Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Nőként utaznátok/utaztatok...

Nőként utaznátok/utaztatok már pár nélkül más országba?

Figyelt kérdés
Eddig minden nyáron vagy pénzem nem volt nyaralásra, vagy végigdolgoztam (esetleg kettőt egyszerre), most meg nincs kivel menni, de nem szeretném, hogy idén is decemberben kelljen elkótyavetyélni az összes szabimat, így arra gondoltam, befizetek valamilyen útra a kis spórolt pénzemből, de az azért nem olyan sok, szóval inkább csak Európán belül mennék el valahova, ahol nem rossz a közbiztonság. Szervezett út lenne talán a legjobb, de nem tudom, buszon meg a szobában hogy szokott ez lenni, ha valaki csak egyedül megy. (Barátnőim mind pasival mennek kettesben, vagy már baba van, így sehogy..)

2014. ápr. 22. 22:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Miért ne? Én nem szeretek egyedül utazni, de egy kemping során - amikor is úgy döntöttem, hogy elmegyek egy pár hetet Hajdúszoboszlóra - ismerkedtem meg a jelenlegi barátnőmmel. 1 éve vagyunk együtt. Persze mint ahogy kezdtem: így nem szeretek egyedül menni, de menj próbáld ki magad, menj egy olyan helyre ahol sok a fiatal, pl.: Görögország, Horvátország, szóval ahol tengerpart van és sok buli, mert te is megfoghatod az Isten lábat ;)

~egy férfi

2014. ápr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én elmennék, de azért nem megyek, mert egyszerűen nem érezném jól magam egyedül... Mikor voltunk Görögországba, jött egy nő egyedül, nem tudom, ő hogy érezte magát, de olyan fura volt, hogy egyedül ült mindig az asztalnál, egyedül ült a buszon, egyedül ment a várost felfedezni... Nekem is furcsa volt.. legalább a legjobb barátnőjét vagy a szomszédasszonyt rábeszélhette volna, sokkal jobban érezte volna magát szerintem ha lett volna kihez szólnia.
2014. ápr. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es: bulizni biztos nem megyek el egyedül nőként!:-O:) Egyébként sem azt keresem egy nyaralás során. Persze ahogy mondod, nyilván nagyobb esély van rá, hogy szóba elegyedjem valakikkel, ha fiatalos közegbe megyek. (Az ismerkedés egyébként nem célom -főleg nem társkeresés. Sőt..:))

2-es: Azt azért nem tudom elképzelni, hogy kukán üljek végig egy nyaralást.:) Nem vagyok az a fajta, aki mindenáron dumálni akar meg rászáll másokra, de ha vannak szimpatikus emberek, biztos próbálnék beszélgetni. Lehet, hogy akit láttál, túl félénk volt -úgy nem lehet valami élvezetes.

2014. ápr. 22. 23:45
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Én mentem így, de nem szervezett utazásra, hanem magam oldottam meg.
2014. ápr. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
18%

Nekem az arab világba kellett utaznom, részben üzletileg, részben nyaralni, de akkor (ismerősöm tanácsára hallgatva) férfiruhában voltam és felragasztottam egy álbajuszt. (A magyar nevemről meg ott aztán senki se tudta megállapítani, hogy az női név...) Így nem volt gond, de egyébként ott még kocsit sem vezethettem volna, és hamarabb megerőszakoltak volna, mint egy kecskét.

(Néha még így is aggódtam, mert elég fiatal srácnak látszódtam így, és néha elég kívános szemekkel méregettek az arab férfiak.)

2014. ápr. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egy 30 napos europai turan voltunk a Cosmos ceggel tobb mint egy evtizeddel ezelott, de azota is kellemesen emlekszunk a kalandokra. Nem draga, vegig kalauzolnak, a tarsasag vegyes mindegy korcsoportbol es tobb orszagbol, amerikaiak, ausztralok, uj-zelandiak stb.

Megtalalsz rovidebb vagy hosszabb utakat naluk, mindenfele arban:

[link]

2014. ápr. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én imádok egyedül nyaralni!

amikor megvolt már a párom, akkoris egyedül utaztam el a Zöld foki szigetekre 2 hétre. viszonylag sok europai országban is jártam már egyedül, mindig jol szorakozom. annyi hátránya van, hogy a szobákra a felár néha elképesztöen sok..legutoljára, mikor Zanzibárra akartam menni karácsony tájékoán, meg ki sem adták a szobákat egy embernek, hiába fizettem volna ki 2 emberre a szállodát. nyáron azért nem áll fenn ez a veszély. :)

2014. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam már rajta, hogy úgy mennék ide-oda, de nem tudnék egyedül menni.

Nem vagyok egyáltalán félős, de szeretem valakinek kommentálni rögtön a látnivalókat vagy történéseket. :D

Már azon is gondolkodtam, hogy keresek utazótársat magamnak. :D

Vannak barátaim, de vagy pár kapcsolatban élnek, vagy más okból nem tudnak eljönni nyaralni.

Egy kicsit irigylem azokat, akik egyedül is nekivágnak...


25/N

2014. ápr. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a buszon nem lenne gond, hogy egyedul vagy. A szobara viszont felarat kell fizetni. Es az eleg sok is lehet.. Szoval nezz utana, mert akar 30-50%al is dragabb lehet az egy agyas szoba. A kozbiztonsag miatt szerintem ne aggodj, a szallodak biztonsagosak, meg a turistaovezetek is.. En egyedul azert nem vagnek bele, mert felnek, hogy elkoltok egy rakas penzt, es vegul nem is erzem magam jol.Kellemetlenul ereznem magam egyedul..Viszont ismerek egy asszonyt, aki mindig egyedul utazik. Berel autot, azzal jarja a kornyeket, strandol, jol szorakozik.
2014. ápr. 24. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
anyosom is egyedül jár, fogja a "kis" kemping autoját és elindul dél franciaországba pár hétre :D 65 éves
2014. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!