Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Aki volt már Cipruson! Beadatt...

Aki volt már Cipruson! Beadattátok a Hepatitis A elleni oltást?

Figyelt kérdés
2019. dec. 12. 15:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!:)


Annak aki azt írta, hogy 60-as évekbeli útikönyvekből tájékozódom: képzeld, nem így van, ez a hivatalos ajánlás. Jobb lett volna, ha csendben maradsz....

2019. dec. 12. 20:16
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Be, meg az éc elleni homeopátiás tablettákat is végig szedtem.
2019. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A HepA nagyjából mindenhol jó ötlet, Cipruson nagy esélye nincs, de egy ismétlővel együtt 10 év védettség és utána ha más helyekre is megy az ember, akkor nem kell vele akkor szórakozni.
2019. dec. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#12


Ezt az infót nem tudom, honnan szedted, mivel a Konzuli Szolgálat honlapján jelenleg ez áll: "Egy átlagos látogató védőoltások nélkül utazhat a szigetre (az Országos Epidemiológiai Központ szerint kötelező oltás nincs)." Ennél hivatalosabb ajánlás aligha létezik.


[link]


#7


Ezt pedig meg tudom erősíteni. A héten volt céges karácsonyi vacsora egy eléggé jó nevű budapesti étteremben. Most éppen mindenki azt találgatja, melyik étellel lehetett valami baj az alapján, hogy a kollégák közül ki az, aki megállás nélkül jár azóta is a vécére. Ezzel szemben szeptemberben végigjártam Koszovót és Albániát, ettem mindenféle helyeken mindenfélét, és nem lett semmi bajom.

2019. dec. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
@15 Mondjuk Koszovó meg Albánia ilyen szempontból teljesen biztonságos nincs érdemi különbség Magyarországhoz képest, csak kedvesebb a vendéglátás. Nekem csak Indiában meg Bangladesben voltak nagyobb problémáim, de ott tényleg nem érdekel senkit az élelmiszerbiztonság.
2019. dec. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Amúgy Magyarország retek hely? Egy csomó magyar él ott, nem?


Csak mert ha netán oda utazol vagy ott élsz ajánlott oltások: Hepa A, Hepa B, Tifusz, Kullancsencephalitis, Diftéria, tetanusz, gyermekbénulás, veszettség



Albániában kicsit jobb a helyzet, mint Magyarországon: Hepa A, Hepa B, Tifusz, Kullancsencephalitis.


Cipruson még jobb oda csak három kell: Hepa A, Hepa B, Kullancsencephalitis.


forrás: [link]


Szóval ez a Magyarország biztonságos, külföld tele van veszélyekkel gondolatmenet, megint nem igazolódott be.


Bangledes milyen hely? Ez nagyon érdekelne!

2019. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Oltási könyvet a határon Európában sehol sem kérnek. Tehát kötelező oltás nincsen, csak ajánlottak.


Én úgy tudom oltási könyvet egy betegség miatt kérnek kötelező jelleggel néhány afrikai és dél-Amerikai országban. Ha jó emlékszem ez a kanyaró, de nem esküszöm meg.


Mindenesetre, ha valaki egy profitól akar okulni: [link]

2019. dec. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A hepa A egy hasznos oltás. Az oltóközpont javasolja Ciprusra. Miért megvetendő a kérdés kiírása? Nézzé már inkább magadba, és ismerd be tévedtél!
2019. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Többieknek köszönöm!:)
2019. dec. 13. 16:22
 20/20 anonim válasza:
Marciusban voltam es nem. Fel sem merult, hogy szukseg lenne ra.
2019. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!