Kezdőoldal » Utazás » Előkészületek » Angliába 1-2 hónap nyáron...

Angliába 1-2 hónap nyáron +kint dolgozás milyen előkészületeket igényel?

Figyelt kérdés

Itt a kiadásokra gondolok pl kell e biztosítás? ha igen mennyibe kerül. Papírok a munkavállaláshoz , mennyiért? (szem elött tartva hogy uniós ország)

Nyilván repjegy, + valami olcsó szállás (lehetőleg a legolcsóbb, tudom kint a szállás drágább mint itt)

Érdemes e közvetítő irodát keresni akik erre mind figyelnek vagy inkább magánszemélyként...

körülbelül mennyi indulópénzel álljak ehez?


2009. okt. 10. 14:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
a Hangsúly azon van hogy dolgozni mennék..
2009. okt. 10. 14:31
 2/15 anonim ***** válasza:

Ha nyáron akarsz dolgozni menni 1-2 hónapra,akkor csak úgy érdemes kimenni,ha tudsz társalgási szinten angolul.Ma ha csak motyogsz valamit nem vesznek fel még takarítani sem!

Hogy mi kell az induláshoz?Biztosítás nem kötelező,de ha akarsz akkor nyugodtan csinálhatsz.

A papírokat amik kellenek,mindent INGYEN meg tudod szerezni,csak tudni kell,hogy hol mit kérjél.

Munkavállaláshoz szükséges:

1.Útlevél

2.Bankszámlaszám(bármelyik angol bankban el tudod intézni)

3.Mobil telefonszám(csak angol mobilt fogadják el,de bárhol tudsz venni 10 fontért)

4.Bejelentett lakcím.(ha van szállásod,elég ha csak a címed bejegyzed a banknál)

5.National Insurance number card(ez az itteni tajkártya,amit a helyi önkormányzatnál tudsz kérni)

Természetesen mindenhez ingyen hozzá tudsz jutni..

A szállások tényleg nem olcsók,De függ attól is,hogy hova akarsz menni.Ha Londonba akkor minden drága lesz!(Anglia legdrágább városa)Általában egy kisszoba Londonban 75-95 font/hét a bérleti díja.Ha találsz egy megfelelőt akkor úgy kell számolnod,hogy depozitra elkérnek+3 hetet előre.

Ha elfogadsz egy tanácsot akkor azt tanácsolom,hogyha jól tudsz angolul(tudsz kommunikálni,és megérted amit mondanak)akkor érdemes egyénileg megpróbálni,mert amit az ügynökségnek fizetnél + pénzt azzal legalább 2-3 héttel meg tudod hosszabbítani a munkakereséshez szánt időt.

2009. okt. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
hasonlón gondolkodom én is..ne haragudj, hogy itt kérdezem meg, de valaki tudja, hogy kb. mennyi idő alatt lehet ott munkát kapni? Tehát ha valaki,mint a kérdező csak 1-2 hónapra akar kimenni, akkor mennyi idő alatt kap munkát?Megéri ennyi időre menni?
2009. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vicces én ugy tudom , hogy a .National Insurance number card az legalább 100 font. nem hiszem hogy az ingyen lenne.
2009. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ok . köszönöm a válaszokat , Utánanézek ennek a National Insurance number card-nak
2009. okt. 10. 18:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Üzenem annak az írónak aki szerint a National Insurance number card 100 fontba kerül,hogy ez nem igaz!(ezt kitől hallottad?)

Tudom mert évek óta Angliában élek,és mindig is INGYEN volt.Csak az önkormányzatnál kell kérni.Amikor valaki megigényli 1 hónap míg kiküldik postán,de addig is kap egy ideiglenes számot amivel lehet nyugodtan munkát keresni,mert avval igazolja az ember,hogy igényelt kártyát.Amit nem írtam le az elején,hogy van egy regisztrációs díj ami 90 font.Egyszer kell fizetni,amikor az embernek FULL time melója van,és ha hosszabb távon szeretne dolgozni.Ha csak 1-2 hónapra akkor nem érdemes elindítani a regisztrációt se...

Valaki kérdezte,hogy mennyi idő kell,hogy munkát találjon az ember.Ezt így nem lehet megmondani,mert mindenkinél más.Ha jól tud az ember angolul kommunikálni(sokan jönnek avval,hogy van alap vagy középfokú nyelvvizsgám,de sokan amikor kijöttek,csak pislogni tudtak a nyelvvizsgájukkal)szóval ha jól tudsz beszélni,és érted mit mondanak akkor már nyert ügyed van!!Ha mellette van valami jó szakma akkor már 1 lépéssel könnyebb.De mindez kevés ha nem vagy talpraesett..Ha valaki egyénileg próbálja meg(én mindenkinek tanácsolom aki jól tud angolul,mert akkor tuti senki nem vágja át sok pénzzel)elkezdi a CV-t mindenhová bevinni,akkor 1-2 hét várakozási idő még nem vészes,sőt ha hosszabb távon gondolkodik valaki akkor 1.2 hónapot is adhat magának munkakereséshez..De mint írtam a jó kommunikáció,talpraesettség,és szerencse is van akkor akár pár napon belül is lehet kezdeni dolgozni..

De az is benne van a pakliban,hogy 1-2 hónapig semmi meló...JA! és nem árt tudni azt sem,hogy ki mit dolgozna,mik az elvárásai...

2009. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok aki Angliában él:)

Bocsánat de kétszer is elírtam,de a national insurance number card(ingyenes) de nem az önkormányzatnál kell kérni hanem a MUNKAÜGYI HIVATALBAN!Még egyszer elnézést,hogy félre írtam az infót,szóval a kártyát a lakóhely szerinti munkaügyi hivatalban kell igényelni.

2009. okt. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én írtam azt, hogy 100 fontba kerül és ezt a következöre alapozom .


Tavaly októberben kimentünk Londonba egy itthoni közvetitöiroda által dolgozni ( nagy hiba volt megbizni az itthoni irodában ) , és mikor már 1 hónapja dolgoztunk akkor az ottani iroda ( természetesen kapcsolatban állt az itthonival ) közölte velünk ,hogy szükség lesz ,csak így röviden : Az insurence numberre és hogy ez kb a postköltséggel együtt 100 fontba fog kerülni. Ez velem , velünk történt.

2009. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat . *a -val.
2009. okt. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
De mivel ezt nem mi magunknak intéztük , hanem az iroda nekünk , meg most látom te is leirtad azt a bizonyos 90Fontot , vszinü , hogy egyre gondolunk. De nekünk pont 1 honapnál mondták azt hogy azt elkell intézni , kikell fizetni.
2009. okt. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!