Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nyaraláson mennyit költesz?

Nyaraláson mennyit költesz?

Figyelt kérdés
Ha nyaralni vagytok kb napi mennyi megy el költőpénzként? Minden nap étteremben eszel, esetleg megoldod olcsóbban? Mennyire vásárolsz szuveníreket?
2023. márc. 20. 16:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mikor hogy. Volt már olyan (sajnos), hogy egy nap 200 ezret hagytam ott... Nem ez az ideális, elismerem.

De olyan is volt, hogy 7 ezerből kijöttem egész nap, úgy, hogy übert is hívtam.

Az első angliában volt, a második egyiptomban. Szóval nem tudok egy kb számot sem mondani.

2023. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy jön, de a józan ész határain belül, legalább az esti esetleges iddogálásig. Lehetetlen meghatározni, másnap esetleg kompenzál az ember. Országtól, helytől, időszaktól függ mi az aktuális normális árszínvonal intervallum.
2023. márc. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Naponta fejenként egy 50-60 ezer forint költőpénzt szoktam számolni.
2023. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Varsó pl napi 10k, Izland napi 40k
2023. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Óriási a szórás, nert nagyon különböző helyekre járok. A legolcsóbb per nap Mianmar vagy Krigizisztán volt talán, szállással együtt 5-6 ezer forintból lehet a világ legszebb helyein az ember, Kambodzsa, Vietnám vagy Pakisztán szintén nagyon olcsó, ha az ember nem igényli, hogy egy helyi idegenvezető fogja a kis kezét. Messze a legdrágább napom Szomáliában volt, de abban a majdnem 250 ezer forintban olyan máshol nem igazán szükséges dolgok voltak, mint 6 fegyveres testőr meg egy golyóálló terepjáró.
2023. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
5: a kérdés nyaralasra vonatkozik
2023. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%

@6 Teljesen jogos, a magyarban kicsit felcserélhetően használjuk a nyaralás és az utazás szót, valszeg azért, mert jó sokáig volt elszigetelt az ország, de igazad van.


Klasszikus nyaralásokra ritkán járok, de napi 15-30k közé tenném a költést szállással együtt, a felső értékhatárba csak az igazán nagyon drága helyek (Norvégia, Izland, Izrael, stb.) nem férnek bele. Majdnem mindig éttermezek, boltban inkább csak snackeket szoktam venni, kivéve a rohadt drága országokat, az ötezres sörökhöz meg 15 ezres főételekhez spúr vagyok.

2023. márc. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ok, szomaliai drága utazas.

norvegiai olcsóbb nyaralas.


Szingapúr belvárosában pl. óránként megy fel a sör ára a szórakozó helyeken, így a délutáni 5dollaros sör, éjfélre 30 is lehet. Ez is egy nehezítő tényező lehet pl. a napi költekezés meghatározására.

2023. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 BeefEater ***** válasza:
100%
Erősen változó, attól is függ, hogy mondjuk nomád kempingezek vagy egy nagyvárosban vagyok. Általában napi 0 és 60k között (ez a napi költőpénz, ebben az utazás és szállás nincs benne).
2023. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
Amennyit muszáj.
2023. márc. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!