Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az EVS önkéntes...

Mit gondoltok az EVS önkéntes szolgálatról?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd külföldre kimenni önkénteskedni márcsak nyelv szempontjából is. Milyen véleménnyel vagyok az EVS-ről?

És..,a munkát,hogy kell megpályázni? Illetve tudni kell angolul? (sajnos csak egy kicsit tudok)



2013. aug. 27. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

Természetesen kell tudni (folyékonyan) angolul, hacsak nem tudsz egy másik közvetítőnyelven és olyan szervezetet választasz, ahol az az anyanyelv.


Az EVS egy jó elgondolás, de változó a szervezetek minősége és az, hogy mennyire veszik komolyan az önkéntesek munkájának a fontosságát. Szűkítsd le a kört pár szimpatikus szervezetre és nézz mindnek utána, hogy ne titkárnő-pótlék legyél csak egy évig, hanem rendes segítő munkát is kapj.

2013. aug. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De az EVS áll egy nyelvtanulási "izémizét" ,nem ? Sajnos nem tudok folyékonyan angolul,nem nagyon megy.
2013. aug. 28. 10:44
 3/9 Naombika válasza:
100%
En voltam EVS-en Angliaban fel evet. Nagyon keveset beszeltem angolul, a bartnom tanitott fel evet a project elott...ennyi volt. En voltam az egyeduli magyar a szervezetnel es ra voltam kenyszerulve, hogy megtanuljam a nyelvet. Nagyon gyorsan ment es eletem legjobb fel eve volt!!! Mindenkeppen menj es ne parazz a nyelven!!
2013. okt. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jajj,de jó! :) Én is Angliába akarok menni! Hol voltál pontosan és mit csináltál? :)
2013. okt. 5. 07:07
 5/9 Naombika válasza:
100%

En Cardiffban voltam. Idosek nappali ellatojaban "dolgoztam" 9-tol 15-ig. Annyi votl a dolgom hogy az idosekkel kellett lennem, filmet neztem veluk, kirandulni mentem veluk, termeszetesen nem egyedul en csak egy extra kisero ember voltam. Nagyon cukik voltak az oregek, elveztek hogy tanithatnak angolul!! :)

10 masik eurpoai fiatallal laktam egyutt ok voltak a csaladom abban az idoben, mindenkinek kulon szobaja volt csak a konyha es a nappali volt kozos. Sokat buliztunk, kirandultunk, nagyon jo volt. Igy tanultam meg angolul! ;) Osszejottem az egyik onkentes tarsammal, meg most is egyutt vagyunk, immar 5 eve! :) Vagj bele!!!

2013. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jajjj,de jó :D Irigykedek. Mindenképp megpróbálom majd. :) Hány éves vagy ? Csak tényleg a nyelvtől félek..,de a beszámolód után már nem nagyon ;) És ide,hogy is kell pályázni? Egyébként most töltöttem a 18-at.
2013. okt. 17. 18:23
 7/9 Naombika válasza:
100%

En eppen betoltottem a 23-mikor kimentem, de csak azert vartam eddig mert fosulira jartam.

Kell egy Kuldo szervezetnek lennie es egy fogado szervezetnek lennie. Normalis esetben ugy mukodik hogy elmesz egy Kuldo szervethez es elmondod mit szeretnel. Nekik mar lehet hogy vannak kapcsolataik abban az orszgaban ahova menni szeretnel. En kicsit maskeppen csinaltam. Felmentem a hivatalos EVS oldalra, ott ki lehet valasztani az orszagot ahova szeretnel menni, majd kiirtam az email cimeket azoknak a projecteknek amik erdekeltek, es elkuldtem az oneletrajzomat nekik. Aztan lass csodat egy hely egybol visszajelzett hogy fogadna, O a fogado szervezet. Kellett gyorsan keresnem egy kuldo szervezetet elvileg azoknak a listaja is fent van ezen a website-on. De barmilyen ifjusagi szervezet jo. Innetol a Kuldo es a Fogado szervezet dolga hogy lebonyolitsa neked az egeszet. Itt a website: [link]

Engem amugy mindenki ilyesztegetett hogy Angliaba nagyon nehez lesz bejutni, mert midnenki oda akar menni stb...de csak kb 10 helyre kuldtem el az oneletrajzom es mar be is jutottam. Szoval a lenyeg az hogy ne hallgass a riogatokra, kuldjel ha kell 200 oneletrajzot es elobb utobb bejon valami!! Sok sikert. Irj ha elakadtal, vagy valami nem vilagos.

