Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyit pénzt szántok évente...

Mennyit pénzt szántok évente nyaralásra?

Figyelt kérdés

Egyénileg is, de engem inkább a családos verzió érdekelne.


Neten olvastam pár tanácsot, például:

1) az éves fizetés 5-10%-a között

2) 50-30-20 szabály: nettó fizu 50%-a szükségletek (számlák, kaja, hitel stb.), 30% "szeretném" dolgok (pl: új TV, de ide tartozna a nyaralás is), 20% megy a megtakarításba


Részemről eddig úgy gondolkodtam egy horvát tengerparti nyaralásra max egy havi nettó fizumat szánnám 5 tagú családdal.



2021. ápr. 15. 02:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%
800E-1M, hatizsakos utazas min 1 honap a harmadik vilag orszagaiban, semmi luxus
2021. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
93%
Kb 1milliot mi is inkább belföldi wellness hotelekbejarunk.
2021. ápr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 aHermann ***** válasza:
89%

Szia!


Őszintén szólva, ezt még így nem számoltam ki. Kb. az éves bevételünk 10%-át utazgattuk el Covid előtt.


Mi nagyon szeretünk utazni, és a gyerekek is partnerek ebben, szeretnek utazni, kirándulni. 5 fős családként (2felnőtt+3gyerek) azért nem olyan olcsó az utazás, de figyelve, kutakodva eddig mindig jó útjaink voltak (tengerpart, körutazások, csillagtúrák, vidámparktúra, belföld). Általában van 2 rövidebb belföld és 1-2 hosszabb külföld).

Én mondjuk szeretek utazásszervezéssel pepecselni, és eddig pozitív volt a családi visszajelzés.


Van (mindig) lélektani határom, amit pl. a belföldi árak (főleg most) egy pillanat alatt elérnek.

Pl. nyárra a legtöbb szállodában 5 éjszaka 100e/fő-re jönne ki félpanzióval nekünk, és egy apartman sem olcsóbb összességében.

Időben - kedvezménnyel - találtam wellness szállodába sokkal kedvezőbbet. Most uaz már 40e-rel többért foglalható.


Ha rendeződik a helyzet, komolyan külföldre járunk majd, mert nem egyszer olcsóbb, és a szolgáltatások sokkal jobbak (nemcsak a nyugati klasszikus helyeken, hanem akár délen-keleten - Erdélyben és Montenegróban is).

2021. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi kb. egyhavi fizetést szánunk egy nyári külföldi repülős útra (Törökország, Egyiptom, Görögország stb.) Ezen kívül még évi 3-4 hosszú hétvége itt Magyarországon, wellness, kirándulás barátokkal, rokonlátogatás stb. Egy gyerekünk van.
2021. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Kb 300-400 ezer. Irakba szoktam menni.
2021. ápr. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15


Én meg Szíriába, nem vagyok semmi szervezet tagja.

2021. ápr. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Minden évben ugyanannyit. Lakásra, kocsira nem kell gyűjtenünk, így úgy érezzük belefér.

Spanyolországba járunk ugyanabba a városba egy hétre. A keret mindig 500.000 Ft. Ez kb egyhavi nettó fizetésünk. Általában 100-120 a repülő+ vonat. 200ból kijön 7 napi szállás. A többi pedig biztosítás,étel, költőpénz, trasnport, programok. Idén év elején, mikor foglaltunk lentebb voltak az árak, így most 400ból is ki tudnánk hozni.

2021. ápr. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!