Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Félek a hajóúttól! Megnyugtatn...

Félek a hajóúttól! Megnyugtatnátok?

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva részt veszek egy 7 éjszakás hajóúton. A helyzet az, hogy nagyon félek tőle... Félek, hogy elsüllyed a hajó vagy történik bármi más baleset. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Mármint történt már veletek bármi katasztrófa hajóút közben? Megnyugtatnátok kérlek, hogy erre nagyon kicsi az esély? Hogy zajlik az emberek mentőcsónakba juttatása? Mindenkinek elég mentőcsónak van a hajón, ugye? Mentőmellény? Vészhelyzet esetén rögtön jön a segítség? Tippek, hogy mit tegyek, hogy megmeneküljek?

(Bocsánat, lehet, hogy valami pszichológiás topikba kellett volna feltennem a kérdést, de úgy érzem, hogy ide azért mégis csak jobban illik.)



2012. júl. 31. 23:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy hajó nem úgy süllyed el, hogy PUFF!, hanem lassan. Még a Titanic elsüllyedése is egy 2 és fél órás folyamat volt. Most, 100 évvel később, ennyi idő múlva már megérkeznek a mentőhelikopterek, vagy egy másik hajó, mert minden vízi járműben van rádiólokátor, még a mentőcsónakokba is. Természetesen mostanra már a mentőcsónakok száma is kielégítő lesz és minden utas kap mentőmellényt.
2012. júl. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Menj repülővel!

Az ritkábban süllyed el...

2012. aug. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A hajó ezerszer biztonságosabb, mint a közúti közlekedés, úgyhogy ha be mersz szállni egy buszba, akkor nyugodt lélekkel ülj fel a hajóra is, nem lesz semmi baj! A hajókkal nagyon-nagyon ritkán történik bármi baleset, és m

még ha van is vmi, általában az utasok meg sem érzik.

2012. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ibanezb ***** válasza:
100%

:-) Természetesen vannak mentőcsónakok, bár bizonyos esetekben nem is biztos, hogy tudják használni őket (lásd Costa concordia esete)... de akkor is jön segítség, persze nem rögtön, mert ha a nyílt tengeren vagytok, akkor nem jön mögöttetek helikopter/mentőhajó :-))


a mentőmellény minden kabinhoz jár! ha nem vagy a kabin közelében, akkor előbb-utóbb a személyzet ki fog osztani... a hajóúton lesz egy biztonsági eligazítás (a röhej, hogy általában nem az első napon), ahol elmondják, hogyan kell felvenni, mit kell tenni (persze ez angol, német, spanyol, olasz nyelveken, attól függ, honnan mentek, milyen hajóval), de külön meg lehet kérdezni bármelyik tagját a személyzetnek.


Hogy mit tegyél, hogy megmenekülj, ha baj van? Semmi esetre se pánikolj! Vedd fel a mentőmellényt és kövesd a személyzet utasításait, ne kezdj magánakcióba (a Costa Concoridán meghalt utasok zöme azért halt meg, mert beugrott a vízbe félelmében és megfulladt (noha a parttól pár méterre voltak). A víz nem hideg, még éjszaka se (han nem sarkkörre mész), tehát nem kell attól félni, hogy (mint a titanicnál) hipotermiában meghalsz. Cápák sincsennek (földközinél maradva)... ha rajtad a mellény és vízben vagy, nem történik semmi baj, bár azért a hajótól lehetőleg távolodj el (meg a többi embertől is, akik bepánikolva esetleg lehúzhatnak magukkal)...


.. mondjuk, ha ennyire félsz egy hajóúttól, lehet, nem kellett volna ilyen nyaralást választani, valami nyugtatót esetleg vagy altatót vigyél magaddal...

2012. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ibanezb ***** válasza:
Ja, egy jótanács: azon a hajós eligazáson, majd mindenki sikongatva felveszi a mentőmellényt, lefotózzák egymást (illetve ott lévő fotósok is csinálnak képet)... és a legnagyobb szám lesz, mikor az emberek felfedezik a kis sípot a mellényen és egymást versengve fognak sípolgatni vele. Na, mielőtt majd a szádba veszed, gondolj arra, hogy ezer százalék, hogy a heti turnusok után nem takarítgatják végig az összes mentőmellényt és kis sípot. Tehát abba a sípba az utóbbi x évben hány ember/gyerek nyálazta bele magát :-))))
2012. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, néhány azért megnyugtatott! Remélhetőleg nem fogok izgulni, ha már felszálltam a hajóra. Csak ugye ez lesz az első ilyen hajóutam, nem tudom, hogy mire számítsak.

Norvég fjordokhoz megyek, ott azért hidegebb a víz, nem? A vizet mondjuk amúgy sem szeretem... Mindegy, mostmár próbálok pozitívabban gondolkodni, nem lesz semmi baj! :)

2012. aug. 1. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Norvégia alighanem a világ legfejlettebb országa, mind anyagi, mind erkölcsi szinten, ha ott nem tudnak valahogy kimenteni, ha baj történne, akkor egyszerűen nem képes az emberiség még ilyen fokú mentésre.
2012. aug. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 ibanezb ***** válasza:
100%
Norvég fjordok? Hű, azt élvezni fogod, jövőre mi is oda megyünk (bár valószínűbb a gröndlandi jéghegyes túra :-).. Na, majd meglátod, meg sem fogod érezni, hogy hajón vagy (kivétel, ha a kabinotok pont a tatnál van, a propellerek fölött, az nagyon zajos)... ennél az útnál aztán nem kell aggódnod, végig partközelben megy a hajó! szuper, jó utat kívánok! fotózz sokat!
2012. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jaj, de kedvesek vagytok, köszi szépen! :) Remélem, nem lesz sok vihar se.

Utolsó, akkor neked jó utazást jövőre! :)

Majd ha hazaértem írok!

2012. aug. 1. 22:56
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Épségben hazaértem! :) Nagyon jó volt az út, természetesen nem kellett volna annyit aggódnom.

Tényleg alig lehetett érezni, hogy hajón vagyok, bár első éjszaka nehezen bírtam aludni az állandó rezgés miatt. Később megszoktam. Csak egyik nap voltak nagyobb hullámok, amik érezhetőek voltak, amúgy nyugodt volt a tenger.

Ezek után bárkinek ajánlom a hajózást, azoknak is, akik olyan félősek, mint én! :)

2012. aug. 12. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!