Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek azon honfitá...

Mi a véleményetek azon honfitársainkról, akik a harmadik hullám idején nagyban utazgatnak tengeren túli desztinációkba?

Figyelt kérdés
Sok ilyen ismerősöm van, meg nem egy pár celeb is, akik tesznek az egész járványre, és ilyenkor is inkább elutaznak hetekre, miközben másnak vagy meghalt valamelyik rokona a járványban, vagy teljesen elszegényedett, elvesztette a munkahelyét. Nekem is lenne pénzem rá, de mivel annyi macerával jár (több hét karantén, 3-4 teszt stb.) hogy inkább kivárjuk, míg elérhető lesz az oltás, és majd csak utána utazunk. Na meg amúgysem gondolnám egy túl megfontolt és felelősségteljes döntésnek, ha valaki most utazik.

2021. márc. 13. 18:57
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Ha megteheti, hogy karanténba megy, mert van annyi szabadsága vagy ilyesmi, akkor miért ne mehetne? Karantén lényege az, hogyha elkap valamit, akkor nem adja tovább, mivel azalatt otthon KELL csücsüljön.
2021. márc. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
64%

Jól teszik. Sajnálatos a többi ember tragédiája, de most boruljon mindenki gyászba?

Én is mennék és egy kicsit irigylem is a lehetőségüket.

2021. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
58%

Nem szokott érdekelni mások véleménye, ezért is lettem vállalkozó.Szeretek utazni, új világokat felfedezni.Sokfelé jártam ebben az évben is a világban, hát őszintén megmondom sok országban a világ másik felén alig tapasztalható ebből a vírushisztiből valami, szó szerint semmi.

Nemrég jöttem haza Ausztráliából, igen jól olvasod onnan, innen eu-ból kétféle módon lehet most oda beutazni, ha van pénzed.

Vagy nevenincs oktatási tanfolyamra regisztrálsz mint tanuló, ezek általában utazási irodák alcégei, és elintézik neked a vízumot, de ez most kicsit körülményesebb.

Én mindenhova befektetői vízummal megyek az asszonnyal, beutazásom célja, üzleti befektetés az adott országba.

Attól hogy ott körbenézel, még befektetni nem kell, ez csak egy lehetőség.

Itthon kitöltöm a 10 napomat, vagy kifizetem a két tesztet, azt annyi.

megy tovább az élet.

Neked szép napot, eredményes életet.

2021. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
51%

Aki a szabályokat betartja és úgy utazik, az meg rendben is van, bár teljesen nem értek vele egyet, mert ez is egyfajta egoizmus.

Engem sokkal jobban zavarnak a külföldön élő magyarok, - sok esetben aluliskolázott barmok- akik a Facebook csoportokban teli pofával harsogják, hogy nekik “nem ‘mondhassa’ meg senki, mit csináljanak”, meg azon tanakodnak, hogy lehetne kijátszani a szabályokat, meg a határon sunnyogni, karatnént elsumákolni. Mert ugye kötelező havonta hazatakarodni. Na az ilyenektől hányingerem van.

2021. márc. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim válasza:
55%

1. Miért tehetek én arról, hogyy X-nek, vagy Y-nak meghalt rokona, ismerőse? Vagy éppen elszegényedtek? Ilyenek sajnos mindig lesznek és ha mindig a másik emberrel foglalkoznék, sosem lenne boldog, teljes életem. Ezért sem értem, hogy téged mit izgat, hogy Kiss Juliska, vagy a 130. instaceleb hol sütteti magát. Te nem akarsz, nem tudsz menni, akkor nem mész, ennyi. Elengeded a témát, nem pedig csorgatod a nyálad másokra, vagy fröcsögsz, hogy HoGY KéPEs Ez eLuTazNi???

2. Többször utaztunk az elmúlt fél évben is, nem tapasztaltunk sehol extra bonyolult, macerás dolgot. Repülőn, reptéren a maszk nyilván alap, fertőtlenítünk is.

Amúgy a desztinációtól függ, hogy mi szükséges a beutazáshoz. Volt, ahová két negatív teszttel már mehettünk és landolás után azt csináltunk, amit akartunk. Máshol a sziget 24 óránál nem régebbi health declarationt is kért pluszba a tesztek mellé, vagy éppen a landolás után is teszteltek minket és amíg annak az eredménye meg nem érkezett, nem hagyhattuk el a szállást (ez általában 24 órán belül készen volt). Nekem ennyi kényelmetlenséget megért, hogy kiszabadulhattam ebből az őrületből és utána hetekig túrázhattam, kirándulhattam, vagy éppen napozhattam a melegben és pihentem teljes biztonságban.

3. És azt megfontolt döntésnek tartod, ha valaki iskolába hordja a gyerekét, dolgozni jár, ne adj' Isten még be is vásárol otthonra? Mert ezeken a helyeken többszörösen ki vannak téve az emberek a vírusnak, mert fogalmad sincs, hogy a gyereked padtársának a szülei éppen nem 40 fokos lázzal fekszenek-e otthon, vagy a közvetlen munkatársad nem-e tünetmentes hordozó?


Itthon sem kötelező ám a karantén, két teszt után mehetsz a dolgodra. Nyilván ha kifizetsz 2-3 milliót egy nyaralásra, akkor nem az a pár tízezer forint fog földhöz vágni, amennyibe a teszt kerül. :)


Ez nekem kicsit a "savanyú a szőlő" kategória, persze mindig hozzá van téve ilyenkor, hogy éééén is mehetnék, dehát én olyan megfontolt magyar vagyok, hogy lemondok mindenféle szórakozásról és kikapcsolódásról a társadalomért. :)

2021. márc. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
30%
A média is inkább kussolhatna erről, minek kell még meg is írni hogy Lakatos Márk körbeutazta már a fél világot a karantén alatt. Nagyon gáz.
2021. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
#4: erre hadd reflektaljak: en is kulfoldon elek egyebkent, es nem jovok haza havonta. Meg a husvetot is megfontolom, hogy a par nap miatt meger-e nekem 2-3 tesztet is csinaltatnom. Tudom aki Maldivra repked, annak semmibe nem kerul egy teszt, nekem 16-20ezer Forint baromi sok penz. Utoljara karacsknyjor voltam otthon: egy tesztet vittem kintrol, es mivel a hataror legyintett, en se mentem karantenba. Ugyanakkor papirom volt rola, hogy negativ a tesztem. Igy ezt nem tartom sunnyogasnak.
2021. márc. 13. 21:06
 8/38 A kérdező kommentje:

#6: szerintem is gáz. Plane amikor elmondja az IQ fighter "celeb" hogy minden rendben ment a kiutazassal (koszi h a magyar lakossag ezt is tamogathatta) oltas nem kell, de ha kellene is, o nem adatna be... No comment


Nezzetek meg a Dulin Timike nevu noname valakit, milyen okossagokat irogat maldivos utazasai kozepette. :D

2021. márc. 13. 21:45
 9/38 anonim ***** válasza:
58%
Be lehetne fejezni a nagy vírushisztit. Ha holnap mindenki levenné a maszkot és kinyitna az összes üzlet mondva, hogy szarunk rá, nem lenne itt semmi válság.
2021. márc. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
50%
Én is most jöttem haza Mexikóból. Most egy kis hőemelkedés meg orrfolyás miatt otthon kuporogjak rettegve évekig?
2021. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!