Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 8 általánossal, elég jó angol...

8 általánossal, elég jó angol tudással külföldön bármelyik országban el lehet helyezkedni szerintetek?

Figyelt kérdés
21 éves srác vagyok, mindig is utáltam tanulni, de dolgozni szeretek. Fegyveres biztonságiőrnek fogok tanulni itt, azonban a mi nap rádöbbentem a dolgokra, és elnézést hogy ha valakit megsértek, de ez az ország borzadalmas. Nem biztonságos, és óriási válság van itt. Bárhol jobb lenne, csak ne itt legyek! Ausztráliára gondoltam, valahova amerikára, vagy Kanada, vagy london, svédország, ilyesmibe... Vannak itt tapasztalatok, hogy 8 általánossal mit lehet külföldön kezdeni? Egyszerűen nem bírom tovább ebben az országban!

2013. szept. 13. 20:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
Ausztráliát, USA-t mindenképp felejtsd el még ha anyanyelvi szinten beszéled az angolt akkor is. Angliába kaphatsz alja munkát de sokkal rosszabb helyzetben leszel mintha itt maradtál volna. Azt te csak hiszed hogy bárhol jobb lenne, a végzettségeddel mindenhol rosszabb lenne mint itt.
2013. szept. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Végzettség, szaktudás nélkül sehol ne számíts jó életre. Ausztráliát kapásból felejtsd is el, mert hiányszakmás diploma, kiváló nyelvtudás, minimum 3 év igazolt, szakmai munka kell ahhoz, hogy egyáltalán megfontolják a letelepedési kérelmedet. Egyedül Anglia lehet reális, de képesítés nélkül csak minimálbèr jut (cca. 850-950 font nettó), átszàmítva jòl hangzik, de ha itt kell belöle megélned, akkor már nem egy nagy összeg ez. Megèlsz belöle, de megtakarítqni már nem leht belöle, feltéve hogy normálisan elsz. Minimálbérböl Londonban nem tudsz lakást bérelni, csak szobat. Vidéken igen, de ott is össze kellmagad húzni, mert azért vidéken kell a kocsi, ami nem. 2 fillér fenn tartani.
2013. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
magyarul itt ragadtam? biztonsagior nem lehetnek ott? ha itt meg van a szakmam
2013. szept. 13. 23:41
 14/22 anonim ***** válasza:

"Minimálbérböl Londonban nem tudsz lakást bérelni, csak szobat."

Ott a pont. Amúgy egy élmény évekig együtt bútorozni pl egy Afgán vagy Bangladesi családdal (mert minimálból sokkal többre nem futja), garantáltan pillanatok alatt lesz eleged belőlük is meg Londonból is hogy öröm lesz nézni. :) Hajrá

2013. szept. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Ismerősömék is egy kisebb városban vannak, nem Londonban. Granthamben egész pontosan. London tény, hogy drágább lakhatás szempontjából.
2013. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Ha azt írom ne menj, úgyse veszed figyelembe. Azt akarod hallani amit a 22:39es írt...hát nem. 8 általánossal kint fogsz vegetálni.
2013. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Angliaban,pl.ITT Londonban a legfontosabb a Jo Anglo.szakmat sokszor nem is kerik.tudom,meet ITT elek.gyarban dolgozom es soha senki nem kerdezte,milyen hiper szuper sulim van?!ugyhogy hajra,Jo angollal ITT kinn barmi lehetsz.ne hallgass a rosszindulatu otthon ragadt magyarokra.
2013. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

# 17/17 Időpont ma 15:12


Ha ha "bármi" Megnézném hogy te mire jutottál, fotelhuszar

2013. szept. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Akik kint élnek egy ideje azok tudják, hogy minimálbérrel nem fogsz házat bérelni, és jól élni, főleg nem Londonban. Aki meg azt írja hogy az ismerősöm ismerőse bla bla...nos erre lehet mondani hogy messziről jött ember azt mond amit akar.

Én kint élek lassan 7 éve. Pontosan tudom, hogy mi a dörgés külföldön. De már rég letettem arról hogy meggyőzzek bárkit is. Inkább azt mondom, hogy szedj össze egy kis tőkét, gyere ki Londonba, keress munkát, és ha esetleg kapsz valahol akkor próbálj megélni belőle.. Mindenesetre vésztartaléknak legyen pénzed a visszaútra is..

Tudod sokan hisznek az olyanoknak akik szerint gazadag lehetsz 1-2 éven belül gyári munkával, és sírnak mert annyi pénzük sem maradt hogy hazamenjenek..


Csak halkan jegyzem meg. A válság miatt létrejött egy új törvény Angliában amit el is fogadtak minden vita nélkül. Első körben az angol állampolgárok kapnak álláslehetőséget. Ha szakmailag, gyakorlatilag nincs megfelelő angol állampolgárságú egyén a munkára, akkor veszik figyelembe a legális, jó angol tudással, gyakorlattal vagy szakmai háttérrel rendelkező munkakeresőket.. Ezt jó ha észben tartod..Nekem is észben kell tartanom a munkám miatt

(munkaközvetítő irodában dolgozom, egy angol kisvárosban, és a törvény itt is érvényes, akárcsak Londonban)

Mindenesetre én sok sikert kívánok neked..

(még egy utolsó megjegyzés: A biztonságőri szakképesítésedet csak úgy fogadják el, ha angolul honosítod, és elvégzel mellette itt kint egy munkavédelmi tanfolyamot, és vizsgát. Ezzel a vizsgapapírral már esélyes lehetsz, főleg ha megfelelő angol tudás is van mellette..A munkavédelmi vizsga tavaly még olyan 500 font volt..Hogy idén mennyi, nem tudom.. de utána tudsz nézni)

2013. szept. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
mennyit keres es hogy el ott egy biztonsagior?
2013. szept. 15. 01:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!