Kezdőoldal » Utazás » Észak-Amerika » Melyik a legérdekesebb az...

Melyik a legérdekesebb az alábbi amerikai nagyvárosok közül?

Figyelt kérdés

márc. 7. 19:14
A kérdező szavazást indított:
New York
Los Angeles
Las Vegas
Philadelphia
San Francisco
Chicago
San Antonio
Phoenix
Charlotte
Louisville
14 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Nem jártam az összesben, csak néhányban, de nekem egyértelműen New York. Gazdag, színes kultúrával, rengetegféle látnivalóval, pláne ha nem csak a mainstreamet nézed, hanem eltávolodsz picit a Midtowntól.

Az átlag amerikai nagyvárosok dögunalmasak, tényleg. Max. egy-két múzeum és ennyi. Pl. Phoenixben az égvilágon SEMMI nincs. A környékén (mondjuk úgy 200 km-en belül) vannak természeti szépségek és indián emlékek.

Las Vegas egy nagy, giccses játszótér felnőtteknek.

San Franciscoban van pár látnivaló, de max. 2-3 nap alatt megnézhető minden.

New Yorkra viszont egy élet is kevés...

márc. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majdnem mindegyikben jártam már. Érdekes New York, de nekem pl Los Angeles jobban tetszett. San Francisco pl nem tetszett, oda nem mennék vissza. De Las Vegas az örök favorit, pedig nem vagyok egy szerencsejátékos típus. De ami hangulat ott van az leírhatatlan. De Chicago is tetszett, érdekes módon egyáltalán nem volt az a nagy világvárosi hangulat mint pl New Yorkban.
márc. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is New Yorkot választanám. De van azért ebben szubjektivitás is. Los Angelesben imádtam a környező hegyeket, Woodland Hills, Calabasas, Encino, az egész Mulholland környékét. A beachek nekem csalódás volt, ahogy a belváros is. San Francisco tervben van, ott még nem voltam, de várom a találkozást. Chicago is nagyon bejön, de az igazi kedvenc Seattle, ahol voltam már márciusban, júliusban és szeptemberben is. Ha eltekintesz a hajléktalankérdés kezelésétől, akinek telik rá, elképesztő módon élhet összefonódva a természettel, a vízzel.

Egy csomó nagyváros egyébként tényleg olyan jellegtelen, ahogy az #1 írta.

Eddig ezekben a nagyvárosokban voltam: New York City, Philadelphia, Washington DC, Boston, Atlanta, Jacksonville, Orlando, Tampa, Miami, Detroit, Chicago, Indianapolis, Denver, Dallas, Houston, Seattle, Los Angeles

márc. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!