Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ki lehet jutni külföldre...

Ki lehet jutni külföldre dolgozni nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés
2011. febr. 2. 15:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ne menj sehova nyelvtudas nelkul, mert akkor is, ha van magyar kozosseg, mas emberekkel is kell kommunikalni es barki atverhet meg semmit sem fogsz erteni. En is eltem olyan orszagban, aminek nem beszeltem a nyelvet (de persze angolul folyekonyan beszelek, igy az kisegitett), de dolgozni biztos, hogy nem mertem volna abban a nyelvi kozegben...nagy batorsag kell hozza. Ha vkit igy nem vernek at, nem neznek hulyenek, nagy makja van es 1 az 1 milliobol...es ha nincs nyelvtudasod es magyar kozegben elsz kint, akkor a nyelvet sosem fogod megtanulni.
2011. febr. 4. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Egyebkent nekem is van olyan ismerosom, aki nulla nyelvtudassal ment ki, de magyar cegtol ment es fogadtak a magyar dolgozok melle tolmacsot. De az ilyen eleg ritka gondolom...az epitoipari munkasokat keresik leginkabb es ott ha magyar cegen keresztul mesz, tolmacsoljak, hogy mit kell csinalni. Foleg Nemetorszagban vannak ilyen munkalehetosegek.
2011. febr. 4. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én is alap angollal jöttem ki,és mai napig nincs állásom.Mindenhonnan el küldenek,hogy előbb tanulja meg a nyelvet.Mivel nem dolgozom,így nem járok olyan helyekre sem ahol érintkeznék az angolokkal..Mivel nem dolgozom,így nem tudok havi 140 font tanfolyamot sem kifizetni..De azért minden nap próbálkozom,,,hátha..
2011. febr. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

13:40-es vagyok

Miért zavar az, hogy nem tudok kommunikálni a munkatársammal??? Hát nem is tudom, talán azért, mert mint mondtam, ő volt ott régebben, sokx kellett volna kérdeznem tőle vmit, hogy kell vmit csinálni, mert sokx voltunk 1xre beosztva, szóval nagyon zavaró volt, hogy csak mutogatott, és nem beszélt semmit. Ráadásul nem is annyira azért talán, mert nem ment neki az angol, csak nagyon félős volt megszólalni idegen nyelven. Idegesítő volt. Én azért, hogy ne járjak így, először külföldre gyakorlatra mentem, azért nem fizettek, ott még megengedhető volt, hogy nem beszéltem jól a nyelvet...de mikor már az embernek fizetnek egy munkáéért, az azért elvárható tőle, hogy megértse mit mondanak neki, meg, hogy meg is szólaljon...

Amúgy meg vki nagyon jól mondta, hogy csak abba kell belegondolni, hogy mi lenne, ha itt Mo-on is sok külföldi vendégmunkás lenne, akik nem beszélnek magyarul. Még ha csak szobákat is takarít egy szállodában, a vendégnek sokx van kérdése, magyarul, a szobalány olyankor meg csak néz és mosolyog...? vagy ha eltűnik vmi? hogy védi meg magát? építőiparban is gáz, ha egy munkás mondjuk nem érti meg rendesen mit kell csinálni és rossz helyre rak vmit....veszélyes üzem...de még így is vannak olyanok, akik úgy dolgoznak kinn, hogy nem beszélik a nyelvet, én is tudok ilyet...

2011. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!