betűkkel írnak, így nem tudtam olvasni, és sokaktól hallottam, hogy nem igazán beszélnek ott angolul. Egyébként ahová lehet, saját szervezéssel megyek.
2019. szept. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
89%

Nyelvi korlát, több a pénze mint az ideje szervezni, nem akar/szeret vezetni, charter járatok.

Vannak helyek, ahol praktikus lehet mert a helyi szokások nagyon mások pl Egyiptom.

2019. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
82%

Az ok egyszerű. Sok ember azért megy utazási irodán keresztül mert nem biztos magában, fél idegen helyen egymaga elindulni.

A legtöbb ember a nyelv hiánya miatt válassza az utazási irodát.

Ha a férjem nem beszélne jól angolul mi is utazási irodával járnánk be a világot. Akármerre utazik az ember nem árt ha tud egy kicsit angolul.Én ha egyedül utaznék már nagy bajban lennék ott, hogy kiszállok a repülőgépből, és fuvart keressek a szállodához. Nem beszélek angolul. Sőt a szállodákban is látom, hogy amikor megérkezünk, a recepcióssal már kommunikálni kell, a szobafoglalásról mindenről. Sokan mint ahogy írtam a nyelvtudás hiánya miatt válasszák azutazási irodát.

Mi mindenhová egyénileg megyünk, és eddig Nepálban, és Chilében volt egy kis gondunk a nyelvtudás hiánya miatt. Bár szerencsére ott is akad ha kevés számban is akik tudnak angolul.

2019. szept. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor nem csak szerintem nem a legpraktikusabb. :D


A nyelvi korlátot értem, mármint azt nem teljesen, hogy ha irodával megy, akkor is kell azért kicsit beszélni valami idegen nyelven, akikről én írtam, azok az ismerőseim legalábbis nem úgy mennek, hogy kézenfogva kíséri őket a guide.

2019. szept. 24. 10:11
 16/40 anonim ***** válasza:
37%

Nem értem, hogy lehet ennyire leszólni azt, aki nem az általad preferált utazási módot választja....

A nyelvtudás hiánya igenis visszatartó ok, de ettől még nem kevesebb az ember, hogy ennyire lenézzék. Azért utazik, mert van igénye rá, de irodával megy, mert ezt érzi megfeleőne, biztosabbnak. Aki szeret maga utazni, tegye azt, de az irodával utazók se rosszabb (bénább, lustább, .....) emberek.

2019. szept. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

9:

Csak azért elég ritka lehet, hogy valahol az all inclusive szállás a legjobb ár-érték arányú úgy is, hogy nem ott eszel. De lényegében te is azt gondolod mint én, hogy nem előny az all inclusive, csak nem kérhetted nélküle.

2019. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
41%

"van aki nem beszél idegen nyelveket így bármi problémája adódik azt hiszi, hogy magyarul is meg tud mindent oldani"


Ennek azért némileg ellent mond, hogy a frekventált látnivalók, dugig vannak spanyol, olasz, angol, német stb... turistabuszokkal, ahol nem igazán lehet gond az "idegen" nyelv.

Pl. két napja még sorban álltam Versailles-ban a kastély előtt, ahol körülöttem rengeteg ázsiai turista volt a sorban, akik jobban beszéltek -egymás között is- angolul mint egyes született londoniak.

Ők is szervezetten jöttek csoportosan és buszokkal...

...és még a pénz sem játszik náluk.

2019. szept. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
48%

"Most egy harmadik ismerősöm is mondta, hogy mennek nyaralni, irodával, de olyan összeget mondott, hogy majdnem leestem a székről, mi a párommal saját szervezéssel két éve voltunk azon a környéken, és durván harmadannyiba került az út"


Azt ugye tudod, hogy nem az utazási iroda haszna miatt kerül a háromszorosába egy út, hanem az igénybe vett + kényelmi szolgáltatások miatt.

Az, hogy ti is "azon a környéken" voltatok az nem indok, hanem inkább vicc.

Tudod nem mindegy, hogy valaki pl. egy 4*-os szállodában lakik, vagy csak "a szálloda környékén".

Nem mindegy, hogy esténként egy három fogásos vacsorát eszik egy étteremben, vagy csak egy -még otthon csomagolt- májkrémes kenyeret "az étterem környékén".


Stb...stb... (vagy a stb. környékén.)


De leegyszerűsítem a választ egyetlen szóra, mert így talán könnyebb lesz feldolgoznod azt, hogy miért is választanak egyes emberek ócsó spórolásról szóló nyomorgásalapú "nyaralás" helyett, irodák által biztosított kényelmes de drágább utakat.

Azért, mert: m e g t e h e t i k !

2019. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Szerintem azt sem kell leszolni aki szereti az allinclusive nyaralást. Én is szeretek kirándulni de simán eltudnek képzelni egy hetet csak úgy, hogy lemegyek a szállodából egyből a tengerpart ott van és sehova sem megyek csak pihenek. Ilyenkor jól jön hogy minden ott van előttem nem kell számlákra várni meg fizetgetni külön mindenért. Szerintem nagyon jó ez is.
2019. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!