Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Mit választanátok?

Mit választanátok?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, most végeztem az egyetemmel Gazdálkodási és menedzsment szakon. Az egyetem mellett vendéglátásban dolgoztam leginkább, illetve más diákmunkákat végeztem, mert ahol tanultam nem igazán voltak szakmaibb lehetőségek, így releváns tapasztalatom nem igazán van. A barátommal 2 éve vagyunk együtt, de kb 5-6 éve ismerjük már egymást. A kapcsolat első percétől együtt is élünk, komolyan gondoljuk a kapcsolatot és együtt tervezünk.

Ő idősebb nálam néhány évvel, és most kapott egy lehetőséget, amivel Amerikában dolgozhatna, minden papírt a cég intézne neki. Ha vele tartok, akkor nekem is, és ha jól tudom én bármilyen munkát vállalhatok majd, kivéve gyermekekkel kapcsolatosat és egészségügyit. Nyilván ezekhez semmi képesítésem sincs, így nem is gondoltam erre. A barátomnak pedig 3 évet kellene fixen ennek a cégnek dolgoznia, utána tud máshova menni, ha akar esetleg.

Mindketten jól beszélünk angolul és németül, bár ez nem olyan extra skill ott kint :D

Én amiatt aggódom picit, hogy elég eselytelennek látom, hogy a magyar diplomám kint bármit is érne, tapasztalat nélkül méginkább. És ha kikoltozunk, de esetleg évek után meg hazajonnenk valamikor, akkor meg már öreg leszek, hogy kezdőként kezdjek a diplomammal itthon valamit. Ti hogy dontenetek a helyemben? Kiprobalnatok Amerikat, hogy majd lesz valami úgyis? En leginkább efele hajlok, vegulis fiatal vagyok még, és jo lehetőség lenne, a barátomnak pedig egy álma válna valóra. Úgyhogy vegulis talán csak megerositesre vágyom :)


2021. júl. 5. 11:56
 1/4 D. Brasco ***** válasza:
0%
Álmodj királylány.....
2021. júl. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szabály csak házastársra vonatkozik. Te mint a munkavállaló barátnője nem fogsz vízumot kapni. Csak akkor fogsz tudni menni vele ha összeházasodtok.
2021. júl. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tudom :) Nem írtam bele, de természetesen összeházasodunk akkor mielőbb, ha úgy döntök, hogy vele tartok.
2021. júl. 6. 13:31
 4/4 anonim válasza:

[link]

Ha jól értelmzetem, erről lenne szó.

2021. júl. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!