Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha nyaralni szeretnék menni...

Ha nyaralni szeretnék menni egymagam pár napra/1hétre, akkor milyen utazási irodát célszerű választanom?

Figyelt kérdés

Tehát ami tartalmazza a retúr repjegyet és a szállást is egyben. Milyen utazási irodák közül válogathatok?

eddig a pelikan . hu oldalon nézegettem csak az ajánlatokat.



2015. okt. 27. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

A hagyományos értelemben vett utazási irodával kizárólag balf.szok járnak nyaralni.

A pelikan jó repjegyet venni, aztán szállást foglalj a bookingon, agodan stb.

Harmad ár tízszeres élvezet.

2015. okt. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Ha idősebb vagy, nem beszélsz nyelveket, menjél utazási irodával. De fiatalabb társaságot ott nem találsz. Esetleg vannak utazások kifejezetten egyedülállóknak, de nem tudom, ott milyen a közönség.

Legegyszerűbb, ha veszel neten repjegyet, és foglalsz szállást. A transzfer minden reptéren megszervezett.

2015. okt. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

"A hagyományos értelemben vett utazási irodával kizárólag balf.szok járnak nyaralni. "


Szeretném megkérdezni, hogy milyen alapon sértegeted itt az embereket, többek között a kérdezőt is?

? Ha úgy gondolod, hogy az ember maga szervezze meg az útját, akkor ezt mások sértegetése nélkül is tudtunkra hozhatod.


Nem mindenki akarja maga megszervezni az útját - van, aki jobban szereti a kényelmet és nem azért, mert sznob, hanem azért, mert pl. nincs kedve, ideje órákig böngészni, ismeretlen városokban egyedül kóvályogni, stb.

.

Arról nem beszélve, hogy utazási irodák sokszor kedvezőbb áron juthatnak szálláshoz, mivel kontingensben foglalják.

Megnézném, hogy hozol ki egy egyhetes spanyol utat (utazás + szállás) 50 ezer ft-ból (egyik iroda utószezoni ára).


Arról nem beszélve, hogy ha valaki nem tud előre tervezni, akkor egy utazási irodába 3 nappal az utazás előtt is besétálhat jelentkezni - míg repjegyet, buszjegyet olyankor már csak horror áron lehet venni.


Kérdezőnek: az utazási irodák nem nagyon szokták szeretni az egyedül utazókat, mert nehéz megoldani a szállást: általában 2 személyes szobák vannak - ilyenkor egyágyas felárat szoktak kérni vagy extrém esetben ki kell fizetni mindkét fő-re szóló árat.


Nem tudsz magad mellé barátnőt, rokont, stb. beszervezni? Vagy nem akarsz?

2015. okt. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg egyedül akarsz utazni, akkor valóban érdemes önállóan megvenni a repülőjegyet, és lefoglalni a szállást. Ha a társaság miatt mennél irodával, akkor a Barakát ajánlom. Nagyon jó, kalandtúraszerű útjaik vannak, sokan jelentkeznek egyedül, és nagyon jó társaság alakul ki az út során.

[link]

2015. okt. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Egyedül a második válaszoló által adott választ találtam hasznosnak. Nem azt kérdeztem hogy kik mennek nyaralni utazási irodával hanem azt, hogy melyiket célszerű választanom. És beszélek nyelveket, voltam már idegen országban, nem is egyben. Tudom milyen az mikor külön foglalom a szállást és a repjegyet illetve magamnak szervezem meg az utat. Viszont múltkor ránéztem a pelikan oldalára és tényleg nagyon olcsó ajánlatok vannak repjeggyel,szállással egybekötve. Ezért kérdeztem hogy milyen irodák közül tudok még választani.

Nem kell kalandtúra utakat szervezni, annak úgyis utánanézek miután már megvan az úticél.

2015. okt. 28. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj, bocs, kérdező, hogy nem hagytam, hogy balf...nak nevezzenek Téged és másokat. Mások is próbáltak segíteni - legfeljebb nem a szájad íze szerint - de jól ki lettünk osztva... lépek is, legközelebb nem fárasztom magam a válaszadással :-)
2015. okt. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Jó nagy surmó vagy kérdező, mindenki segíteni akar, te meg leugatsz mindenkit.

Nem csoda hogy egyedül utazol!

2015. okt. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok kár is volt kiírnom. itt csak ilyen emberekbe lehet botlani. Majd alapítok egy utazási irodát és elviszek minden válaszolót csernobilba atomtúrára.
2015. okt. 28. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!