Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan jutottak ki a magyarok...

Hogyan jutottak ki a magyarok az USA-ba, az Ellis Islandre az 1900-as évek elején? Honnan hallottak erről a lehetőségről?

Figyelt kérdés

Nagyszülőm mesélte, hogy egy rokon kivándorolt az USA-ba, és éppenséggel rábukkantam a hajó utaslistájára, amivel utazott, meg népszámlálási adatokra és a halotti anyakönyvi kivonatára. De számomra annyira hihetetlen ez az egész.

Mármint alapból erről honnan tudtak az emberek? Mennyibe került egy ilyen utazás? Egyáltalán mi volt rá a garancia, hogy tényleg eljutnak oda?

Az utaslista leírja, hogy mikor indult útnak a hajó Antwerpenből, és mikor kötött ki. De mégis hogyan jutottak el az emberek Antwerpenbe? Ráadásul egy olyan városból, ahova MA is iszonyatosan rossz a közlekedés, beleértve a vonatokat és az utakat is...

Ők vajon megtaníthatták a gyerekeiknek a magyar nyelvet? Van rá bármilyen mód, hogy megtudjam, milyen lehetett kint az életük?



2019. dec. 19. 00:59
1 2
 1/16 anonymousreview60 ***** válasza:
92%

Voltak az utazást hirdető, szervező cégek.

Garancia kb. annyi mint ma.

2019. dec. 19. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Szinte biztos hogy a ma kint elo rokonaid nem tudnak magyarul. Azt valoszinuleg tudjak hogy a felmenoik magyarok de mast nem.

Ha tudsz neveket akkor megkeresheted oket de angolul tudnod kell ha kommunikalni is akarsz veluk.

2019. dec. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Pl a háború után sokan vitték magukkal a családi ékszereket, értékeket és ha kellett azokkal fizettek. Aki emigrálni akart, annak minden pénzt megèrt.

Általában Bécsig mentek Magyarországról, onnan több lehetőség volt az útra. Kapcsolatok kellettek hozzá, főleg a háború után időkben.

2019. dec. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
80%
Hú ez annyira izgalmas és érdekes kérdés, kíváncsi vagyok a többi válaszra. Kedvem lenne e témában könyvet olvasni.
2019. dec. 19. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Vegre egy erdekes kerdés, nagyapam tesoja kiment amerikaba es haza is latogatott jópárszor, megkerdezem apamat v nagyit, hogy, hogy is volt es megirom a valaszt. Mondjuk belegondoltam en is, hogy az internet előtti korban, hogyan tudtak erről a lehetőségről stb kb ezeket a kerdeseket feltettem magamnak is, de annyiba is hagytam mivel csak ilyen atmeneti volt, hogy ok kiutazott hazalatogatott stb pedig a hajóút sem 1 nap volt. Utána repülővel mar egyszerűbb volt a dolog de addig.
2019. dec. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%

Érdekes téma. Én annyival tudok hozzájárulni, amit József Attila megírt Hazám című versében 1937-ben. Ez a cikk pedig korrekten összefoglalja a kivándorlás témáját.


[link]


"Sok urunk nem volt rest, se kába,

birtokát óvni ellenünk

s kitántorgott Amerikába

másfél millió emberünk.


Szíve szorult, rezgett a lába,

acsargó habon tovatűnt,

emlékezően és okádva,

mint aki borba fojt be bűnt.


Volt, aki úgy vélte, kolomp szól

s társa, ki tudta, ily bolondtól

pénzt eztán se lát a család.


Multunk mind össze van torlódva

s mint szorongó kivándorlókra,

ránk is úgy vár az új világ."

2019. dec. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%
A nagyapám testvére is kiment a mélynyomor elől. Ő is egyike volt a "hárommillió kitántorgottnak". Ha jól tudom, 99 évesen halt meg, az összes baja annyi volt, hogy süket volt, mint az ágyú. De az egész életét egyedül kellett megoldania, már fiatalon, mert a szülei mint szülők egy rakás szXrt sem értek. Mindennek ára van, és sokszor nagyobb ára, mint az irigyek és buták gondolnák.
2019. dec. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
91%
Nekem is Ellis Islandre mentek, én is megtaláltam az utaslistán őket.
2019. dec. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Az 1900-as évek eleje már nem a sötét középkor volt. Az emberek látták hogy mi megy itt meg arról is volt tudomásuk, hogy milyen az élet nyugaton, aki meg egy átlag polgári családba született saját maga is megtapasztalhatta. Csak ugye nyugaton is az volt mint itt. Megvoltak az erőviszonyok, hogy ki kivel van, meg le volt osztva hogy ki lehet gazdag meg ki nem. Az USA viszont egy új terep volt. Ott bárki megcsinálhatta a szerencséjét. Kellett is a sok bevándorló mert a gazdaság robbanásszerű növekedését nem tudta a természetes szaporulat lekövetni ezért pl azt is elnézték ha valaki kisebb bűncselekményt követett el és otthon börtön várt volna rá. Így a bűnözőknek,kalandvágyóknak, elkeseredett csóróknak, meg a gazdagságra vágyó polgároknak ideális célpont volt és folyamatosan szervezték a hajókat oda.
2019. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanúgy, ahogy ma működik a dolog. Voltak emberek, cégek akik megszervezik. Te fizettél, a többit ők intézték. Legálisan. Honnét hallottak róla? Volt újság, rádió, szóbeszéd.
2019. dec. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!