Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Hova érdemes költözni Anglián...

Hova érdemes költözni Anglián belül?

Figyelt kérdés
Kapásból jön a válasz, h London, de légyszi adjatok tanácsot, hogy tényleg könnyebb-e ott elboldogulni, mint mondjuk valami másik nagyvárosban? (pl. Manchester, Birmingham...) A terv az h barátnőmmel ügynökség által szeretnénk vmilyen munkát, mikor már ott vagyunk. Londonban ez jobban menne mint máshol?
2013. jan. 27. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogyha nincs olyan végzettségetek, ami Londonhoz kötne, akkor vidéki nagyvárost javasolnék. Viszont kezdetben London ideálisabb, mert lakhatás lehetőségei, közlekedés tekintetében jobb, mint vidék. A nagy városokban messze nem olyan jó a tömegközlekedés mint Londonban. Vidéken azért elkel az autó. Londonban nem létszükséglet. Én Londonban élek, a világért nem költöznék el innen, de az én helyzetem más, mert én a szakmámban dolgozok, még helyi viszonylatban is nagyon jó fizetésért, így kellemesen kijövök a magas lakhatás árak mellett is. Azonban az itt élő magyarok jelentős része minimálbérért gürizik, amiből Londont nem lehet élvezni. Bár ha ketten vagytok, akkor azért már jobb a helyzet. Két ember minimálbére az kb. 1700-1800 font, abból már lehet egy 1,5 szobás lakást is bérelni és nagyjából élni is, olyan jut is marad is állapotban.
2013. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezaz hogy mi nem meggazdahodni mennénk ki:) elég ha fent tudjuk magunkat tartani, de legalább melóznánk valamit (nem úgy mint itthon, ahol munkanélküliek vagyunk). És habár mindkettőnknek van diplomája, nem a szakmánkban akarnánk elhelyezkedni (már csak azért sem mert ahhoz a nyelvet jobban kéne beszélni, nem középszinten), szóval mi akár mosogatnánk is, vagy bármit amihez elég a nyelvtudásunk és keresünk annyit, hogy ne haljunk éhen. Inkább az a lényeg, hogy Londonban gondolom hamarabb találunk munkát mint máshol, mert ugye azért nem mindegy h mennyi ideg kell az intthonról vitt pénzből élnünk...szóval összességében te inkább Londont javasolnád?
2013. jan. 29. 21:46
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt nehéz megmondani, hogy hová érdemes költözni, mi vidéken kezdtünk 4 éve, most is vidéken vagyunk, és az előző válaszolóval ellentétben a világért sem költöznénk Londonba (de más nagyvárosba sem) de ezek mi vagyunk, nekünk a vidék jött be.

Viszont hagy adjak egy tanácsot, mielőtt kiköltöztünk, nekünk is ezt tanácsolták. Szóval, oda kell költözni, ahol munkát talál az ember. Nem gyökeret ereszteni valahol, és minden áron ott akarni munkát találni.

Amúgy pedig érdemes nézegetni álláshirdetéseket illetve a kiadó szobákat. (Több okból is nehéz lehet elsőre egy egész lakást kivenni) Ajánlom a [link] kormányzati oldalt, itt álláshirdetéseken felül egyéb infók is fent vannak. Érdemes más álláshirdető honlapokat is megnézni, többnyire megmutatják, hogy szektoronként illetve térségenként hány álláslehetőség van, ezek az infók eléggé hasznosak lehetnek.

2013. jan. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hmmm. Köszönöm a tanácsot! Ezzel az előre keresünk állást és csak úgy megyünk ki dologgal csak az a bajunk, hogy ha az egyikőnk hamarabb talál munkát, akkor nem tudnánk egyszerre kiköltözni...Nekem eddig pont hogy azt tanácsolták, hogy ha fontos h együtt tudjunk menni meg együtt lakni, akkor szállást ha találunk itthonról, munkát majd ott nézzünk. Meg semmiképp nem egy egész lakást akarnánk bérelni, csak szobát, abból is akár csak egyet, ha van benne két ágy...szóval hogy a lehető legolcsóbban jöjjünk ki. Munkát pedig vmi kinti ügynökség által gondoltuk, elmennénk több helyre is ,regisztrálnánk, aztán valami csak akad idővel, addig meg a kivitt spórolt pénzből élünk. Ez így nagyon hülyeség?
2013. jan. 30. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!