2013. okt. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod,kedveséged! Gondolom angolul kell önéletrajzot írni?! Én is szeretnék majd továbbtanulni,szóval.. :) Az is lehet,hogy suli után rögtön megpályázok egyet és amikor vissza jövök, elmegyek még tanulni...sőt az se kizárt,hogy külföldön tanulok tovább :)
2013. okt. 18. 14:37
 9/9 anonim válasza:

Üdv

2014 től változik az egésznek a szervezése és a lebonyolítása !!!!

Milyen nyleven beszélsz és milyen szinten?


Először keress egy küldő szervezetet ! Anélkül nem megy.

1,Nem tudom hány éves vagy, de ha lehet legyél minél fiatalabb ! Ez nagyon fontos. Úgy van hírdetve,hogy 30 éves korig szól,de aki nekem segített, felvilágosított,hogy 26 felett már nehezebb. Én találtam is olyan fogadóhelyet ahol megadták pl ezt a korhatárt.


2,Úgy van hírdetve,hogy nem kell hozá nyelvtudás! Persze valmilyen nyelven kell tudni velük beszélni,megértetni magad. Ez a második,hogy nem kell sem igaz,mert a gyakorlat azt mutatja,hogy kell. Ezt is a küldő szervezetemet képviselő személy mondta nekem. Bizony több olyan helyet is találtam ahol ajánlották,erősen ajánlották vagy feltételnek szabták meg az angol ilyen-olyan szintű tudását. Persz ha beszéled az adott ország nyelvét az más.8Németországna a német nyeével is lehet boldogulni)

3.Úgy hírdetik,hogy végzettség sem kell hozzá. Engem pl azért utasítottak elegy helyről,mert nem volt szakirányú végzettsaégem,hiába beszéltem az ország nyelvét !!!

Szintén találtam olyan ahol leírták,hogy milyen végzettségű önkéntest keresnek!!!

4,Sokan próbálkoznak vele,külföldön is, és elég nagy lehet a verseny egy helyért. Ha nem beszélsz angolul vagy az ország nyelvén rögtön hátrányban vagy !

5,Nekem is felhívták rá a figyelmem,hogy vannak divatos országok,témák,helyek ahova nehezebb bekerülni.

Koránt sem bizto,hogy el fogsz tudni olyan helyre menni önkénteskedni ami téged érdekel.Mert lehet,hogy ott és akor ki tudja milyen okokból nem kellesz nekeik.

Na meg vannak olyan helyek is ahová kevesebben jelentkeznek. Gondoom a fitalok nagy részsét nem érdekli mindeféle téma pl. vallás. Lehet, hogy ilyen fogadóhelyet könnyebben találsz. Nekem ez sem sikerült.


Nem akarlak elrisztani! Csináld meg és irigyelni foglak. Nekem nem jött össze pegig több, mint 60 helyre jelentkeztem elég sok témakörben!

Lehet,hogy csak idősekotthonába tudsz menni még ha nem is érdekel, mert bálnátszámolni nem választanik ki. Gyanítom,hogy ha fiatalokkal akarsz foglalkozni akkor könyebb dolgot lesz, mint ha egy máltai strandra szeretnél menni.

Igyekezz egy minél jobb motivációs levelet összehozni.Rövid, de nagyon lényegretörő legyen.

Meg egy jó küldőszervezetett!! Én először egy rossz valakit fogtam ki aki gyakorlatilg rámbízott minden és nem igen segített. utána keresetm valaki mást aki segítőkészebb volt és többet mesélt.

Pl hogy előfordul némethonban,hogy az önkéntest bizony rendesen 8 órában dolgoztatták. Vannak helyek ahol rendesen kihasználják őket.

Jó küldő és fogadószervezet !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ja, népszerű országok: Anglia,Németország,az össze mediterrán ország,Franciao.o. Én azt gondoltam,hogy a keleti országok kevésbé népszerűek,de felhomályosítottak,hogy bizony a nyugatik gyakan veszik célba. Akik jó eséllyen beszélnek angolul. Neked megy a török,örmény,bulgár,orosz :-)


Kitartás és csináld meg !!!!


Itt keresgélhetsz:

[link]

2013. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!