Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Nyár elején három hétre...

Nyár elején három hétre megyek Angliába! Mire figyeljek oda, hogy készüljek rá?

Figyelt kérdés

Gimnazista srác vagyok, nyáron 3 hétre megyek Bournemouthba( Dél-Anglia), valószínüleg családnál fogok lakni, vagy egy néninél, még nem tudom. És akkor ott nyelviskolába járás, ilyenek..

Hogy készüljek rá? Milyenek az angolok? Mire figyeljek oda?

Minden válasznak örülök! : )

17/f ( akkor is annyi leszek)


2012. febr. 26. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bournemouth csodálatos tengerparti város.

Amire figyelned kell:

Vedd fel a kapcsolatot akinél lakni fogsz,mert Angliában a nyelviskolákban is van nyári szünet.Nem úgy van mint otthon,hogy egész évben oktatnak,hanem a rendes iskolákhoz alkalmazkodnak.Nyáron ők is bezárnak pár hónapra.Ha nyelviskolába akarsz menni,úgy gyere,hogy ne legyen nyári szünet.(bár nyár elején még bőven tart a suli)

Az angolok olyanok mint a magyarok,vagy bárki más a világon.Vannak normálisak,vannak bunkók.

Ez függ attól hogy Bournemouthban melyik zónában fogsz lakni..Vannak zónák ahová nem érdemes menni,mert mondjuk "feka negyed" vagy "kínai negyed" vagy "paki negyed".Ez azt jelenti,hogy az adott területen összezsúfolva élnek a saját népük..Ha a tengerpart közelében laksz majd akkor rengeteg turistával találkozol majd.Arrafelé nagyon sok szálloda van..

Tényleg szép hely,de nagyjából olyan drága a megélhetés mint Londonban..

2012. febr. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ha félsz a nagy pókoktól, inkább el se indulj!

[link]

Ez ott olyan mindennapos a lakásokban, mint Mo-n a kaszáspók, kikerülhetetlen, kiírthatatlan!

2012. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ma 15:38

ne ijesztgesd már a kérdezőt.

Kedves kérdező.Tényleg van Angliában ilyen nagy pók egészen pontosan Az óriás házi pók (giant house spider).

Amilyen nagy annyira ártalmatlan.Nem csíp,nagy hatalmas,és gyorsan szaladnak.Előnye,hogy ha van ilyen póka lakásban,akkor tuti hogy nem találsz pókokat,mert az összeset kinyírja..Nekünk évek óta él a gázórában egy "godzilla méretű pók),de akárhányszor kinyitom a gázszekrény,gyorsan el is bújik..Jobban fél mint mi tőlük..Tavaly a lakásban volt 3 ilyen nagy pók.Én elkaptam,kivittem(pedig rettegek a pókoktól,de a párom,és a majdnem veled egyidős fiam még jobban félnek tőle),és azóta sem láttam pókot a lakásban..Szóval nem kell parázni tőle..Csak megjegyzem Ausztráliában vannak a világ legmérgesebb pókjai(még a lakásban is) Minél kisebb annál mérgezőbb.Vagy Amerikában ahogy mondják,ne lepődj meg ha madárpók sétál az szobádban..

Na akkor inkább ez az angliai pók..

2012. febr. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Te most ugyanazt írtad le, amit én, csak részletesebben... Akkor most miben nem írtam igazat, amivel ijesztgettem a kérdezőt?
2012. febr. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem félek a pókoktól, de legalább tudom hogy nem halálosak. :)

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhet még válasz!

2012. febr. 26. 19:56
 6/7 anonim ***** válasza:

A Balkánról érkezett bennszülöttként fognak Rád tekinteni.

Nehogy vasárnap mossad és teregesd ki a fehérneműdet! Úgy fognak rád nézni, mint a véres rongyra!

Korrektek, segítőkészek a hivatalos kapcsolatokban. Aki a magánéletben barátságos veled, az nem angol, hanem :-) kínai bevándorló, ír vagy skót.

2012. márc. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is jártam nyelviskolába Angliában és laktam családnál.

Ha a családnál más is van elszállásolva, akkor

a) lehetőleg ne tudjon magyarul,

b) ha lázad az ellátás ellen, ne ugorj be neki.

(A reggeli a családnál egyhangú volt, de szerintem elegendő. A katalán testvérpár, aki a házban lakott rajtam kívül, egyszer pampogott.)

A nyelviskolának előre befizetett tandíjból csak frontális oktatás (nagy előadást) és kirándulásokat kaptam. A KIS CSOPORTOS DÉLUTÁNI ÓRÁKÉRT, AHOL MEG IS LEHETETT ÉS MEG IS KELLETT SZÓLALNI, KÜLÖN KELLETT FIZETNI. Tartalékolj rá pénzt!

Arra is számíthatsz, hogy olyan címmel kell kiselőadást tartanod Magyarországról, ami sérti nemzeti érzéseidet!

Amit meg lehet nézni szabadidődben, tedd meg! [Az egyik londoni hétvégéN elmulasztottam a Hair megnézését a Shaftesbury Theaterben. :-( A következő hétvégére _leégett_ a színház, mint Krasznahorka vára.]


Ha vonattal utazol és jegyfüzeted van, figyelj oda, hogy a kijáratnál ne tépjék ki belőle a visszaútra szóló szelvényt! [Házigazdáim rátelefonáltak a British Railwaysre. Három hétbe tellett, amíg visszakaptam a visszaútra szóló jegyemet.]


Milyen fényképezőgéped és kamerát viszel? Otthon ne bízd senkire a beállítását! [Drága jó öcsém úgy fűzte be a Zenit E fényképezőgépembe a filmet, hogy a masina nem továbbította.]

Angliában a nyilvános WC-kben ki van írva: "Beware of pickpockets." Gondolom, nem véletlenül.

Általános szabály, bárhol jársz külföldön, ne öltözz és viselkedj úgy, ne lóbáld a táskádat, hogy rád legyen írva: "BALEK, KIFOSZTANI VALÓ TURISTA"! :-) Ha már Tőled kérnek útbaigazítást az utcán, akkor vagy jó.

2012. márc. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!