Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Azt miért csinálják némely...

Azt miért csinálják némely emberek, hogy elmennek egy tengerparti, külföldi nyaralásra, de egész hét alatt el sem hagyják a hotelt, nem mennek ki, nem nézik meg a látnivalólkat, a tengert, csak a medence mellett heverésznek?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 10:55
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan helyek a világban, ahol például nem is ajánlatos elhagyni a szálloda területét biztonsági okokból, ugyanis olyan nagy a szegénység "odakint", hogy félő, hogy megtámadnak, vagy éppen nincs semmi látnivaló a nyomortelepen kívül, arra meg érthető okokból sokan nem kíváncsiak. Épp ezért van all inclusive ellátás ezekben a szállodákban.

Én a magam részéről megkülönböztetem a városlátogatós nyaralást és a tengerpartit. Például amikor Barcelonába mentünk, egyértelműen a város érdekelt és a tengerpartra csak azért mentünk el, mert úgymond útbaesett. De vannak olyan görög szigetek például, ahol a táj szépségén kívül nincs nagyon semmi látnivaló, ellenben van csodálatos tengerpart. Nyilván akkor így fogsz kikapcsolódni és azért mégy ilyen helyre, mert ez tölt fel.

És persze ott van az, hogy nem vagyunk egyformák. Legutóbbi nyaralásunkkor én ki sem jöttem volna szívem szerint a tengerből, a fiam viszont a 200 méterre lévő medencéből, mert őt zavarta, hogy a tengervíz sós, nem tudott rendesen úszni benne, amit szeret, nem tudott bombákat ugrani, viszont neki is jólesett a tengeri szél, a tengeri levegő, a pálmafák látványa,stb.

Számomra inkább az inkább a furcsa, hogy vannak emberek (elég sokan), akik önellátós nyaralásra mennek.

Nekem az nem pihenés, ha ugyanúgy kell nap mint nap főznöm, mint itthon. Ha nincs elég pénzem legalább napi 1 alkalommal egy éttermi ebédre, akkor inkább itthon maradunk. Telt is el így jó pár év az életünkből. Arról nem beszélve, hogy a helyi ételeket is "illik" megkóstolni az embernek, ha már elutazik oda.

2020. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
33%

@21 Ez is totál helyzetfüggő. Rohadt drága helyeken, Norvégiában, Svájcban, Izlandon, Liechtensteinben simán volt, hogy ezt-azt összeütöttem és amit ott nem költöttem el egy ebédre elég volt egy ázsiai utamon 2 nap dőzsölésre.


Amúgy nagyon kevés olyan tényleg veszélyes hely van, ahol sok lenne az all-inclusive. Egyiptomban vagy Mexikóban észnél kell lenni, de a szállodák elég sok kilométeres körzetében komoly veszély nincs, ha kimondottan peches vagy, akkor belefutsz egy rablásba, de még az is simán megúszható, nekem egyetlen tényleg para esetem volt, az is Guineában, ami meg nagyon nem turistacélpont.

2020. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Oké, értelek, de tudod nem mindegy, hogy csupán magadra vagy esetleg még egy társadra kell összeütni valamit, aztán mentek tovább, vagy egy 5 tagú családnak és én itthon tényleg minden nap főzök, így aztán egy porcikám sem kívánja, hogy a nyaralásom idejében is ugyanazt csináljam, mint itthon, mert az nekem nem kikapcsolódás.
2020. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Egyszer haveri társasággal voltunk Balatonon. Az egyik srácnak az volt a pihenés, hogy mindig csak fekszik és meccset néz. Kicsit zavaró volt annyiból, hogy kicsit alkalmazkodtunk is hozzá.
2020. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
@23 Mondjuk erre megoldás egy egyenrangú párkapcsolat, ahol a nőt nem főzőrobotnak tartják.
2020. ápr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
25: és ha a férfi főz, az jobb? Miben is különbözik a helyzet ha a férfinek kell főznie 5 főre? Vagy csak annyi a gond, hogy a nő főz?
2020. ápr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Na főzőrobotnak sem hívtak még! :D

Várom a megoldást arra, hogy egyedül a férjem dolgozik, közös megegyezéssel, ő viszont 12 órát (ő a sima munkarobot :D). Mindannyian házias ételt szeretnénk enni és azt minőségi, de viszonylag olcsó alapanyagokból. Ha nem én főzök, akkor mégis hogyan megoldható?

Azt hiszem ehhez a kérdéshez túl fiatal vagy...

2020. ápr. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!