Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Uniós állampolgárként mennyire...

Uniós állampolgárként mennyire hülye ötlet az USA-ba költözni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg pénz, energia, stressz, távolság és bizonytalanság. Európán belül szinte ugyanolyan jogokkal játszi könnyedséggel be lehet lépni és települni, engem viszont mégis Amerika vonz. Ti hogy vélekedtek?

2020. dec. 17. 00:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%

"ott sajnos tapasztaltam a “lenézést”"

akkor vagy rossz helyre mentél, vagy adtál okot a lenézésre

2020. dec. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Évi 5-15 nap fizetett szabadság, állami szinten folytatott szociopátia az élet minden területén, élhetetlenre szervezett városok, rengeteg autózás. Ha az ember szereti is a nyugatias életet (ami pl engem egyáltalán nem vonz), Európában akkor is sokkal jobb helyek vannak.
2020. dec. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
89%

Nekünk volt most lehetöségünk kiköltözni Californiába, mert a férjem ott kapott állásajánlatot. Ùgy döntöttünk, hogy nem megyünk, nem éri meg. Pontosan ezek miatt, amiket a válaszolók itt felsoroltak.


Amúgy oké, mi úgy döntöttünk, hogy nem megyünk, de nekünk kisgyerekünk van, háziállataink, öket is vittünk volna természetesen. De ha te fiatal vagy és egyedülálló és gyerek sincs, tehát könnyen mozogsz, szerintem simán kipróbálhatod, ha oda vágysz. Valami oka van, hogy oda vágysz, nézd meg magadnak, talán rájössz, hogy mi az ami vonz benne.

2020. dec. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy kaptál te kint állásajánlatot. Hazudsz legalább néznél utána a dolgoknak. Közgazdászként szóba se állnak veled, mert kint az teljesen más világ gazdasági szempontból. Kb. a nulláról kellene átképezniük téged, ezért meg egyik cég se fog alkalmazni, ha fel tud venni helyetted amerikai állampolgárokat is.

Valószínűleg valamelyik takarítós állásközvetítős oldalnál jelentkeztél és most akarnád megtudni milyen kint az álet.

2020. dec. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak nem savanyú a szőlő tizennégy?
2020. dec. 20. 14:31
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

15

Ez tényleg kamu. Egy amerikai cég csak akkor alkalmazhat nem amerikait, ha bizonyítani tudja, hogy nem talált az USA-ban megfelelő szakembert. És akkor elindítani a vízumkérelmet stb évekbe telik és akkor se biztos, hogy megkapja a vízumot, sőt. Emiatt érthető módon az amerikai cégek nem a balkánrol szereznek melósokat.

2020. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ha Anglia balkán, akkor Magyarország mi?
2020. dec. 20. 16:28
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Eltekintve a nehéz kijutástól, én sem választanám az Egyesült Államokat. Németország, Hollandia, Dánia sokkal jobb helyek szerintem.
2020. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
36%

Nem savanyú a szőlő, csak tisztában vagyok a dolgokkal, tudom, hogy működik kint a munkavállalás és emiatt egyből rájön az ember, hogy orbitálisan nagyot kamuzol.

Ahogy a 16os írta alapból be kell bizonyítani a cégnek, hogy nem talált megfelelő szakembert az egész USA területéről, ezért ragaszkodik hozzád, hogy téged, mint egy nem amerikai állampolgárt alkalmazzon. Meg is kell indokolnia, hogy miért téged talál alkalmasabbnak. Azt akarod bemesélni, hogy az egész USA területén nem találna a cég megfelelő gazdaságis szakembert? Ne röhögtess már könyörgöm. Ott is ezerszámra vannak kint közgazdászok, akik közül vígan válogathatnak. Ráadásul ahogy írtam az átképzésükre se kellene költeniük, míg a te esetedben igen.

2021. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Nem hülye ötlet. Az uniós állampolgárságod megmarad, barmikor visszajöhetsz. Ott úgysem maradhatsz örökké. De gondold meg! Mert ha jól vettem ki az írásodból, akkor Angliában vagy. Lehet most kaptál engedélyt a maradásra, de ha huzamosabb ideig elhagyod és oda mennél vissza, már nem biztos hogy egyszerűbb lesz az oda út mint az USA-ba. Ha van lehetőséged akkor próbáld meg! Családtagom és barátom is lakik kint. Szeretik. Van New Yorkban, Las Vegasban is ismerős. Egyik személyi edzőként kezdte és már edzoterme van. Igaz neki már állampolgársága is van. Van aki aupair New Yorkban 2 éve és most kezd ott egyetemet, így meg kap tanulói vízumot. Van aki meg amcsi cég magyar telephelyén dolgozik és kiküldetésben kellett többször mennie USA-ba, aztán így kapott ott munkalehetőséget. De azt is asszem talán 2 évre csak. Aztán valahogy lehet hosszabbítani.
2021. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!