Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Ennyi pénzből el lehet menni...

Ennyi pénzből el lehet menni egy ilyen nyaralásra?

Figyelt kérdés

Párommal Horvátországba szeretnénk menni nyaralni.


Az egész úgy nézne ki hogy mivel egy futó nyaralásra telne csak idén ezért 3 napos lenne (kb egy hosszú hétvégének megfelelő), ebből egy nap biztos elmenne az utazásra mivel kocsival megyünk.


Amúgy párom annyira nem rajong érte de az én kedvemért elmenne mivel még soha nem láttam a tengert és most jott el az a pillanat hogy idén nyáron már szeretném.


És azt mondta ha ilyen 50-60-70 ezer forintot összegyűjtünk annyiból már el lehetne indulni.


Ezt a pénzt úgy vegyétek hogy szó szerint semmire nem akarok odakint költeni.


Se szuvenír, se kaja.

Elektromos hűtőládában vinnénk kaját szóval tényleg csak magára az autó bérlésre és annak a tankolására kell a pénz.


Rosszabb esetben ha már ott vsgyuk és csak fizetős parkolóban tudunk megállni akkor még arra.


Mivel ugye szállást sem foglalunk hanem kocsiban alszunk.


Tehát ha semmi másra nem költünk csak az útra akkor ennyi pénzzel el lehet indulni?


Autót nálunk 7000ft/nap lehet bérelni.


3 nap az 21000.



2020. júl. 6. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Elgondolva jónak tűnik, amit terveztek, de a valóságban iszonyatosan meg fogjátok szenvedni. Eleve le kell vezetni odáig, hacsak nem nagy autót béreltek, a kaja meg a csomagok sok helyet fognak foglalni, de ami még fontosabb, hogy autóban aludni kb olyan, mintha nem is aludnál, a vezetés miatt ez nagyon veszélyes is lehet. Én inkább gyűjtenék még, és ősszel mennék, akkor már olcsóbbak a szállások is.
2020. júl. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én is aludtam már rosszul autóban de direkt családi autót bérelnénk ami jó nagy, kényelmes, teljesen ki lehet benne nyújtózni és természetesen éjszaka végig aludnánk úgyhogy szerintem meg lenne időben is és kényelemben is a szükséges alvás.
2020. júl. 6. 07:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Három dolgot -szerintem- kifelejtettél:

1. Megkérdezted, hogy külföldre is kiviheted a bérautót, ill. nincs-e extra biztosítás rá,

2. Autópályadíjakat nem számoltad bele.

3. Az autóban alvás mindenhol tilos a tengerpartok közelében.

(Figyelik, büntetik. 1000 Euro a büntetési tétel.)

2020. júl. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1. Vittünk már ki külföldre bérautót.


2. Akkor beleszámolom még pluszba az autópálya díjat.


3. Nyilván nem közvetlenül a tenger mellett alszunk. Max keresünk egy eldugott helyet, vagy olyan kocsit bérlünk aminek sötétített az ablaka.

Mástól azt hallottam hogy külföldön figyelnek erre kevésbé és ritka hogy megbüntetnének érte mert könnyű kicselezni az előbb említett sötítített ablakkal, meg nem is érdekli őket annyira. + ki figyeli azt hogy több száz kocsi közül melyikben van ember.


Na meg nem értem alapból sem ezt, hogy ilyen apró szarokért is büntetnek. Komolyan kötelező méregdrága hotelekben aludni csak mert nekik az a jó?


Nehogy az ember merjen a saját kocsijában aludni 😀 tiszta vicc

2020. júl. 6. 09:55
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem jártál még ott, de azt már tudni véled, hogy “tiszta vicc”. Pedig nem az. Az autóban alvást nem kizárólag a vendéglátóipar érdekében tiltják, bár természetesen ez is része a motivációnak, kár lenne tagadni. De az is tény, hogy nem mindenki elég kulturált ahhoz, hogy a szemetét magával vigye, ne a bokorba szår jön, meg egyáltalán olyan helyem verjen úgymond tábort, ahol nem zavarja a többi környéken èlőt. Ez ugye egy regisztrált szálláshely esetében kontrollalhato dolog mind, autóban alvás esetén nem. Mindenesetre a hazaútra való üzemanyagot még azelőtt vegyetek meg, mielőtt a helyi rendészek kivesznek egy vaskosabb összeget a zsebetekből!


Mindezt tényleg jó tanácsnak szánom, hogy ne keruljetek kellemetlen helyzetbe. És igen, kívánom hogy lásd a tengert, teljesüljön ez a vágyad. Csak csinald okosan.

2020. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet csinálni, de ha a barátnőd nem igazán lelkesedik az ötletért, akkor nem biztos, hogy jó lesz. Azért elég kényelmetlen így. Én néznék legalább egy kempinget.
2020. júl. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tisztálkodási és vécéhasználati lehetőség nélkül akartok utazni, ezt azért megfontolnám. Szép a tenger, meg minden, de ilyen kompromisszumokkal kétséges, hogy van-e értelme.


Szimplán a kérdésre válaszolva: le is írtad, hogy kihozható ennyi pénzből, még pályahasználattal és benzinnel is.

2020. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben összejöhet, de én nem csinálnám. Amúgy a kocsiban alvás necces, ha lebuktok keményen fizettek. 3 napig tisztálkodás nélkül? Persze sós víz fertőtlenít,de párás meleg levegő meg nagyon nem. Főleg mikor durván párás a levegő? Ahova mi járunk ott egy hosszú séta után is rátapad a bőrödre a só ahogy a párás levegő hozza. Hosszú hajjal a sós víz után, ne tudjam kimosni, bozótba wc, nagy dolog?? kizárt. Más ám az édesvíz. Szerintem spóroljatok még egy 50-70 ezret abból már kihoztok simán egy szobát, ingyen parkolóval egy hosszú hétvégére is, de utószezonban többet is.
2020. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Lehet, hogy most le leszek húzva, de ennyire rövid időre nem érdemes, főleg nem most, a koronavírus helyzetre való tekintettel.

Kevés idő, kevés pénz és ráadásul bérelt autóval.

ha saját autótok lenne, akkor még azt modnaám, hogy egye kutya, ugorjatok le valami közeli helyre, de így...

Koronavírus+ bérelt autó...


Spóroljatok még és menjetek jövőre, 1 hétre - hidd el, jobban jársz vele.


Amúgy Djokovic a horvát tenisztorna szervezője is azt hitte, hogy már nincs koronavírus, mégis le kellett fújni a döntőt, mert többen is megfertőződtek.

Szlovénia elkezdett szigorítani a határon a megugrott horvát fertőzések miatt.


Végezetül: már nyáron jöhet az újabb járvány a Semmelweis Egyetem járványelemző rektora szerint:

[link]

2020. júl. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy mindenkinél okosabb vagy, de azért ezt olvasd el!


"A vadkempingezés tilos. Akit elkapnak, megbírságolhatnak 2 000 kunától akár 15 000 kunáig. Vadkempingezésnek minősül a közterületeken, parkolókban történő éjszakázás is (benzinkutakon is)."

(Azaz: kb. 100.000 Ft-750.000 Ft-ig)


[link]

2020. júl. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!