Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire jó...

Szerintetek mennyire jó ötlet? (KÉP)

Figyelt kérdés

Igazából nincs kép, de kíváncsi vagyok mit szóltok ehhez :D


Azt találtam ki, hogy holnap összepakolok egy hátizsáknyi túlélőcsomagot és elindulok délelőtt a közeli erdőbe.

Majd megyek tovább a várossal ellentétes irányba, ahol még sosem jártam és nem is tudom mi van arra.

Egy irányba fogok haladni folyamatosan, mindaddig, amíg már fogalmam sem lesz, hogy hol vagyok :D


Ha estig se találok haza, akkor egy fára felmászok és ott pihenek, reggel meg hazapróbálok jutni. De nem kérek mobilos segítséget, bár lesz nálam vészhelyzet esetére.


Őrültség? :D



2013. szept. 5. 00:43
 61/96 anonim válasza:
Szerintem ha elmész akor vigyél magadal valami fegyvert! ( ugyértem kés,vagy valami amivel nagyott lehet ütni) Az egyik ismerösömel elmentem egy ijenre és egy veszett rokába "botlotunk" ami kicsit vicsorgott meg karmolászott felénk de egy nagy fával megütötem igy elszaladt.(nemintha egy nagy fenevad lett volna de akorsem lett volna kellemes ha megharap, Ugyhogy más kárábol remélem viszel :)
2013. szept. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/96 A kérdező kommentje:

Meglestem a térképet. Kb. 10km abba az irányba, amerre tervezek menni az erdőn át és ott van egy kis falu, vendéglővel, stb. Odáig mindenképp eltudnék jutni, aztán ha meggondolom magam, akkor onnan a normál úton hazamehetek.


Iránytű van a mobilomon, meg mindjárt keresek még pár hasznos alkalmazást, ami jól jöhet ilyen túrázáshoz.

Térkép is van rajta, de azt nem szívesen használnám azért, úgy kevésbé kihívás.


A fán alvás nem gond, már csináltam, bár nappal. Ha elég nagy az ág, akkor rálehet feküdni rendesen. De az a legkevesebb, megoldom. Tudok olyan pozíciót keríteni a fán, hogy ne tudjak lecsúszni, max kényelmetlen lesz, de máskor is volt már ilyen.


A vaddisznóktól annyira nem tartok, mert személy szerint még nem láttam, csak őzet. Amúgy Baranya megyében vagyok.

De még ha jönne is vaddisznó, viszek erre az esetre is fegyvert, védekezésnek. A kés biztos nem jó, mert akkor már túl közel jön, ha azt használni tudom és neki van előnye, szóval valami messzebbről hatót kerítek.

2013. szept. 5. 01:14
 63/96 anonim válasza:
Én azt a filmet csak véletlenül néztem meg,de nagyon sokkoló valahol szerintem.
2013. szept. 5. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/96 anonim válasza:
Sárkány mi a bajod, hogy erre készülsz?
2013. szept. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/96 anonim válasza:

a hideg ősszel megölhet bárkit

vadkan ellen lőfegyver sem mindig elég egy nőnek

2013. szept. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/96 anonim válasza:
10km az max 3-4 óra. És hidd el térkép nélkül eltévedsz ha még nem jártál arra és nem kis erdőbe mész. Térképpel is simán el lehet.
2013. szept. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/96 anonim válasza:
Tényleg a hidegről nem is volt szó eddig. Az oké, hogy nappal majdnem 30 fok van, de este 10. Cipeled a téli kabátot, vagy mi?
2013. szept. 5. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/96 anonim válasza:

Amúgy ezt mióta tervezed? :)


Nekem is van hasonló fura vágyam,de ahhoz kéne egy hely,mert itthon nem jó.

2013. szept. 5. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/96 Mátranováki Fényevő válasza:

Hát, sok sikert. Bár szerintem nehéz lesz olyan helyet találnod Magyarországon, ahol el lehet tévedni. Én egyszer a Mátra közepén tértem le az útvonalról, de 1 órába se telt, mire kijutottam a főútvonalra.. Vadállatoktól nem kell félni, komolyabb veszélyt ritkán jelentenek, viszont a szarvasokat ilyentájt elkerülném. :D

Ja, és a növényeket ismerd, mert ha rossz bogyót kóstolsz bergrillszkedés közben, akkor örülhetsz, ha kétnapos hasmenéssel megúszod.

És "mindig figyeld a tájat, a táj is figyel minket"... :D

2013. szept. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/96 anonim válasza:

MSD Orvosi kézikönyv a családban, Főszerkesztő: Mark H. Beers, MD

Kereséshez » Tartalomjegyzékhez »


Kihűlés


A vészesen lehűlt testhőmérsékletet kihűlésnek nevezzük.

Kihűlés keletkezik, ha a szervezet több hőt veszít, mint amennyit akár fokozott anyagcserével (testmozgás során), akár külső forrásból (tűz, nap) származó melegítéssel pótolni lehet. A szél fokozza a hőveszteséget, ahogyan a hideg felületen való ülés vagy fekvés, vagy a vízbe merülés is. Hirtelen nagyon hideg vízbe merülés 5-15 perc alatt halálos kihűlést okozhat, ennek ellenére néhányan - leginkább gyermekek - egy óráig tartó jeges vízbe merülést is túléltek. A sokk minden szervrendszert leállít, végül is megvédve a szervezetet. Enyhén hideg vízben való hosszú idejű tartózkodás szintén kihűlést eredményezhet.

A legnagyobb kockázatnak azok vannak kitéve, akik mozdulatlanul fekszenek a hideg környezetben - mint például azok, akik szélütés áldozatai, vagy akik mérgezés, illetve sérülés következtében vesztették eszméletüket. Minthogy ők nem mozognak, kevesebb hőt termelnek és nem is képesek elhagyni a hideg környezetet. Még akkor is a lehűlés veszélyének vannak kitéve, ha a külső hőmérséklet mindössze 12-15 °C-os. Különösen veszélyeztetettek a nagyon idősek és az igen fiatalok. Az ilyen életkorú emberek a fiatal felnőttekhez képest nem ellensúlyozzák a hideg hatását olyan jól, illetve másoktól függenek szükségleteik biztosítása és testük melegen tartás terén. A nagyon idős emberek gyakran hűlnek ki hideg szobában való hosszas, mozdulatlan üldögélés során.

2013. szept. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!