Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan jutott ki a párotok...

Hogyan jutott ki a párotok vagy esetleg ti külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés
Ismerősön keresztül?Vagy a neten talált valamit?Esetleg nem tudtok ajánlani asztalos gipszkartonos külföldi munkát??Persze olyat ami valós és nem átverés!!Köszönöm mindenkinek!!!
2012. jan. 26. 12:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Annakidején a párom közvetítő cégen keresztül ment ki. Később ismerkedtünk meg és mentem vele én is. Sok ilyen cég van, google-ozz kicsit és találsz. A nyelvtudásodnak megfelelő országot válassz, ha nincs nyelvtudás, tuti hogy átvernek. Pl aláíratnak veled olyan szerződést, amit nem értesz, aztán a szerződés érvényes, senkit nem érdekel, hogy nem értetted amikor aláírtad. Plusz nem árt egy bizonyos kezdőtőke sem, értsd pénz, hogy túléld amíg nem kapod meg az első fizetésedet.
2012. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
eloszor au-apirnek mentem ki ugynoksegen keresztul, aztan hazamentem es evekkel kesobb vissza. akkor egyedul mentem ki, annyi elonyom volt hogy ismertem egy lanyt abban a hazban ahol a szallasom volt. de minden dolgot magam inteztem, egyedul talaltam allast is. persze folyekonyan beszelek angiolul.
2012. jan. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi fogtuk magunkat, felültünk a gépre, és előre lebeszélt meló, meg szállás nélkül kijöttünk. 2 napig hostelben laktunk, majd kivettünk egy szobát, a következő héten már dolgoztunk. Barátnőm egy itteni ügynökségen keresztül kapott melót, én meg szétszórtam az önéletrajzom ahol csak tudtam.
2012. jan. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2000 font kezdőtőkével érkeztem Angliába októberben, mivel a nyelvtudásommal nem volt gond, ezért mindenképpen a saját szakmámban szerettem volna elhelyezkedni.(Informatika). Amikor kijöttem két éjszaka egy olcsó hotelben voltam, majd, mivel este érkeztem, másnap elkezdtem kiadó szobákat keresni, és meg is találtam egészen hamar azt ami jó volt mind árban mind környék tekintetében. Ezután regisztráltam pár IT-re specializálódott állásközvetítő portálra, van amelyikhez személyesen is bementem és az első 2 hétben 12 megkeresésem volt cégek által, melyből 10 volt konkrét ajánlat. Mind a 10 helyen voltam interjún, a harmadik helyre fel is vettek(ezen kívül még kettőre felvettek volna, de én az első ajánlatot választottam), így a 2,5 hét után már kezemben volt a munkaszerződés, tudtam intézni bankszámlát, NI számot, amíg nem kezdődött el a munka, ugyanis csak november 2-án kezdtem a helyemen, de nem volt probléma, mert legalább megismertem a környéket, felfedeztem a város egyes részeit, mindezt telje nyugalommal, hiszen szerződésem már megvolt. Eddig teljesen jól érzem magam, otthon már volt 3 év tapasztalatom, ezt szerencsére figyelembe vették(nem mindig szokták!), így nem a kezdők bérét kapom, hanem annál többet.
2012. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!Nálunk a párom szeretne ki menni mert a svájci frank tönkre teszi az életünket és ezt nem engedhetjük mert van egy 1éves kislányunk..Remélem sikerül neki minnél elöbb munkát találni!!
2012. jan. 26. 16:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van használható nyelvtudása, és szakmája akkor minden otthon töltött nap felesleges, csak úszás az árral szemben.
2012. jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Épp az a baj hogy nyelvtudás nincs...már neki állt tanulni de hát...:S
2012. jan. 26. 16:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyelvtudas nelkul munkaja sem nagyon lesz, meg az ugyeket/papirokat sem tudja intezni.
2012. jan. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nagyon gyúrjon rá a nyelvtudásra, ha nincs ismerős vagy rokon, aki fogná a kezét az első időszakban. Korábban leírtam az okokat és indokokat. Sajnos akiket átvernek kint, nagyrészt a nyelvtudás hiánya miatt válnak áldozattá. Érdemes belefektetni a nyelvtanulásba!
2012. jan. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én párom ismerősön keresztül ment ki Németországba (nyelvtudás nélkül),azóta kiváltotta kint a vállalkozóit.a nyelv még nem megy neki,igaz nincs rákényszerülve,mert magyarokkal dolgozik.Én is megyek utána a közeljövőben a gyerekkel,a jövőt már oda tervezzük ;)! Veletek mi a helyzet kedves kérdező?Akadt már valami munka a párodnak?
2012. márc. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!