Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a legszerencsésebb döntés,...

Mi a legszerencsésebb döntés, ha kiskamasz gyerekem nem szeretne utazni, én viszont igen?

Figyelt kérdés

Nemzetközi, utazós család vagyunk, a lányom két éves korára már négy földrészen járt. Idáig nagyon élvezte az utazásokat, tervezgetett is, a 12. születésnapja után, idén februárban még egy skót út terveit igyekeztünk összehozni, amiből aztán a koronavírus miatt nem lett semmi.


Viszont benne valami nagyon megváltozott. Most már nem csak nyaralni nem akar menni, de vásárolni se, barátokat meglátogatni se külföldön. Hiába próbálom lelkesíteni, hogy ha a járványveszély elmúlik, újra mehetünk, azt mondja, ő nem szeretne utazni, menjek nyugodtan egyedül, ő inkább itthon maradna. (Természetesen családtagokkal.)


Próbálom faggatni, hogy miért nem szeretne, de nem árulja el, de talán ő maga sem tudja. Mi a legszerencsésebb döntés? Elmenni nélküle, ahogy javasolja? Itthon maradni nekem is, és csak akkor utazni, ha munkaügyben elkerülhetetlen? Vagy elrángatni magammal?


Én arra hajlok, hogy időt adok neki, és idén nélküle utazom csak, de megadva neki az esélyt, hogy csatlakozzon és nem megyek semmi hosszabb vagy érdekesebb útra. Hátha visszatér a kedve és akkor nem érzi úgy, hgy lemaradt valamiről.


Tapasztalt már valaki hasonlót? Bármilyen ötetet, konstruktív javaslatot örömmel fogadok és előre is köszönök.



2020. jún. 16. 11:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésben nem írtad, hogy munka miatt utazol - így azt valóban nem tudtam/gondoltam.



A lehúzást nem Rád írtam elsősorban, hanem a Gyakorira, mert azt hiszik, riogatni akarok - holott csak józan óvatosságra és egymás vigyázására intek :-) A fent bemásolt linkek közül különösen az Új-Zéland fáj, mert szépen végigszűrték a lakosságot, elkülönítették a fertőzőeket - és most megint "bement" a vírus a szigetre :-(



"Arról van szó, hogy merjen és akarjon tervezni, ne arra rendezkedjen be, hogy nem látja többet az apai nagyszüleit vagy hogy nem megyünk vissza többet abba az országba ahol született. Végzettségem miatt úgy gondolom, felfogom a járványhelyzet súlyát, viszont úgy gondolom, hogy észszerű óvintézkedésekre van szükség, nem pedig bénító félelemre."


Biztos vagyok benne, hogy nem arra rendezkedett be, hogy ne lássa a nagyszüleit - ez egy átmeneti állapot nála - szerintem. Hagyni kell...

Ha fél-egy év múlva sem akar utazni, akkor már lehet aggódni - addig nem érdemes :-)

2020. jún. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

A nagyszülők egyébként pont odavalósiak. Az apósom is hasonló területen mozog, ő klinikai farmakológus, szóval vigyáznak magukra, és mi is rájuk. Annak ellenére, hogy mivel állampolgár a lányom, és így bármikor beutazhatna, úgy döntöttük, hogy leghamarabb karácsonykor, vagy ha úgy alakul, csak jövőre. De legalább úgy tűnik, egyelőre csak az Északi-sziget érintett, Aucklandből vezettek Wellingtonba. Remélem, így is marad.


De ahogy már írtam, semmi kifogásom az ellen, ha a lányom beárkolja magát itthonra a következő fél-egy évre, csak biztosan szeretném tudni, hogy minden rendben van vele, és hogy nem megy el a kedve örökre az utazástól, csak józan belátással jegeli, amíg rendeződik a helyzet. Ezért próbálkozom mindenfélével felkelteni az érdeklődését, remélhetőleg beérik, mire újra biztonságos lesz az utazás.

2020. jún. 16. 19:48
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a válaszadó, akinek a 13 éves lanya lemondta a kenyai utat. Ne aggódj ezen annyit, mert azt hogy mi jár egy kamasz fejében úgysem tudod megfejteni. Csak magadat teszed tönkre. Ők még hónapról hónapra változnak, de hogy milyen irányba azt úgysem tudod. Bízni kell benne hogy visszatalál a helyes útra. Biztos hogy még látni akarja a nagyszüleit, csak ki kell várni. Az én lányom szinte a nagyszüleinél nőtt fel, itt laknak 100 méterre, de kb. 4 hónapja feléjük sem ment. Most meg már egy hete szinte nem láttam a gyereket, mert egyszer csak eszébe jutott és elment hozzájuk. A te lányod is valószínüleg fog újra utazni, csak hagyd hogy a fejében helyreálljon a rend. Azt sajnis bem tudja senki hogy ez meddig fog tartani, de bízz benne.
2020. jún. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!